Kırışıklık

En İyi Serum Önerileri

3 dk.
En İyi Serum Önerileri
Deniz Özübek

Deniz Özübek

Blogger

+ Tüm yazıları

Cilt bakım rutinine dahil edebileceğin, en iyi serum önerilerini bir araya getirdik!

Cilt bakımında serum kullanmak, artık bir çoğumuzun alışkanlığı haline geldi. Cildi nemlendirici serumlar, kırışıklık serumları, leke serumları, c vitamini serumları, retinol serumları… Yüz serumu çeşitleri gün geçtikçe artıyor ve her biri de farklı bir cilt problemine odaklanıyor. Bu yazımızda, özelliklerine göre cilt bakım rutinine dahil edebileceğin en iyi serum önerilerimizi bir araya getirdik!

1. La Roche Posay Saf C Vitamini Serumu

La Roche Posay Saf C Vitamini Serumu

Hassas bir cilde sahipsen ve C vitamini serumu kullanmak istiyorsan, hiç düşünmeden La Roche Posay C Vitamini Serumu’nu kullanabilirsin. Işıltı kaybı, kırışıklık görünümü ve düzensiz cilt dokusunu hedefleyen bu C vitamini serumu, saf C vitamini, salisilik asit ve neurosensine içeren bir formüle sahip. C vitamini ışıltı kaybı ve kırışıklık gibi yaşlanma belirtilerine iyi gelirken, salisilik asit ciltteki düzensiz dokunun azalmasına yardımcı oluyor. Neurosensine ise cildi yatıştırarak, hassas ciltlerin rahatsızlık hissi olmadan C vitamini serumunu kullanmasını sağlıyor. Bu serumu gündüzleri SPF 50 içeren bir güneş kremiyle kullanmanı öneririz.

Ürünü burada inceleyebilirsin

2. L’Oréal Paris Saf Retinol Gece Serumu

L’Oréal Paris Saf Retinol Gece Serumu

Retinol, kırışıklık bakımında en etkili olan içeriklerden biri. Eğer cildinde kırışıklıklar varsa, L’Oréal Paris Saf Retinol Gece Serumu’nu kullanabilirsin. Bu serumun formülündeki %0,2 saf retinol, derin kırışıklıklar dahil olmak üzere ciltteki tüm kırışıklıklar üzerinde gözle görülür bir etki sağlıyor. Loreal Retinol serumu gece bakım rutinine, alıştırarak dahil edebilir, düzenli kullandığında ise 3-4 ay sonunda gözle görülür, genç ve kaliteli bir cilt görünümü elde edebilirsin. Bu serumu da gündüzleri güneş kremi ile desteklemeyi unutmamalısın.

Ürünü burada inceleyebilirsin

3. Garnier C Vitamini Parlak Süper Aydınlatıcı Serum

3. Garnier C Vitamini Parlak Süper Aydınlatıcı Serum

Parlak ve aydınlık bir cilt için son zamanlarda denediğimiz en iyi yüz serumlarından biri ise Garnier C Vitamini Serumu. %3,5 C vitamini, niasinamid ve salisilik asit içeren yüksek konsantreli formülü sayesinde cildin daha parlak ve aydınlık görünmesini sağlayan bu yüz serumu, 3 günde cildin daha eşit tonda ve pürüzsüz bir görünüme sahip olmasını sağlarken, 6 günde ise koyu lekelerin görünümünü azaltmaya yardımcı oluyor. Hafif dokusu ile hızla ciltte emilen bu C vitamini serumu, parlak bir cilt için en sevdiğimiz yüz serumlarından biri.

Garnier C Vitamini serumu daha yakından incelemek için bu makalemize göz atabilirsin.

Ürünü burada inceleyebilirsin

4. Kiehl’s Midnight Recovery Concentrate Serum

Kiehl’s Midnight Recovery Concentrate Serum

Gece boyunca cildinin onarılmasını ve cilt görünümünün yenilenmesini sağlayacak bir serum kullanmak istersen, Kiehl’s Midnight Recovery Concentrate Serum’u kullanabilirsin. Akşam sefası yağı, lavanta yağı ve skualan gibi temel ve botanik yağlar içeren formülü sayesinde bu serum, yenileyici, dengeleyici ve onarıcı özelliğe sahip. Geceleri bu serumu uyguladığında, sabahları çok daha canlı, sıkı, pürüzsüz, aydınlık ve dinlenmiş bir ciltle uyanacağına emin olabilirsin.

5. La Roche Posay Hyalu B5 Serum

La Roche Posay Hyalu B5 Serum

Cilde en iyi gelen şeylerden biri de hyaluronik asit serumları, özellikle de cilt eski dolgunluğunu kaybettiyse! La Roche Posay Hyalu B5 Serum, 2 çeşit hyaluronik asit, B5 vitamini ve madecassoside içeren formülüyle, cilde dolgun bir görünüm vererek ince çizgi ve kırışıklık görünümünü azaltmaya, cilt bariyerinin güçlenmesine ve cildin daha sıkı görünmesine yardımcı oluyor.

6. Lancome Advanced Genifique Serum

Lancome Advanced Genifique Serum

Mikrobiyom bilimi ile formüle edilen Lancome Advanced Genifique Serum, cilt onarma ve pürüzsüzleştirme konusunda en başarılı serumlardan biri. 7 Pre & Probiyotik içeren formülüyle cilt görünümünün yenilenmesini sağlayan bu serum, sadece 7 günde ciltte gençlik ışıltısını vermeye yardımcı oluyor. 1 şişe bittiğinde ise kırışıklık gibi yaşlanma belirtilerinin görünümü azalıyor.

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap