Cilt Bakımı

Favorilerimiz: En iyi yüz yağları!

3 dk.
Favorilerimiz: En iyi yüz yağları!
Ece Atalay

Ece Atalay

Blogger

+ Tüm yazıları

Cilt bakım rutinimize lüks bir dokunuş katan yüz yağları, cilt bakımının vazgeçilmezlerinden! Yüz bakım yağları, yalnızca cildimize ışıltı katmakla kalmıyor, aynı zamanda cildimize bakım yapıyor, canlandırıyor. Biz de yaz-kış kullandığımız, cildimizin parlaklığına parlaklık katan yüz yağlarından favorimiz olanları derlemek, Cildimveben.com okurlarıyla paylaşmak istedik. Eğer sen de cilt bakım rutinine yüz yağı eklemeyi düşünüyorsan, bizce yazımızın devamını mutlaka okumalısın! :)

Yüz yağları ne işe yarar?

Yüz yağları ne işe yarar

Öncelikle favorilerimize geçmeden önce cilt yağlarının ne işe yaradığını açıklamakla başlamak isteriz. Vücudumuz doğal olarak yağ üretir, ancak yaşlandıkça bu yağın üretimi önemli ölçüde azalır. Cildin sağlıklı dengesini korumak için yağa ihtiyacı vardır. Aksi halde cildimiz çok kuru hale gelir; bu da kırışıklıklara, ince çizgilere neden olabilir. Yüz yağı kullanmak, cildi nemlendirerek çevresel hasarlardan korur. Cildimiz yağlar sayesinde neme, besine doyar ve sağlıkla ışıldar!

Favori yüz yağlarımız:

Gelelim bizim favori yüz yağlarımıza! :) En sevdiğimiz 5 yüz yağını sana özel derledik!

L’Oréal Paris Mucizevi Yağ Günlük Yüz Bakım Yağı

L’Oréal Paris Mucizevi Yağ Günlük Yüz Bakım Yağı

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, cildimiz zamanla ona ışıltı veren temel besleyici maddelerini kaybeder. Bu nedenle de kurur ve doğal ışıltısını kaybeder. İşte bu duruma, L’Oréal Paris Mucizevi Yağ Günlük Yüz Bakım Yağı ile engel olabiliyoruz. Anti-oksidan etkileriyle bilinen Lavanta, Gül, Biberiye, Portakal gibi çiçeklerin besleyici özlerini Jojoba gibi değerli yağlar içeren bu yüz bakım yağı, cildimizi besliyor, nemlendiriyor, pürüzsüz, ışıl ışıl bir görünüm sağlıyor! Özellikle muhteşem, aromatik kokusunu çok sevdiğimizi söylemeden geçmeyelim! :)

Ürünü burada inceleyebilirsin

Kiehl’s Midnight Recovery Concentrate

Kiehl’s Midnight Recovery Concentrate

En çok tercih edilen, botanik yağlar içeren serumlardan Kiehl’s Midnight Recovery Concentrate, gece bakım rutinlerimizin vazgçilmezlerinden! Lavanta yağı içeren, %99.8 oranında temek ve botanik yağlardan oluşan bu serum, gece boyunca cildimizi onarıyor, yeniliyor. Sabah uyandığımızda ise cildimiz daha aydınlık, daha dinlenmiş görünüyor. Düzenli kullanımla da beraber ince çizgilerin, kırışıklıkların azalmasına destek oluyor.

Ürünü burada inceleyebilirsin

Kiehl’s Cannabis Sativa Seed Oil Herbal Concentrate

Kiehl’s Cannabis Sativa Seed Oil Herbal Concentrate

Sivilceli ciltlerin yüz yağlarını kullanamayacağını kim söylemiş? Cilt tipine ve ihtiyacına uygun olduğunda, cilt yağlarını herkes, rahatlıkla kullanılabilir. Bizim sivilceye eğilimli cildimiz için tercihimiz Kiehl’s Cannabis Sativa Seed Oil Herbal Concentrate. Hafif yapısıyla bu yatıştırıcı yağ, kenevir tohumu yağı ve kekik otu yağı içeriyor. Böylece ciltteki rahatsızlık hissini yatıştırıyor, ciltte nem dengesi sağlıyor.

Lancôme Absolue Precious Cells Oil

Lancôme Absolue Precious Cells Oil

Gül özü yağı ve 7 değerli yağ içeren Lancôme Absolue Precious Cells Oil, cildine özel bir dokunuş sağlamak isteyenler için ideal! Bu yüz yağı ile beraber cilt, besleniyor, kazandığı nem ile dolgun görünüyor. Düzenli kullanım sonrasında da cilt daha yumuşak, daha pürüzsüz hale geliyor.

Kiehl’s Daily Reviving Concentrate

Kiehl’s Daily Reviving Concentrate

Ayçiçeği yağı, Zencefil kökü yağı gibi doğal yağlar içeren Kiehl’s Daily Reviving Concentrate, gün boyunca genç ve aydınlık bir cilt görünümü için çevresel faktörlere karşı cilt savunmasını güçlendiriyor. Özellikle doğal yağlar içeriği ile antioksidan koruması sağlayarak cildin canlı, enerjik görünmesine destek oluyor. Bu sayede de yorgun cilt görünümüne engel oluyor!

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap