Cilt Bakımı

Evde Kullanabileceğin C Vitamini İçeren Ürün Önerileri

3 dk.
Evde Kullanabileceğin C Vitamini İçeren Ürün Önerileri
Ece Atalay

Ece Atalay

Blogger

+ Tüm yazıları

Evde cilt bakımı konusunda son dönemin en çok öne çıkan içeriği C vitamini. C Vitamini, serbest radikal hasarıyla savaşan, cildi aydınlatan, ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltan, renk düzensizliği ve koyu lekelerin görünümünü azaltan güçlü bir antioksidandır.

Daha parlak, daha sıkı ve genel olarak daha iyi görünen bir cilt için C vitamini ideal! Ancak tabii ki sadece C vitamini açısından zengin beslenerek cildimize etki etmesini bekleyemeyiz. Bu nedenle C vitamini içeren cilt bakım ürünlerinden yardım alıyoruz ve bu etkili içeriğin cildimize olan faydalarından yararlanabiliyoruz. Biz de evde kullanılabilecek C vitamini içeren ürünleri derlemek istedik. Hadi başlayalım!

1.Garnier C Vitamini Parlaklık Verici Kâğıt Yüz Maskesi

Garnier C Vitamini Parlaklık Verici Kâğıt Yüz Maskesi

Cildimize C vitaminini artık kağıt yüz maskesi olarak da uygulayabiliyoruz. En yeni ve en sevdiğimiz ürünlerden biri ise Garnier C Vitamini Parlaklık Verici Kağıt Yüz Maskesi! C vitamini ve Hyaluronik Asit içeren formülü ile cildimize parlaklık veriyor, yoğun nemlendirme sağlıyor. Cildimiz bu maskeyle beraber anında yoğun şekilde nem kazanıyor, ferahlıyor. Özellikle cilt tonunun daha parlak olmasını sağlaması sebebiyle solgun görünen ciltlere tavsiye ederiz.

Ürünü burada inceleyebilirsin

2.La Roche-Posay Saf C Vitamini Işıltı Veren Antioksidan Serum

La Roche-Posay Saf C Vitamini Işıltı Veren Antioksidan Serum

C vitamini serumları arasında son dönemde en beğendiğimiz ürünlerden biri de La Roche-Posay Saf C Vitamini Işıltı Veren Antioksidan Serum. %10 saf C vitamini konsantrasyonu ve Salisilik Asit içeren bu serum hassas cilde sahip olanların kullanımına da uygun. Işıltı kaybı, kırışıklık görünümü ve düzensiz cilt dokusu gibi sorunlara etki eden serum ile cildimiz anında daha parlak, yumuşak ve nemlenmiş görünüyor. Kırışıklıklar ve ince çizgilerin görünümü azalıyor.

3.Kiehl’s Powerful-Strength Line-Reducing Concentrate

Kiehl’s Powerful-Strength Line-Reducing Concentrate

%10.5 oranında saf C vitamini ve bir C vitamini türevi olan ve cildin üst tabakası tarafından emilen, aktifleşen Cg Vitamini içeren Kiehl’s Powerful-Strength Line-Reducing Concentrate, cildi aydınlatan, kırışıklık karşıtı bir serum. Bu vitaminlerin yanında Hyalüronik asit de içeren formülüyle ince çizgi ve kırışıklıkların görünümünün gözle görülür oranda azalmasına yardımcı oluyor.

Aynı zamanda bir de saf C vitamini içeren göz çevresi serumu da bulunuyor. Kiehl’s Powerful-Strength Line Reducing & Dark Circle-Diminishing Vitamin C Eye Serum, göz çevresindeki koyu halka, kaz ayağı ve şişkinlik görünümünü azaltmaya yardımcı oluyor. Göz çevresi bu serum sayesinde daha canlı daha aydınlık görünüyor.

Ürünü burada inceleyebilirsin

4.Vichy Liftactiv Collagen Specialist

Vichy Liftactiv Collagen Specialist

C vitamini, vücutta kolajen üretiminde de rol oynuyor. Hem yaşlanma belirtilerine karşı ciltte pürüzsüz bir görünüm sağlayan kolajen peptitleri hem de kolajen sentezine yardımcı olan C vitamini içeren Vichy Liftactiv Collagen Specialist, son dönemde özellikle yaşlanma karşıtı bakımda en çok tercih edilen kremlerden. Bizim de favorilerimiz arasında yer alan bu krem, kırışıklık, leke görünümü ve elastikiyet kaybı gibi belirtilere engel oluyor, ciltte sıkı bir görünüm kazandırıyor.

5.SkinCeuticals C E Ferulic

SkinCeuticals C E Ferulic

Antioksidan serumlar uzun zamandır cilt bakım rutinlerimizin vazgeçilmezlerinden. Özellikle bir antioksidan otoritesi olan SkinCeuticals Serumlarını sık sık tercih ediyoruz. %15 saf C vitamini içeriğiyle SkinCeuticals C E Ferulic Serum da en beğendiğimiz C vitamini serumlarından. Kırışıklık görünümü ve sıkılık kaybı problemlerine etki eden, hem normal hem de kuru cilt tiplerine uygun bu yaşlanma karşıtı antioksidan serum, cildimizi çevresel faktörlere karşı koruma altına alıyor. Yaşlanma belirtilerinin görünümünün azalmasına yardımcı olan bu yüz serumu ile cildimiz sıkılık kazanıyor. 

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap