Göz Altı Morlukları

Göz Altı Morlukları İçin Maske Önerileri

4 dk.
Göz Altı Morlukları İçin Maske Önerileri
Ece Atalay

Ece Atalay

Blogger

+ Tüm yazıları

Göz altı morlukları hepimizin en sıkıntılı olduğu cilt sorunlarından biri. Kimi zaman yorgunluktan, kimi zaman uykusuzluktan ya da stresten gözlerimizin altında morluklar oluşabiliyor. Hatta genelde göz altında şişlikler de bu görünümü takip ediyor. Çareyi de son dönemlerin en trend cilt bakım ürünlerinden göz altı maskesinde arıyoruz.

Peki göz altı morlukları için maskelerden hangisini tercih etmelisin ve bu maskeleri nasıl kullanmalısın? Merak edenleri yazımızın devamına alalım! :)

Göz altı maskesi nedir?

Göz altı maskesi nedir?

Öncelikle gözaltı maskesinin ne olduğundan bahsedelim. Göz altı morlukları maskeleri, göz altlarının daha aydınlık, daha canlı ve dolgun görünmesine, şişliklerin azalmasına hatta kazayağı görünümünün azalmasına destek olur. Virgül şeklini andıran göz altı maskeleri, cilde yapışır ve bu şekilde etki eder.

Göz altı morlukları için maskeler genelde hyaluronik asit ve besleyici yağlar gibi içeriklere sahiptir. Aynı zamanda her maskenin uygulama süresi ve şekli değişebilir. Bazıları 20-30 dakika süreyle uygulanırken, bazı maskeler gece boyunca ciltte bırakılabilir.

Göz altı maskesi önerilerimiz:

Göz altı morluklarının yanında yaşlanma belirtilerine karşı olan, cildi nemlendiren, ferahlık sağlayan birçok maske bulunuyor. Biz de favorilerimizi senin için listeledik, nasıl kullanıldıklarını, faydalarını açıkladık. Göz altı maskelerinden birini seçip capcanlı bakışlara sahip olmaya ne dersin? :)

1. Lancôme Advanced Génifique Yeux Light Pearl Eye Mask

Lancôme Advanced Génifique Yeux Light Pearl Eye Mask

Bazı günler yorgunluğumuz, uykusuzluğumuz gözlerimizden okunur. Ancak bu göz çevresi maskesi, anında aydınlık bir göz çevresi görünümü sağlayabiliyor. Sadece 10 dakikada daha dinlenmiş, nemli, aydınlık ve gözle görülür şekilde daha genç bir göz çevresine kavuşabiliyoruz. İnce çizgileri ve kırışıklıkları azaltmak ve göz çevresini aydınlatmak için anında sonuç veren Bio- Selüloz Teknolojisini etkin bir şekilde kullanıyor.

Hafif, ince dokulu serum ile yenilenen selüloz materyaliyle göz çevresi anında daha aydınlık ve ferah! 1 kutu içerisinde 6 kullanımlık göz maskesi bulunuyor ve haftada 2 kez uygulanıyor.

Nasıl uygulanır: Maskeyi parmak uçlarını kullanarak maskeyi göz altı çevresine yerleştir ve 10 dakika boyunca bu şekilde bırak. 10 dakika sonunda maskeyi kaldır ve kalan sıvıyı parmaklarınla, nazikçe göz çevrene uygula. İşte bu kadar!

2. Garnier Nem Bombası Kağıt Göz Maskeleri

Garnier’nin 4 farklı kağıt göz maskesi bulunuyor. Nem Bombası Göz Şişkinliğine Karşı, Göz Altı Torbalarına Karşı Kağıt Göz Maskesi, Yorgunluk Karşıtı Kağıt Göz Maskesi ve Kaz Ayaklarına Karşı Göz Maskesi, hyaluronik asit içeriyor. Her ikisi de göz altındaki koyu halkaların görünümünün azalmasına destek oluyor. Nem Bombası Göz Şişkinliğine Karşı Göz Maskesi Hindistan cevizi suyu, Göz Altı Torbalarına Karşı Kağıt Göz Maskesi ise portakal suyu içeriyor. Kaza ayakları için olan kağıt maske yeşil çay, göz çevresi yorgunluğu için olan ise derin okyanus suyu içeriyor. Ayrıca hepsi de ferahlatıcı etkiye sahip, kullanımdan sonra -4 derece serinletici etki veriyor. Bu ferahlık hissi bile daha canlı bakışlara sahip olmak için bir neden! :)

Nasıl uygulanır: Garnier Nem Bombası Kağıt Göz Maskeleri’nin gözlerine ekstra ferahlık hissi vermesini istiyorsan buzdolabında saklayabilirsin. Kullanırken de maskeyi paketinden çıkarttıktan sonra göz altına, beyaz koruma filmi dışarıda kalacak şekilde yerleştirip koruma filmini çıkart. Ardından 15 dakika kadar bekleyip maskeyi çıkart. Cildinde kalan fazla formülü de nazikçe masaj yaparak iyice cildine yedir.

Ürünü burada inceleyebilirsin

3. Vichy Liftactiv Micro Hyalu Patches

Göz altlarının pürüzsüz görünmesini isteyenler için ideal ürünlerden birinde sıra. %100 doğal kaynaklı hyaluronilk asit içeren bu göz altı bandı, 160 adet mikro koni içeriyor. Bu mikro koniler gece boyunca göz çevresindeki yaşlanma belirtilerine karşı etkili. Kazayağı kırışıklıklarının, göz altı torbalarının görünümünde azalma sağlıyor, daha pürüzsüz, daha nemli görünen bir cilt görünümüne destek oluyor.

Nasıl uygulanır: Haftada 1 kez uygulanan Vichy Liftactiv Micro Hyalu Patches’ı uygularken, önce koruyucu filmi çıkart. Alt kirpiklerinden yeterli uzaklıkta, temizlenmiş ve kurulanmış cildine uygulayabilirsin. Bantları uyguladıktan sonra, hyaluronik asit salınım işlemini optimize etmek için hafifçe vur. Bantları gece boyunca yüzünde beklet. Uyandıktan sonra da bantları dikkatlice gözlerin iç kısmından dış kısmına doğru çıkart. 

l'oréal paris yaş uzmanı kağıt maske 30 yaş göz altı maskesi

Göz çevresindekiince çizgilerden,  göz altı torbalarından ve nemsizlikten şikayetçiysen, L'Oréal Paris'in Yaş Uzmanı Canlandırıcı Kağıt Göz Maskesini deneyebilirsin. Bu maskenin kolajen ve hyaluronik asit ile zenginleştirilmiş formülü, göz altı torbalarının görünümünün azalmasına, cildin rahatlamasına ve yatışmasına, ince çizgi görünümünün azalmasına ve göz çevresinin canlanmasına yardımcı oluyor. Göz çevresine 15 dakika boyunca uygulayabileceğin bu kağıt göz maskesi, buzdolabında tutulduğunda da harika bir ferahlatıcı etkiye sahip oluyor.

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap