Gözenek

Gözeneklere Son: En İyi 6 Gözenek Sıkılaştırıcı

4 dk.
Gözeneklere Son: En İyi 6 Gözenek Sıkılaştırıcı
Deniz Özübek

Deniz Özübek

Blogger

+ Tüm yazıları

Gözeneklerden nasıl kurtulunur merak ediyorsan, en iyi 7 gözenek sıkılaştırıcı önerimizi bir araya getirdik!

Yağlı bir cilt ve ardından gelen genişlemiş gözenek görünümü, pürüzsüz cilde giden yolda önüne çıkabilecek engellerden biri. Cildin fazla yağ üretmesi, kir ve makyaj kalıntılarından iyice temizlenmemesi yüzünden genişleyen gözenekler, her aynaya bakışında seni rahatsız ediyor olabilir. Peki gözeneklerini nasıl sıkılaştırabilirsin? İşte bu yazımızda en iyi 7 gözenek sıkılaştırıcıyı senin için inceledik.

1. Gözenek sıkılaştırıcı tonik: La Roche-Posay Effaclar Tonik

La Roche-Posay Effaclar Tonik

Yağlı, geniş gözenekli ve akneye eğilim gösteren bir cilde sahipsen, La Roche-Posay Effaclar Tonik senin için biçilmiş kaftan. Bu gözenek sıkılaştırıcı tonik, içerisindeki temizleyiciler ve sıkılaştırıcı LHA ile ciltteki gözeneklerin temizlenmesini ve tekrar tıkanmalarını engelliyor.

Yağlı ciltlerde cilt sürekli olarak fazla sebum ürettiği için gözenekler de genişliyor. Gözenekleri sıkılaştırmanın yolu da ciltteki nem dengesini sağlamaktan geçiyor. Cildin sebum dengesini sağladıktan sonra da gözenekler daha fazla büyüme ihtiyacı duymuyorlar. Sıkılaştırmak için de gözeneklerini içini iyice arındırmalısın. Bu yüzden La Roche-Posay Effaclar Tonik son derece önemli bir göreve sahip: Gözeneklerin içini iyi bir şekilde temizlediği ve gözenek sıkılaştırma özelliği olduğu için, bu toniği düzenli olarak kullandığında gözle görülür bir sonuç alabilirsin.

2. Gözenekleri derinlemesine temizle: Garnier Saf & Temiz 3'ü 1 Arada

Gözenekleri derinlemesine temizle: Garnier Saf & Temiz 3'ü 1 Arada

Gözeneklerin içerisine dolan kirler, yağlar, gözenekleri tıkar ve siyah noktalar oluşur. İşte bu görünüme engel olmak, cildini yağdan arındırmak, gözeneklerinin temizlenmesini sağlamak için Garnier Saf ve Temiz 3'ü 1 Arada'yı kullanabilirsin. Temizleme, peeling ve maske olarak kullanabileceğin bu ürün, formülündeki salisilik asit, okaliptüs ve çinko türevi ile ciltteki fazla yağı arındırıyor, matlaştırıyor ve gözenekleri temizleyerek sıkılaşmasını sağlıyor.

Ürünü burada inceleyebilirsin

3. Gözenek temizleyici yüz yıkama jeli: Vichy Normaderm Phytosolution Arındırıcı Jel

Vichy Normaderm Phytosolution Arındırıcı Jel

Gözenek temizleme ve sıkılaştırma özelliği olan bir yüz yıkama jeli önerisi arıyorsan, Vichy’nin Normaderm Phytosolution yüz yıkama jelini deneyebilirsin. Çinko, bakır ve probiyotikler içeren formülü sayesinde yağlı ve akneye eğilimli ciltlerde derinlemesine temizleme özelliği bulunan bu yüz temizleme jeli, yağlanma ve gözenekler üzerinde son derece etkili.

Vichy Normaderm yüz yıkama jelinin ilk kullanımda, cildindeki fazla yağın azaldığını, cildinin matlaştığını ve dengelendiğini fark edebilirsin. Bunu yaparken cildi kurutmuyor oluşu en sevdiğimiz özelliklerinden. Dolayısıyla sebum azaldığı ve cildin arındığı için zamanla gözeneklerinin de sıkılaştığını göreceksin. Bu yüz temizleme jelini sabah ve akşam düzenli olarak kullandığında cildindeki sebumun, cilt kusurlarının ve gözeneklerin azaldığını fark edeceksin. Hatta cilt bakım rutinine aynı serideki nemlendiriciyi de ekleyerek, etkinliğini daha da artırabilirsin.

4. Gözenek sıkılaştırıcı serum: SkinCeuticals Blemish + Age Defense

SkinCeuticals Blemish + Age Defense

Hem akneye eğilim gösteren hem de yaşlanma belirtilerine sahip ciltlerin ortak problemi: Geniş gözenekler. İşte bu iki cilt problemiyle aynı anda baş eden, gözenek sıkılaştıran serum önerisi istersen, SkinCeuticals’ın Blemish + Age Defense serumunu deneyebilirsin. Cildi yenileme ve onarma özelliği olan bu yüz serumu, günde bir veya iki defa 4-6 damla olarak düzenli olarak kullanıldığında mucizeler yaratıyor.

Blemish + Age Defense serum, ciltteki ölü derileri gidererek cilt bariyerini güçlendiriyor. Böylece yüzeysel kırışıklıklar azalıyor, günlük peeling görevi görerek cildin yenilenmesini ve kusurların giderilmesini sağlıyor. Cilt yenilendiği ve onarıldığı için de kusurlar azalıyor, canlanıyor ve sebum dengesi ile gözenekler de sıkılaşıyor. Bu serumla birlikte güneş kremi kullanmayı unutmamalısın.

5. Gözenekler ve cilt problemleri için serum: Garnier AHA + BHA Kömür Cilt Kusurları Karşıtı Serum

Gözenekler ve cilt problemleri için serum: Garnier AHA + BHA Kömür Cilt Kusurları Karşıtı Serum

Geniş gözenekler demek, siyah nokta problemi demek. Genişleyen gözeneklerinde biriken fazla yağı ve kiri yeterince arındırmadığında, siyah nokta problemiyle karşılaşman olası. Bu yüzden cilt bakım rutininde peeling etkili bir serum kullanmalısın. Garnier AHA + BHA Kömür Cilt Kusurları Karşıtı Serum, %4 niacinamide, AHA ve BHA asitleri içeren formülü ile cildi arındırmaya ve cilt kusurlarının görünümünü azaltmaya yardımcı oluyor. Özellikle siyah nokta, gözenek ve izler olan ciltlerde bu siyah serum çok işe yarıyor.

Ürünü burada inceleyebilirsin

6. Gözenek sıkılaştırıcı maske: SkinCeuticals Clarifying Clay Masque

SkinCeuticals Clarifying Clay Masque

Gözenek dendiğinde akla gelen ilk yüz maskesi çeşitleri kil maskeleri oluyor. Kilin yağı emme ve arındırma özelliği sayesinde, hem yağlı hem de gözenekli ciltler kil maskelerini çok severek kullanıyorlar. Eğer sen de geniş gözeneklerin için bir kil maskesi önerisi istersen SkinCeuticals Clarifying Clay Masque’ı kullanabilirsin.

SkinCeuticals Clarifying Clay Masque’ın içerisindeki Kaolin ve Bentonit doğal killeri, ciltteki fazla yağı emiyor ve meyve asitleri de cildi çok ince bir tabaka halinde soyarak parlamasını ve yenilenmesini sağlıyor. Bu gözenek sıkılaştırıcı kil maskesi cildi yenilerken, içerisindeki Aloe ve papatya sayesinde de cildi yatıştırıyor ve yumuşatıyor.

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap