Göz Altı Morlukları

En İyi Göz Altı Morluk Kremleri

4 dk.
En İyi Göz Altı Morluk Kremleri
Deniz Özübek

Deniz Özübek

Blogger

+ Tüm yazıları

Eğer göz altı morluklarınla başın dertteyse, senin için harika bir rehber hazırladık: En iyi göz altı morluk kremlerini bu yazımızda bulabilirsin!

Göz altı morluklarının pek çok sebebi olabilir. Genetik, düzensiz uyku ve beslenme, pigmentasyon gibi sebeplerden göz altları ve göz çevresi daha koyu renkte görünebilir. Hem sağlık açısından bir takım göstergeler olabildiği gibi, göz altı morluklarının estetik kaygıya da yol açtığını söyleyebiliriz. İşte bu yazımızda, göz altı morluklarının neden olduğuna ve en iyi göz altı morluk kremlerine değiniyoruz!

Göz altı morlukları neden olur?

Göz altı morlukları neden olur?

Göz altı morlukları neden olur? sorusu, dermatologların ve güzellik uzmanlarının en sık karşılaştığı sorulardan biri. Yeteri kadar su tüketmemek, düzensiz uyku gibi basit açıklamaları olacağı gibi, genetik faktörler ve bazı sağlık sorunları da göz altı morluklarına yanıt olabilir.

Yorgunluk, az uyumak ve yeteri kadar su tüketmemek gibi fiziksel durumlar anında göz altların morarmasıyla sonuçlanabilir. Bunun dışında ciltteki melanin miktarının yine bu bölgede yoğunlaşması ile göz çevresi daha koyu renkte görünebilir. Sigara, alkol, kafein tüketiminin de göz altı morluklarına sebep olduğu bilinmektedir. Son olarak hormonal durumlar ve kansızlık gibi sağlık faktörleri de göz altlarının mor görünmesine sebep olabilir.

En İyi Göz Altı Morluk Kremleri

En İyi Göz Altı Morluk Kremleri

Göz altı morluklarının neden olduğunu öğrendikten sonra, gelelim bu koyu göz altı halkalarının görünümünü nasıl azaltabileceğimize: Göz çevresi yüzün diğer bölgelerine oranla çok daha hassas bir bölge olduğu için ekstra özenli bir bakıma ihtiyaç duyar. Göz çevresinin ve göz altlarının nem dengesini koruyarak çok daha aydınlık bir görünüm elde edebilirsin. İşte en iyi göz altı morluk kremi önerilerimiz!

L'Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Göz Kremi

L'Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Göz Kremi

Göz çevresini nemlendirmek ve ince çizgi görünümünün azalmasını sağlamak için hyaluronik asitin gücünden faydalanabilirsin. L'Oréal Paris'in Hyaluron Uzmanı göz kremi, formülündeki iki çeşit hyaluronik asit molekülü ile göz çevresini yoğun bir şekilde nemlendiriyor, kırışıklık görünümünün azalmasını sağlıyor ve pürüzsüzleştiriyor.

Ürünü burada inceleyebilirsin

Vichy Mineral 89 Göz Çevresi Kremi

İçeriğindeki %89 oranında Vichy Termal Suyu, doğal kaynaklı hyalüronik asit ve saf kafein ile göz altındaki morlukların, göz altı torbalarının ve nemsizlikten kaynaklanan ince çizgilerin görünümünü azaltmaya yardımcı olan Vichy Mineral 89 göz çevresi kremi, günlük olarak pratik bir şekilde kullanmak için ideal. Vichy Termal Suyu ile göz çevresini dengeleyen ve yenileyen, hyalüronik asit ile nemlendiren ve nem kaybını önleyen, saf kafein ile de yorgunluk belirtilerine karşı savaşan bu göz kremi, aydınlık ve taze bir göz çevresi için ideal.

Lancome Renergie Multi-Lift Ultra Göz Kremi

Lancome Rénergie Multi-Lift Ultra Göz Kremi

Göz altındaki koyu halkaların, göz altı torbalarının görünümünden şikayetçi olan Cildimveben editörleri olarak son dönemdeki favorilerimizden biri Lancome Rénergie Multi Lift Ultra Göz Kremi! Hyaluronik Asit ve keten tohumu özü içeren bu göz kremi, göz altındaki koyu halkaların, göz altı torbalarının görünümünü azaltmasının yanı sıra cildi sıkılaştırıp aydınlık bir görünüm kazanmasını sağlıyor. 

İpeksi dokusuyla göz çevresine daha genç bir görünüm kazandıran bu göz kremi, göz çevresinde gözle görülür etkiler sağlıyor. Sabah ve akşam, bezelye tanesi kadar uygulanıyor. Ardından göz çevresine parmaklarla hafifçe masaj yaparak uygulanıyor.

Kiehl’s Facial Fuel Eye Fuel Göz Kremi

Göz altlarındaki yorgun görünüm, göz altı morlukları ve torbalar için özel olarak formüle edilmiş Kiehl’s Facial Fuel Eye Fuel göz kremi, içeriğindeki kafein ve B3 vitamini ile göz altı morluklarının ve torbaların görünümünü azaltıyor. Düzenli kullanıldığında da göz çevresindeki yorgun görünüm yerini aydınlık ve taze bir görünüme bırakıyor.

La Roche-Posay Toleriane Ultra Yeux Göz Kremi

Eğer göz çevrendeki koyu görünüm alerjiden kaynaklanıyorsa, zaten hassas olan göz çevrene gereken hassas özeni gösterecek bir göz kremi tercih etmelisin. La Roche-Posay’in Toleriane Ultra Yeux göz kremi, yanma, batma ve rahatsızlık hissine maruz kalan ciltler için bulunmaz bir nimet. Neurosensine + Niacinamide kompleksi içeren formülü ile göz altındaki şişkinliklerin azalmasına yardımcı olan bu göz kremi, göz çevresindeki kuruluk hissini gidererek rahatlatıyor. Böylece nemlenen ve şişkinliği azalan göz çevresi çok daha aydınlık ve sağlıklı görünüyor.

SkinCeuticals A.G.E. Eye Complex Göz Kremi

Göz çevresindeki yaşlanma izlerinin azaltılmasına yardımcı olan SkinCeuticals A.G.E. Eye Complex Göz Kremi, özel bileşenli formülü ile koyu halkaların ve damarların görünümünü de azaltıyor. Glikasyon gibi yaşlanma etkilerinin sebep olduğu sarkık görünümü iyileştirirken şişkinlik ve morlukları da azaltıyor. Tek bir göz kremi ile hem morlukları hem de kırışıklıkları hedeflemek istersen, bu göz kremi tam sana göre.

Kiehl’s Youth Dose Eye Treatment Göz Kremi

Pro-Retinol, C Vitamini ve siyah üzüm çekirdeği içerikleri ile göz altı morluklarına iyi gelen Kiehl’s Youth Dose Eye Treatment göz kremi, göz çevresindeki ince çizgileri ve göz altı torbalarını da hedefliyor. Daha ilk kullanımda göz altlarına aydınlık ve pürüzsüz bir etki veriyor, düzenli kullanıldığında ise ince çizgilerin, göz altı torbalarının ve koyu halkaların görünümünü azaltıyor.

Lancome Advanced Genifique Yeux Light-Pearl Göz & Kirpik Serumu

Lancome Advanced Genifique Yeux Light-Pearl Göz & Kirpik Serumu

Eğer göz çevrende aydınlık bir görünüme ihtiyacın olduğunu düşünüyorsan, Lancome Advanced Genifique Yeux Light-Pearl’ü mutlaka denemelisin. Çevre kirliliği, yorgunluk, dış etkenler gibi faktörlerle göz çevrenin daha yaşlı görünebileceğini biliyorsun. Bu serumun probiyotiklerle zenginleştirilmiş formülü sayesinde göz çevresi çok daha aydınlık görünüyor, göz alt torbalarının ve ince çizgilerin görünümü azalıyor. Üstelik metal masaj aplikatörü göz çevresindeki dolaşımı masaj ile hızlandırdığı için, düzenli kullanımda çok daha aydınlık bir etki veriyor, aynı zamanda da kirpikleri güçlendiriyor!

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap