Mercek Altında: En İyi Cilt Bakım Ürünleri🔍

İncele

En Çok Satan Cilt Bakım Ürünleri!

Hemen Al

400₺ alışverişe 40₺indirim❤️

Hemen Al!

Sivilce (Akne)

CildimveBen Editörlerinin En İyi Sivilce Kurutucu Krem Önerileri

3 dk.
En İyi Sivilce Kurutucu Krem Önerileri
Ece Atalay

Ece Atalay

Blogger

+ Tüm yazıları

Hepimiz pürüzsüz, kusursuz bir cildi hak ediyoruz. Ancak o sivilceler yok mu… Tam alnın ortasında, bazen tam yanağın en belli olan noktasında, bazen çenede çıkan o kıpkırmızı, kocaman sivilceyi birkaç dakika içerisinde yok etmenin bir yolu olsa keşke…

Her ne kadar sivilcelerimizi 1 gecede kurutacak bir ürün olmasa da, sivilce kurutucu kremlerin desteğinden yararlanabiliriz. Sen de sivilcelerini kurutacak kremi arıyorsan , denediğimiz ve memnun kaldığımız önerilerimize mutlaka göz atmalısın!

Sivilce kurutucu krem nedir?

Sivilce kurutucu krem nedir

Öncelikle sivilce kurutucu kremin ne olduğundan bahsetmek isteriz. Sivilce kurutucu kremler, güçlü içerikleri sayesinde sivilcenin hem daha hızlı kurumasına hem de leke bırakmamasına destek olurlar. İçerisindeki maddeler çok güçlü olduğundan ve genelde kurutucu kremlerde mikro soyucu etkiye sahip maddeler olduğundan mutlaka güneş koruyucu kremlerle beraber kullanmalıdır. Ayrıca sivilce kurutucu kremleri kullanmadan önce dermatoloğuna da danışmanı öneririz.

Sivilce kurutucu kremin etkileri nelerdir?

Sivilce kurutucu kremin
  •  Sivilce kurutucu kremler cilt yüzeyindeki yağı absorbe ederek uygulanan bölgeyi yağdan (sebumdan) arındırır.
  • Bölgesel uygulandığından, gözeneklere nüfuz ettiğinde gözeneklerin de arınmasına destek olur.
  • Salisilik asit içeren sivilce kurutucu kremler sivilcenin içerisinde bulunan bakterilerden arınmasına yardımcı olur.
  • Sivilcelerin büyümesine engel olarak, sivilcenin şişkinliğini ve kızarıklığını azaltır.
  • İçerdiği güçlü içeriklerden dolayı ciltte mikro soyucu etkiye sahip olduğundan cildin üst tabakasının çok hafif şekilde soyulmasını sağlar. O nedenle bölgesel uygulanmalıdır.

Hangi içerikler sivilcenin kurumasını sağlar?

Sivilceyi kurutmanın en iyi yollarından biri, birbirini tamamlayan farklı bileşenlere, içeriklere sahip sivilce kurutucu krem kullanmaktır. Salisilik asit, Sülfür gibi içerikler sivilcenin daha hızlı kurumasına destek olurken, leke bırakmadan geçmesine de yardımcı olur.

Cilt bakım rutininde bu içeriklere sahip temizleyicileri, kremleri tercih ederek sivilcenin çabuk kurumasını sağlayabilirsin.

Sivilce kurutucu krem önerilerimiz

La Roche-Posay Effaclar A.I.

Hangi içerikler sivilcenin kurumasını sağlar

La Roche-Posay Effaclar A.I. akneye eğilim gösterebilen ciltler için bakım kremidir. Ani ve lokal olarak beliren cilt kusurlarına karşı savaşır ve cildin yenilenme sürecini harekete geçirir. Cilt daha temiz ve pürüzsüz görünür ve hisseder. Mikro-soyucu LHA ve yatıştırıcı La Roche-Posay Termal Suyu içeren formülü cilt görünümünü yenilemeye yardımcı olur. Aynı zamanda kızarıklığı da önlemeye destek olur.

Ürünü burada inceleyebilirsin

Sivilce kurutucu kremler nasıl kullanılır?

İlk adım: Temizleme

Sivilce kurutucu kremler

Sivilcenin daha hızlı kuruması için öncelikle cildini temiz tutman gerekir. Bizim cilt temizleyici önerimiz ise, yağlı ve akneye eğilimli ciltlere uygun Vichy Normaderm Phytosolution Arındırıcı Jel. Çinko, bakır ve probiyotik içeren bu jel temizleyici, ilk kullanımdan itibaren 7 saat sonra sebum görünümünde azalma sağlıyor. Ayrıca gözenek görünümünün de azalmasına destek oluyor.

Ürünü burada inceleyebilirsin

İkinci adım: Sivilce kurutucu krem

 Sivilce kurutucu krem

Sivilce kurutucu kremini, günde bir kez cilt probleminin olduğu bölgenin üzerine, ince bir tabaka halinde uygulayabilirsin. Farklı bir ürün uygulamadan önce emilmesini beklemelisin. Ancak her cildin ihtiyacı farklı olduğundan kullanım sıklığını ve kullanım miktarını mutlaka bir uzmana danışarak öğrenmeni öneririz.

Üçüncü adım: Güneş kremi

Güneş kremi

Sivilce kurutucu kremler mikro soyucu özellikte oldukları için cildin güneş hassasiyetini ve özellikle güneş yanığı ihtimalini artırabilirler. Bu nedenle sivilce kurutucuları kullandıktan sonra mutlaka güneş koruyucu krem kullanmalısın. Aynı zamanda da cildinin güneşe maruz kalmasını engellemelisin. 

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap