Cilt Bakımı

Erkek Cilt Bakımı Rehberi: Tavsiyeler, Öneriler ve Püf Noktalar

3 dk.
Erkek Cilt Bakımı Rehberi: Tavsiyeler, Öneriler ve Püf Noktalar
Damla Yılmaz

Damla Yılmaz

Blogger

+ Tüm yazıları

Erkek cilt bakımı en hassas ve önemli bakım konularından biri. Sık sık tıraş olan erkeklerin cildinde kolayca tahriş oluşabiliyor ve dış etkenlere daha açık bir hale geliyor. 

Arkadaş çevremizden gördüğümüz kadarıyla bazen aynı evdeki kadın ve erkekler aynı cilt bakım ürünlerini kullanıyorlar. Erkek cilt yapısı, kadınlara göre daha kalın ve yağlanmaya meyillidir. Bu nedenle erkek cildine özel nemlendirici ve cilt bakım ürünleri kullanmak sık sık tıraş olan cildine çok daha iyi gelecek. Peki, erkek cilt bakım rutini nasıl olmalı? Açıklıyoruz. 

Cilt tipine uygun yıkama jeli kullan

Cilt tipine uygun yıkama jeli kullan

Erkekler yüz temizleme konusunda bazen kolaya kaçabiliyor. Sabunla yüz temizlemek veya sadece suyla günlük olarak yüz temizlemek cildine hiç iyi gelmeyebilir. 

Yağlı erkek cildi için gözeneklerini derinlemesine temizleyecek bir yüz yıkama jeline ihtiyacın var. L'Oréal Paris Men Expert Pure Charcoal Cilt Problemlerine Karşı Savaşan Yüz Yıkama Jeli cildindeki leke, siyah nokta, yağlı cilt, pürüzler ve izlere karşı önlem alır. Gün içinde cildinin yağlanarak parlamasına engel olur. Yüz yıkama jelini sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere ıslak cildine uygulamalısın. Kömürlü formülü sayesinde bu yüz bakım jeli cildindeki yağlanmayı en aza indirerek siyah nokta oluşumunu önleyecek. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

Yağlanmayı kontrol altına al

Kiehl's Blue Astringent Herbal Lotion

Erkek cildi genellikle kadınlara nazaran daha parlamaya ve yağlanmaya müsait oluyor. Bunu kontrol altına almak için tonik kullanmalısın. Tonik kullanmak hem cildindeki yağ oranını dengeleyecek, hem de gözeneklerinin temizlenmesine yardımcı olacak. Kiehl's Blue Astringent Herbal Lotion, erkek cilt bakımı için ideal toniklerin başında geliyor. Yağlı erkek cilt tipine uygun olan bu toniği günlük olarak kullanmalısın. Kiehl's tonik kullanan erkekler bu toniğin sakal tıraşı sonrası çok rahatlatıcı bir etkisi olduğunu da söylüyorlar. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

Erkekler için nemlendirici önerisi

Erkekler için nemlendirici önerisi

Erkek cildine uygun nemlendirici kullanmak sakal tıraşı sonrası cildinin daha az tahriş olmasına yardımcı olur. L'Oréal Men Expert Barber Club Sakal ve Cilt Nemlendiricisi en iyi erkek nemlendirici listesinde! Loreal sakal ve cilt nemlendiricisi, sedir ağacı yağı içeren formülü sayesinde sert sakalları yumuşatıyor, cildi nemlendiriyor. Erkek cildinde oluşan gerginlik hissini de en aza indiriyor. 

Sakallı erkekler yüzüne nemlendirici sürerken sakallarının arasına krem girmesinden çekinir, yüzünde beyaz iz kalmasından rahatsız olurlar. L'Oréal Men Expert Barber Club Sakal ve Cilt Nemlendiricisi, hem sakal hem de cilde uygulandığı için artık tüm yüzüne direkt olarak uygulayabilirsin. Değerli yağlar içeren yapısı sayesinde yüzünde beyaz iz bırakmaz ve hızlıca emilir. 

Erkekler İçin Göz Kremi

Erkekler İçin Göz Kremi

Erkekler kendi cilt yapılarına uygun anti-aging göz kremi kullanmalılar. Erkekler için göz kremi, göz çevresindeki yaşlılık izlerini en aza indirerek daha genç görünüm sağlar. Kiehl's Age Defender Eye Repair göz kremi erkeklerin göz çevresindeki koyu halkaları en aza indirir ve göz çevresindeki kırışıklara müdahale eder. 

Çavdar tohumu özü içeren Kiehl's erkekler için göz kremi, göz çevresindeki deriyi güçlendirerek sarkma ve torba oluşmasına da engel oluyor. Erkekler 30 yaşından itibaren göz kremi kullanmaya başlayarak göz çevresindeki yaşlılık izlerine karşı önlem alabilirler. 

Cildini besle

Cildini besle

Sakal tıraşı olduktan sonra cildinde kaşıntı ve hassasiyet oluyor mu? Heh, şimdi sana önereceğimiz sakal ve cilt yağı, tıraş sonrası oluşan hassasiyeti rahatlatmana yardımcı olacak. 

Hangi üründen bahsediyoruz, tabii ki L'Oréal Paris Men Expert Barber Club Sakal ve Cilt Bakım Yağı. Sedir ağacı yağı içeren formülü sayesinde cildindeki kaşıntı ve kızarıklığı azaltır, gergin cildini yumuşatır. Bu bakım yağını sadece sakal tıraşı sonrası değil günlük cilt yağı olarak kullanmalısın.

Editörün önerisi: Çok uzun sakalların varsa, L'Oréal Paris Men Expert Sakal ve Cilt Yağı'nı sakallarına uyguladıktan sonra ince bir tarakla sakallarını tarayarak ürünün sakallarının tamamına yayılmasını sağlamalısın. 

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap