Yüz Masajı

Face Lift Etkili Yüz Masajı Teknikleri

4 dk.
Face Lift Etkili Yüz Masajı Teknikleri
Cansu Girgin

Cansu Girgin

Blogger

Yüz masajı yapmak sadece profesyonel SPA merkezlerinde yapılan bir uygulama değil! Sen de doğru masaj tekniklerini öğrenerek evde yüz masajı yapabilir ve rahatlamaya başlayabilirsin. 

Evde face lift etkili yüz masajı yapmak, cildinin sıkılaşmasını, daha ışıltılı görünmesini ve ince çizgilerin azalmasını sağlar. Cildinde lifting etkisi göstermek için her akşam 2-10 dakika arasında yüz masajı yapmanı tavsiye ediyoruz. Doğru anti-aging bakım rutini oluşturur ve düzenli olarak yüz masajı yaparsan cildindeki değişimi hızlı bir şekilde fark edebilirsin. Çünkü face lift yüz masajı yapmak, cildindeki kan dolaşımını hızlandıracağı için kullandığın cilt bakım ürünlerinin etkisini de arttıracak. Sadece 4 adımda daha kalkık ve sıkı bir cilt görünümü için makalenin devamına bekleniyorsun. 

Boyunla başla

Boyunla başla

Yüzünü kaldırmak ve daha genç görünmesini sağlamak için masaj hareketlerini gece bakım rutiniyle yapmalısın. Unutma, cildimiz kendini yenilemeye akşam saatlerinde başlıyor. Masaja başlamadan önce Kiehl's Midnight Recovery Concentrate bakım yağını cildine uygula. Böylece masaj hareketlerini yapmak daha kolay olacak ve Kiehl's bakım iksirinin mis gibi lavanta kokusu rahatlamanı sağlayacak. İşte şimdi yüz masajı için gereken ortam sağlandı! 

Yüz masajı yapmaya her zaman boyun bölgesinde başlamalı ve yukarı doğru ilerlemeni öneririz. Masaja başlamadan önce ellerinin temiz olduğuna emin ol. Sağ elini boynunun sol tarafına yerleştir ve boyundan aşağı doğru ilerleyen yuvarlak daireler çiz. Bu hareketi düzenli olarak 10-20 tere tekrarla. Sonrasında aynı masaj tekniğini sol elini kullanarak boynunun sağ tarafına da uygula. Son olarak iki elini kullanarak boyunun her iki tarafına aynı anda daireler çiz. Boynuna yaptığın dairesel masaj, buradaki kan dolaşımının hızlanmasına ve boyundaki ince çizgilerin azalmasına yardımcı olacak. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

Çene masajı tekniği

Çene masajı tekniği

Çene bölgesine masaj yapmak yüz hatlarının belirginleşmesini sağlar ve varsa gıdıyı toparlar. Sanki jawline dolgusu yaptırmış gibi belirgin çene hattına sahip olmak istiyorsan gece yatmadan önce çene masajını aksatmamalı, ihtiyacına göre Gua Sha taşı gibi masaj yardımcılarından destek almalısın. 

Çene bölgesine masaj yapmak için baş parmaklarını tam çene ortasına yerleştir ve işaret parmağını da çene kemiğinin üzerine koy. Parmaklarınla çene merkezinden başlayarak kulaklarına doğru ilerle. Bu masaj tekniğini dilersen çene ortasına zafer işareti yapar gibi iki parmağını yerleştirerek de yapabilirsin. İki parmağını çene merkezine yerleştir ve parmaklarını kulaklarına doğru ittir. Çene masajı hareketini 10-20 kere tekrarlamalısın. 

Çene masajının ikinci adımında ise, elini çene üzerine yerleştir ve dış yanak bölgesine doğru kaydırarak ilerle. Sonrasında her iki elini de yumruk yaparak çene üzerine koy ve yanak kemiğinin hemen altından doğru yüzünün dış kısımlarına doğru yumruklarını ilerlet. Bu iki hareketi de 10-20 kere tekrarladığında çene hattının belirginleştiğini fark edebilirsin. 

Editörün Favorisi

Yüz hatlarının belirginleşmesi ve yüzünün daha sıkı görünmesi için tek başına yüz masajı yapmak çok işe yaramayabilir. Özellikle 40 yaş ve üzeri olanlar için yüz masajının yanında mutlaka peptidler içeren ve cilt kolajenini arttırmaya yönelik yüz bakım kremleri kullanmanı tavsiye ederiz. 

40 ve üzeri yaşında olanlar için tavsiye ettiğimiz kremlerin başında L'Oréal Paris Yaş Uzmanı Kırışıklık Karşıtı Sıkılaştırıcı Krem 40+ geliyor. Günlük bakımında kullanabileceğin bu bakım kremi, formülündeki Opuntia çiçeği özü, Retino-Peptidler sayesinde kolajen üretimini destekler ve cildin yenilenmesini sağlar. Sıkılığını kaybetmiş cilt görünümleri için önerilen Loreal kırışıklık karşıtı bakım kremini her gün yüz ve boyun bölgesine yuvarlak hareketlerle uygulamalısın.

Göz altına ve üst yanaklarına masaj yap

Göz altına ve üst yanaklarına masaj yap

Yorgun olduğun ve uykusuz kaldığın dönemlerde göz altında torba, mor halkalar ve kuru bir görünüm olması kaçınılmaz olabiliyor. Göz altına ve yanaklarının üst kısımlarına masaj yapmak, bu bölgedeki kan akışını hızlandırır ve göz çevresinin daha sağlıklı görünmesini sağlar. Masaj sonrasında bakıma hazır olan cildine göz kremi sürerek günlük göz bakım rutinini tamamlayabilirsin. Bizim de en sevdiğimiz göz kremlerinden olan Lancome Renergie Multi-Lift Ultra Göz Kremi, göz altına dolgunluk kazandırıyor ve doğal kaynaklı hyaluronik asit ve keten tohumu özü içeriği sayesinde göz altını sıkılaştırıyor. 

Göz çevresi masajı nasıl yapılır?: Başparmağını elmacık kemiğinin altına yerleştir ve bu bölgeye birkaç saniye hafif baskı uygula. Sonrasında elmacık kemiklerinin üzerinden, şakaklarına doğru parmaklarını hafifçe yukarı doğru çek. Bu masaj tekniğini 10-20 kere düzenli tekrarlamalısın. 

Sonrasında ise, parmaklarını göz altına yerleştir, iki parmağınla zafer işareti yaparak şakaklarına doğru ilerle. Bu hareket göz çevresindeki yorgunluğunun azalmasına yardımcı olacak ve gün boyu ekrana bakan gözlerini dinlendirecek.

Ürünü burada inceleyebilirsin

Alın masajı

alın masajı

Yüzümüzde ilk kırışıklıkları alın bölgesinde görüyoruz. Mimik kullanımının en yaygın olduğu bölgelerden olan alın bölgesindeki yatay ve dikey çizgileri azaltmak için her akşam masaj yapmalısın. Alın bölgesine masaj yapmak yüzünün tamamına lifting etkisi kazandırır ve yüzüne anında rahatlık sağlar. 

Alın masajı yapmak için iki parmağınla zafer işareti yap ve parmaklarını açarak cildini şakaklarına doğru ittir. Tıpkı bir makas gibi, parmaklarınla cildini sıkıştır ve yanlara doğru ittir. Bu alın masaj hareketini günde 10-20 kere tekrarlamalısın. İkinci adımda ise iki elini yumruk yap ve yumruğunu alın ortasına yerleştir, yukarı doğru ittir. Hem yatay, hem de dikey masaj hareketleri ile alın bölgesinin rahatlamasını sağla. Alın hareketlerini 10-20 kere tekrarladığında alın bölgesinin sıkılaştığını görebilirsin. 

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap