Yaşlanma Karşıtı Bakım

En İyi Yaşlanma Karşıtı 6 İçerik!

4 dk.
En İyi Yaşlanma Karşıtı 6 İçerik!
Ece Atalay

Ece Atalay

Blogger

+ Tüm yazıları

Hepimiz pürüzsüz, parlayan bir cilt, dolgun, sıkı bir yüz ve mükemmel yüz hatları hayal ediyoruz. Ancak yıllar geçtikçe cildimiz sıkılığını yitiriyor. Sarkmalar, kırışıklıklar gün geçtikçe daha da görünür hale geliyor.

Peki, cildin daha canlı, enerjik, ışıltılı görünmesini sağlamak mümkün mü? Bazı yaşlanma karşıtı içerikler, aktif bileşenler tam da bu görünüme destek olmak için var! :) Capcanlı bir cilt için bu içerikleri hemen öğrenmeye ne dersin?

Yaşlanma karşıtı içeriklerden en etkili sonuçlar nasıl alınır?

Yaşlanma karşıtı içeriklerden en etkili sonuçlar nasıl alınır?

İçeriklere geçmeden önce bu içeriklerden en etkili sonucu almak için ne yapman gerektiğinden bahsetmek isteriz. Bu aktif içerikler cilt hücrelerimize mesajlar göndererek çoğalmalarını söyler. Amaçlarıysa ciltteki kolajen ve elastin üretimini hızlandırıp cildimizin dolgunluğunu arttırmak. Ancak tabii ki birazcık sabırlı olman gerekir. Cildin kendini yenilemesi için geçen süre minimum 28 gündür. Bu süreç sonunda aktif içeriklerin yardımıyla cildin daha pürüzsüz, daha parlak, daha dolgun hale gelebilir.

Aynı zamanda bu içerikleri beraber kullanarak da cildini yeniden yapılandırabilirsin. Yani cildinin 1’den fazla ihtiyacı varsa bu içeriklerin beraber kullanıldığı ürünleri de tercih edebilirsin. Örneğin, cildine dolgunluk vermek için yüzü doldurmaya destek olan hyaluronik asit, cildin elastikiyetini ve cilt tonunu iyileştirmek için Pro-Xylane, kolajen üretimini teşvik etmek ve görünür yaşlanma belirtilerini gizlemek için de retinolden destek alabilirsin.

En iyi anti-aging içerikler

En iyi anti-aging içerikler

1.Hyaluronik asit

Hyaluronik asit, nemi muhafaza etme gücü sayesinde cilde nem desteği sağlar ve kendi ağırlığının 1000 katı kadar su tutar. Aynı zamanda Hyaluronik asit, cildimizde zaten mevcuttur ve cildin dolgun, yumuşak, aydınlık, sıkı görünmesi, elastik olmasına destek olur. Ancak azaldığında cildimize Hyaluronik asit desteği sağlamak gerekir. Cilt yaşlanmasına karşı mücadelede yıldız moleküldür!

Cildi yeterince nemlendirdiği için çizgilerin, kırışıklıkların dolmasına da destek olur. Anti-oksidan özelliği sayesinde de hava kirliliği gibi dış etkenlerin etkilerinden cildi korur. Ayrıca cilt tipi fark etmeksizin her cildin kullanımına da uygun bir içeriktir.

Editörün Favorisi

hyaluron uzmanı

Hyaluronik asidin farklı çeşitleri de bulunuyor. Özellikle cildin alt tabakasına inebilmesini sağlayan mikro moleküler Hyaluronik Asit, cildin dolgun görünebilmesi için oldukça önemli. İşte tam da bu nedenden dolayı, içerisinde diğer Hyaluronik Asit içeren kremlerden farklı olarak 2 çeşit Hyaluronik Asit bulunan L'Oréal Paris Hyaluron Uzmanı serisini çok sevdik! 

Yüksek moleküler ve mikro moleküler Hyaluronik asit içeriği ile cildin alt tabakasına etki eden Hyaluron Uzmanı, dolgun, pürüzsüz bir cilt için ideal yardımcılarımızdan! Gündüz kremi, gece kremi ve göz kremiyle Hyaluron rutinimizi oluşturduk ve cildimize etkilerinden de son derece memnunuz. 😊 

Ürünü burada inceleyebilirsin

2.Retinol

Retinol, bir A vitamini türevidir ve cildimizde doğal olarak bulunur. Hücre yenilenmesini arttırır ve yeni hücrelerin yaşlanmasını yavaşlatır. Ayrıca ciltteki kolajen miktarının yükselmesine yardımcı olur ve daha canlı bir cilt görünümü sağlar. Böylece ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltır.

Retinol, sadece yüzeyde kalmak yerine, derinin üst tabakasına derinlemesine etki eder. Bu da kolajen üretiminin hareket geçmesini sağlar. Bunun dışında cilt tonunu ve rengini düzenleyerek ve lekeleri azaltır. Ancak mikro-soyucu etkiye sahip olduğu için Retinol içeren ürünleri geceleri uygulamak ve ertesi sabah nemlendirici, güneş kremi kullanmak önemlidir.

En iyi anti-aging içerikler

3.C Vitamini

C Vitamini güçlü bir antioksidandır ve cildin erken yaşlanmasına neden olan serbest radikalleri engellemek konusunda oldukça etkilidir. Aynı zamanda, kolajen üretimini arttırmada önemli bir rol oynar. Yani cildimize daha yoğun ve daha sıkı bir görünüm kazandırır. C vitamini, cilt yüzeyinin günlük yaşamda karşılaştığımız dış etkenlere maruz kalmasına ve bu etkenlerle mücadele etmesine yardımcı olur.

Aynı vücudumuzun bağışıklık sistemini geliştirmek için aldığımız C vitamini takviyeleri gibi cildimize de C vitamini içeren cilt bakım ürünleriyle düzenli olarak bakım yaparak cildimizin her zaman sağlıklı görünmesini sağlayabiliriz.

4.Pro-Xylane

Pro-Xylane, cildi su kaybına karşı korumaktan sorumlu olan şeker proteinidir. Cilt hücrelerindeki proteinleri uyararak cilt katmanını yeniden yapılandırır. Bu sayede cildin kırışıklıklarla ve sarkmayla mücadelesine yardımcı olur. Cilde yoğunluk, dolgunluk verir, cilt tonunu düzeltir ve aydınlık bir görünüm sağlar.   

Editörün Favorisi

L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Gündüz Bakım Kremi

Parçalanmış Hyaluronik Asit ile cilde hızla nüfus ederek kırışıklıkları azaltan, Pro-Xylane ile cildin destek liflerini güçlendirerek cilt dokusunu düzeltip, yüzün yeniden şekillenmesini sağlayan L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Gündüz Bakım Kremi’ni duymuş muydun? Bizim favorilerimizden olan bu yaşlanma karşıtı bakım kremi, sarkmaları toparlıyor, cildin sıkılaşmasını sağlıyor. Güçlü içerikleriyle senin de favorilerinden olmaya aday!

Ürünü burada inceleyebilirsin

En iyi anti-aging içerikler

5.Resveratrol

Kırmızı meyvelerin içerisinde bulunan bir bitki özü olan Resveratrol, diğer anti-oksidanlar gibi, yaşlanma belirtileriyle savaşmaya yardımcı olur. Kolajen ve elastin üretimini arttırır. Her cilt tipinin gördüğü zararı onarmaya destek olur. Özellikle uzun vadede kullanımla beraber cildin solgun görünmesine engel olur.

6.Kolajen ve Elastin desteği

Genellikle yaş aldıkça elmacık kemiklerimiz ve yüz konturumuz aşağı doğru sarkma eğilimindedir. Cildimiz sarkmaya başladığında, yüzümüze doğal bir kaldırma sağlayan iki bileşenle doldurabiliriz: kolajen ve elastin.

Kolajen, cildi güçlendiren lifli bir proteindir, elastin ise bağ dokularımızı güçlü ve esnek tutan bir proteindir. Yaşlandıkça her ikisini de cildimiz daha az üretmeye başlar. Ürettiği kolajen ve elastinin de kalitesi gittikçe düşer. Kolajen ve elastin içeren cilt bakım ürünleriyle ise cildinin kaybettiği bu bileşenleri yeniden yükleyebilir, cildinin daha sağlıklı görünmesine destek olabilirsin.

Editörün Favorisi

yaş uzmanı

Kolajen biosferleri ve çölde bile kendini yenileyen Opuntia Çiçeği özleri içeren L'Oréal Paris Yaş Uzmanı 30+ Kırışıklık Karşıtı Nemlendirici Krem favorilerimizden! 30'lu yaşlarda, ciltteki kolajen miktarının azalması cilt elastikiyetinin kaybına yol açabilir. Böylece ilk çizgiler oluşmaya başlar. Bu nemlendirici krem, yaşlanmanın ilk belirtilerine karşı savaşıyor ve cildimizdeki ince çizgi görünümlerini azaltıp cilt esnekliğini arttırıyor. Cildimiz neme ve besine doyunca da sağlıkla ışıldıyor! :)

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap