Cilt Bakımı

Estetikte Küçük Dokunuşlar Ne Kadar Fark Yaratır?

3 dk.
Estetikte Küçük Dokunuşlar Ne Kadar Fark Yaratır?
Cansu Girgin

Cansu Girgin

Blogger

Estetik dünyası sonu olmayan dipsiz bir konu! Yüz estetiği, vücut estetiği derken güzellik kavramının sınırlarını zorlamayı seviyoruz. Son yıllarda doğal güzelliğin ön plana çıkmasıyla birlikte estetikte minik dokunuşlar daha popüler olmaya başladı! Kısaca, herkes estetik yaptırmak istiyor ama kimse yüzünde estetik olduğu anlaşılsın istemiyor. Hal böyle olunca biz de en minimal ve doğal sonuç bırakan estetik yöntemlerini araştırdık. Estetikte küçük dokunuşlar ne kadar fark yaratıyor? 

Estetikte küçük dokunuşlar nedir?

Estetikte küçük dokunuşlar nedir?

Estetik yaptırmak isteyen ve bu işlemlere henüz yeni başlayanlar küçük dokunuşları tercih ediyorlar. Bize göre bu çok doğru bir başlangıç! Çünkü ne kadar dramatik ve iddialı değişimler yaparsan o kadar hayal kırıklığı ve tatminsizlik yaşama şansın artar. Ameliyatla yapılan estetik operasyonların geri dönüş şansı neredeyse yoktur. Yeni bir ameliyatla estetik sonuçlarını değiştirmek de senin için ekstra pahalı olur ve cildinde yeni ameliyat izleri bırakır. Bu nedenle estetik yaptırmaya yeni başlayanlar küçük adımlarla ilerlemeli ve doğal sonuçlar hedeflemeliler. 

Estetikte küçük adımlar denilince akla ilk olarak bebek botoksu, burun dolgusu, çene dolgusu, jawline gibi doğal sonuçlar bırakan işlemler geliyor. Dolguyla yapılan doğal estetik uygulamaların kalıcılığı 1-2 sene arasında değişir. Cerrahi yöntem dışı estetik işlemler yüzünde küçük dokunuş isteyenler için daha uygundur. 

Minik estetik adımları ile ne kadar değişebilirim?

Minik estetik adımları ile ne kadar değişebilirim?

Yaşlandıkça deri altındaki yağ tabakası incelir ve deri kalitesinde düşüş gözlemlenir. Zamanla yüzündeki gülme çizgisi derinleşir ve mimik çizgileri daha yoğun görünür hale gelir. Cilt kalitesinin düşmesine bağlı olarak gelişen lekeler de cildinin olduğundan daha olgun, yorgun ve cansız görünmesine yol açabilir. 

Yüzüne yaptıracağın küçük estetik dokunuşlar yüzünde daha genç, doğal ve canlı bir görünüm hedeflerler. Cildinde minimal lifting etkisi yaratır, ince kırışıklıklarının azalmasına yardımcı olur. Yüz dolgusu, botoks gibi minik dokunuşlar sayesinde cildin daha dolgun, aydınlık, canlı ve genç görünür. İçten gelen ışıltıyla cildin aydınlanarak olduğundan daha dinamik ve enerjik görünmeye başlarsın.

Editörün Favorisi

Editörün önerisi: Cildine yaptıracağın dolgu ve botoks gibi minik işlemlerden sonra genç görünümünü desteklemek için SkinCeuticals C E Ferulic Saf C vitamini serumu kullanmaya başlamalısın. %15 saf C vitamini içeren bu serum, kırışıklık görünümü ve sıkılık kaybı sorunlarını azaltarak cildin ışıl ışıl görünmesine yardımcı olur. Yaşlanma karşıtı antioksidan serum arıyorsan çok geç olmadan C vitamini serumları kullanmaya başlayarak cildinde minik estetik dokunuşlar kadar etkili sonuçlar elde edebilirsin. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

Hangi estetik uygulamalar bana uygun?

Daha genç görünmek isteyenler:

Daha genç görünmek isteyenler:

Yüz hatlarının daha genç ve sıkı görünmesini isteyenler için botoks öneririz. Genç yaşta olanlar ve ileride oluşacak ince kırışıklıklara önlem almak için botoks yaptırmak isteyenler baby botoks yöntemini deneyebilirler. Baby botoks, yüzündeki mimik hareketlerini koruyor ve daha doğal sonuçlar bırakıyor. Botoks estetiğinden en iyi sonucu almak için 6 ay ila 12 ay arasında yeniletmen gerekir.

Editörün Favorisi

Editörün önerisi: Botoks fiyatları genç görünmene engel değil! L’Oréal Paris Revitalift Lazer Saf Retinol Gece Serumu, ince ve derin kırışıklıkları gözle görülür derecede azaltarak cildinin yenilenmesine yardımcı oluyor. Cildindeki pürüzlerin azalmasını sağlayan Retinol Serumu, cildin daha parlak ve genç görünmesini sağlıyor. 

Anti aging cilt bakımında oldukça önemli olan retinol içeriğini Revitalift Lazer serumun formülünde görünce çok sevindik! Geceleri uygulanan bu serum, sabahları daha aydınlık bir cilde uyanmana yardımcı olacak, cilt dokusunu yenileyerek ince kırışıkların görünürlüğünü azaltacak. Sana da retinol serumun sonuçları tanıdık geldi mi?

Ürünü burada inceleyebilirsin

Yüzünde lifting etkisi görmek isteyenler:

Yüzünde lifting etkisi görmek isteyenler:

Yüz hatlarında değişiklik yapmak isteyen, daha dolgun elmacık kemikleri veya çene ucu estetiği yaptırmak isteyenler yüz dolgusunu tercih edebilirler. Doğal sonuçlar bırakan hyaluronik asit yüz dolguları, 1-2 sene arasında kalıcılık sağlıyor. Hyaluronik asit cildin nem tutma kapasitesini arttırırken aynı zamanda kolajen üretimini destekleyerek cilde içten bir dolgunluk kazandırır.

Editörün Favorisi

Editörün önerisi: Yüzünde dolgunluk ve lifting etkisi isteyenler için estetik işlemlerden daha ekonomik bir önerimiz olacak. Lancome Renergie Multi-Lift Ultra Krem, cildin kolajen üretimini destekleyerek sıkılaşmasını ve dolgunlaşmasını sağlıyor. İnce çizgi ve kırışıklık görünümünün azalmasına yardımcı olan Renergie Multi-Lift Ultra Gündüz Kremi'ni düzenli olarak kullananlar gençlik ışıltısından çok memnunlar! Cildinde lifting etkisi yaratmak, minimal sarkmaları toparlamak ve cildinde küçük dokunuşlar yaratmak için artık kullanman gereken anti aging kremi biliyorsun! 

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap