Lancome Skin Science Club Deneyimimiz

HEMEN İNCELE

Cilt Nemlendirme

Hangi La Roche Posay Nemlendirici Sana Göre?

3 dk.
Hangi La Roche Posay Nemlendirici Sana Göre?
Deniz Özübek

Deniz Özübek

Blogger

+ Tüm yazıları

Hassas, akneye eğilim gösterebilen, alerjiye eğilimli ve çok kuru ciltler için en iyi sonuçları veren La Roche Posay nemlendiricilerden hangisi senin cildine göre, tek tek inceliyoruz!

Eğer hassas hem de problemli bir cilde sahipsen, günlük olarak kullanacağın nemlendiriciyi seçerken son derece dikkatli olmalısın. Alerjik, akneye eğilimli, çok kuru, yaşlanma belirtileri olan, yağlı veya hasar görmüş bir cilde sahipsen, cildindeki bu problemleri gidermeye yardımcı olacak, aynı zamanda da hassasiyet oluşturmayacak bir nemlendirici seçmelisin. Bu yüzden biz de çok merak edilen La Roche Posay nemlendiricileri masaya yatırdık. Bakalım senin cildine uygun La Roche Posay krem hangisi?

La Roche Posay Effaclar Duo (+)

La Roche Posay Effaclar Duo (+)

Eğer akneye eğilim gösterebilen bir cilde sahipsen, hem cilt problemlerini düzeltmek hem de cildini nemlendirmek için La Roche Posay Effaclar Duo’yu kullanabilirsin. Effaclar Duo, yağlı ve akneye eğilim gösterebilen ciltler için en iyi nemlendiricilerden biri. Formülündeki procerad, mannose, APF, piroctone olamine ve zing pca ile cilt kusurlarının görünümünü düzeltmeye ve yeniden oluşmalarını engellemeye yardımcı oluyor.

Hassas ciltlerin rahatlıkla kullanabileceği La Roche Posay Duo, leke görünümüne karşı savaşıyor, cildin yenilenmesine, dengelenmesine, fazla yağın ve kusurların görünümünün azalmasına yardımcı oluyor. Effaclar Duo kullananlar, ilk 12 saatte bile kremin etkisini görmeye başladıklarını söylüyorlar. Jel-krem dokusuyla kolayca uygulanan bu krem, 8 günden itibaren ise cilt kusurlarının görünümünün azalmasını sağlıyor.

Editörün Önerisi: Eğer akneye eğilim gösteren bir cilde sahipsen ve tam bir bakım rutini oluşturmak istiyorsan, La Roche Posay Effaclar Tanışma Kiti’ni de deneyebilirsin. İçerisinde La Roche Posay Effaclar Jel ve Duo (+) bulunan bu kit ile cilt kusurlarını azaltabilirsin.

Ürünü burada inceleyebilirsin

La Roche Posay Effaclar K ve Mat

La Roche Posay Effaclar K ve Mat

Eğer yağlı ve akneye eğilim gösterebilen bir cilde sahipsen, cildin parlamaya, gözeneklere ve siyah noktalara da eğilimli olabilir. Bu yüzden cildini nemlendirirken aynı zamanda da cildini dengeleyen, matlaştıran, siyah nokta ve gözenekleri hedefleyen bir krem kullanmalısın. La Roche Posay Effaclar Mat, yağlı cildini matlaştırma, sebumu dengeleme, gözenekleri arındırma ve parlama karşıtı etkisiyle çok işine yarayacak. Effaclar Mat kremin formülündeki Sebulyse, mikro küreler ve perlit ile ciltteki sebumu kontrol altına alıyor, cildin parlamasını engelliyor ve genişlemiş gözenekleri arındırarak boyutunun azalmasına yardımcı oluyor.

Eğer cildinde yağlanma ve siyah nokta gibi cilt problemleri varsa, La Roche Posay K (+)’yı deneyebilirsin. İlk uygulamadan itibaren cilde gün boyu temiz ve ferah bir his verirken, siyah noktaların görünümünü de azaltmaya yardımcı oluyor. Formülündeki karnosin, airculum teknolojisi, LHA ve salisilik asit ile parlama kontörlü yapıyor, siyah noktaları mikro bir şekilde soyarak görünümlerini azaltıyor, cildin daha mat ve kusursuz görünmesini sağlıyor.

La Roche Posay Toleriane Sensitive

La Roche Posay Toleriane Sensitive

Hassas bir cilde sahipsen, cilt bariyerin zayıflamış olabilir. Zayıf cilt bariyerini onarmak da son derece önemlidir, bu noktada da probiyotik içeren nemlendiriciler kullanabilirsin. La Roche Posay Toleriane Sensitive krem, formülündeki prebiyotiklerle cildi yatıştırma ve cilt bariyerini onararak nemlendirme özelliğine sahip. Hassas ciltlerin sadece bariyerini güçlendirmek değil, aynı zamanda da onarmak da önemli olduğu için, Toleriane Sensitive krem çok işine yarayacak. Formülündeki gliserin, seramid ve B3 vitamini ile cilt bariyerini güçlendiren, onaran, iyice nemlenmesini sağlayan bu krem, yanma, batma, gerginlik ve karıncalanma hissini de yatıştırıyor.

Ürünü burada inceleyebilirsin

La Roche Posay Toleriane Ultra Fluide

La Roche Posay Toleriane Ultra Fluide

Hassas, alerjiye eğilim gösteren cildin için günlük olarak nemlendirecek ve yatıştıracak nemlendiriciler önceliğin olmalı. La Roche Posay Toleriane Ultra Fluide ise, normalden karmaya dönük hassas, alerjik cildin için en iyi nemlendiricilerden biri.

Formülündeki neurosensine ile kaşınma ve tahrişi hedefleyip yatıştırırken, yanma, batma gibi hisleri de azaltmaya yardımcı oluyor. Cildi rahatlatıp yatıştırırken aynı zamanda da 24 saate kadar nemlendiriyor.

La Roche Posay Hydreane Legere

La Roche Posay Hydreane Legere

Hassas cildin için iyi bir nemlendirici arıyorsan, La Roche Posay Hydreane Legere kremi de kullanabilirsin. Cildi iyi bir şekilde nemlendirirken aynı zamanda da hassasiyeti azaltmaya yardımcı olan bu La Roche Posay krem, normalden karmaya dönük hassas ciltler için son derece uygun. Düzenli olarak kullanıldığında 4 haftada cilt hassasiyetini azaltmayı sağlıyor, cilde yumuşak, nemli ve rahatlamış bir his veriyor.

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap