1 Dakikanı Ayır ve Sokak Tacizine Dur de!

Kırışıklık

En İyi 9 Yaşlanma Karşıtı Kremi İnceliyoruz

6 dk.
En İyi 9 Yaşlanma Karşıtı Kremi İnceliyoruz
Deniz Özübek

Deniz Özübek

Blogger

+ Tüm yazıları

Eğer aynaya baktığında gördüğün ince çizgiler ve kırışıklıklar için artık harekete geçmen gerektiğini hissediyorsan, en iyi 9 yaşlanma karşıtı krem önerimizle yardımına koşuyoruz!

İlk olarak göz çevresinde kendini gösteren ince çizgiler, kaz ayakları, gülme çizgileri, marionette çizgileri, kaş arası ve dudak üstündeki barkod kırışıklıkları… Eğer aynaya baktığında bu saydığımız kırışıklık çeşitlerinden en az birini görüyorsan, iyi bir yaşlanma karşıtı krem kullanmanın zamanı gelmiş demektir. İşte bu yazımızda en iyi 9 yaşlanma karşıtı kremi birlikte inceliyoruz.

Kırışıklık kremine ne zaman başlamalı?

Kırışıklık kremine ne zaman başlamalı?

En iyi kırışıklık kremlerini incelemeye başlamadan önce, en sık sorulan sorulardan birine cevap vermek yerinde olacak: “Yaşlanma karşıtı kremler kaç yaşından itibaren kullanılmalı?

Kırışıklık karşıtı kremler kullanmaya, aynada ilk kırışıklığını fark ettiğinde başlayabilirsin. 25 yaş ve üzerine denk gelen bu dönemden önce gördüğün ince çizgiler, cildin nemsiz kalmasından dolayı oluşabilir ve ileri yaşlardaki kırışıklıklara oranla, çok daha kolay tolare edilebilir. 25 yaş ile birlikte ciltteki kolajen üretimi ve elastikiyet azalmaya başladığında, ilk kırışıklıklar da ortaya çıkmaya başlıyor. Bir bakıma, 20’lerin başında cildini iyi bir şekilde nemlendirirsen, kırışıklık kremi kullanmaya o kadar geç ihtiyaç duyarsın.

Ciltteki kolajen üretimi ve elastikiyetin azalması, senin engel olamayacağın, zamanla ve genetik faktörlerle ilgili bir durum. Bunun dışında düzenli ve sağlıklı beslenmek, iyi uyumak, sigara ve alkol tüketmemek, mümkün olduğunca stresten, hava kirliliğinden ve diğer çevresel faktörlerden uzak durmak, yaşlanmayı, dolayısıyla da kırışıklıklarını geciktirebilir. Unutma, yaşlanmanın en önemli faktörü, çevresel olanlar. Tüm bu bilgiler ışığında, eğer senin için kırışıklık kremi kullanmanın zamanı artık geldiyse, en iyi ve etkili 9 yaşlanma karşıtı krem önerimizi seninle paylaşıyoruz.

1.L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Gündüz Kremi

L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3

Bu krem, yıllardır vazgeçilmez yaşlanma karşıtı kremlerimizden ve cilt bakım rutinlerimizin olmazsa olmazlarından! L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 serisinde Gündüz Kremi, 20 koruma faktörlü Gündüz Kremi ve Gece Kremi bulunuyor. Serinin içeriğinde bulunan Pro-Xylane, cildin destek liflerini güçlendirerek cilt dokusunu düzeltiyor, yüzün yeniden şekillenmesini sağlıyor.

L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Gündüz Kremi Pro-Xylane yanı sıra Hyaluronik Asit de içeriyor. Böylece ciltteki kırışıklık görünümünün azalmasına destek oluyor. 20 koruma faktörlü Gündüz Kremi cilt lekelerinin görünümünü azaltırken cildi güneşin zararlı UV ışınlarına karşı koruyor. Gece Kremi ise içerdiği parçalanmış Hyaluronik Asit, LHA ve Centella Asiatica ile cilt dokusunu düzeltip cildi dış etkenlerden koruyan katmanını güçlendiriyor.


Ürünü burada inceleyebilirsin

2. Vichy Slow Age Gündüz Bakım Kremi

2. Vichy Slow Age Gündüz Bakım Kremi

25 yaş ve üzeri, yaşlanmanın ilk belirtilerini görmeye başladığın dönemde, “Hangi kırışıklık kremini kullanmayım?” diye düşünüyorsan, Vichy’nin Slow Age serisini deneyebilirsin. İçerisindeki probiyotik türevi ve doğal kaynaklı hyalüronik asit sayesinde cilt bariyerini onaran, ciltteki nemi artıran, ince çizgi, kırışıklık ve elastikiyet kaybına karşı bakım yapan bu krem senin için çok uygun olacak. Antioksidan Baicalin, probiyotik türevi Bifidus, E ve C vitamini ve hyalüronik asit içeriği ile harika bir yaşlanma karşıtı bakım yapan bu yüz kremi, çevresel faktörlerden kaynaklanan tüm yaşlanma belirtilerini azaltmaya yardımcı oluyor.

3.L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Cilt Dolgunlaştıran Nemlendirici Krem

L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Nemlendirici Krem

Söz konusu yaşlanma karşıtı kremler olduğunda hedefimiz, dolgun, nemlenmiş, pürüzsüz bir cilt görünümü. İşte bu nedenle elimiz son zamanlarda sık sık hyalüronik asit içeren kremlere gidiyor. Bu kremlerden biri de L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Gündüz Kremi ve Gece Kremi.

Yüksek moleküler hyalüronik asit ve mikro hyalüronik asit olarak 2 çeşit hyalüronik asit içeren formülleri sayesinde kırışıklık görünümünün azalmasına,yeni kırışıklık oluşumunun engellenmesine ve cildin dolgunlaşmasına destek oluyorlar. Aynı zamanda Gündüz Kremi 20 faktörlü güneş korumasıyla cildi gün boyunca koruyor, nemlendiriyor.

4. SkinCeauticals A.G.E. Interrupter

4. SkinCeauticals A.G.E. Interrupter

Olgun ciltlerde, glikasyon sebebiyle oluşan yaşlanma belirtilerini azaltma konusunda son derece başarılı olan SkinCeuticals A.G.E. Interrupter, en iyi kırışıklık kremlerinden. Glikasyon nedir? diye soracak olursan, derinin alt tabakasında serbest olan şeker moleküllerinin kolajen ve elastan liflerine yapışarak sertleşmesi ve kırışıklık oluşmasını sağlaması olarak açıklayabiliriz. Hormonal değişimler ve şeker tüketimine bağlı gerçekleşen bu yaşlanma türünde, cilt genelde esnekliğini kaybediyor ve sarkmaya başlıyor. SkinCeuticals A.G.E. Interrupter ise içeriğindeki Proxylan ve yaban mersini ile cildin sarkmasına engel oluyor, esnekliği artırıyor ve glikasyonun bozduğu molekül bağlarını yeniden yapılandırarak, derin kırışıklıkları belirgin şekilde azaltıyor.

5.L'Oréal Paris Yaş Uzmanı Serisi

L'Oréal Paris Yaş Uzmanı Serisi

Her yaşta, cildin ihtiyacı farklıdır. 30’lu, 40’lı, 50’li yaşlarda, cildin ihtiyaçlarına yönelik doğru bakımları uygulamak çok önemlidir. Bu konuda bizim favorilerimizden biri L’Oréal Paris Yaş Uzmanı serisi. Bu seride bulunan, 30+ Kırışıklık Karşıtı Nemlendirici Krem, 40+ Kırışıklık Karşıtı Sıkılaştırıcı Krem ve Kırışıklık Karşıtı Yenileyici Krem ile cildine bakım yapabilirsin.

Bu seride çok özel bir içerik olan Opuntia Çiçeği bulunuyor. Bu çiçek, çölde bile kendini yenileyebiliyor. Böylece cildimize bu serinin kremleriyle bakım yaptığımızda da cildimiz yenileniyor, canlanıyor!

6. La Roche-Posay Redermic R

6. La Roche-Posay Redermic R

Redermic R, retinol içeriği ile yaşlanma belirtilerine karşı günlük bir düzeltme sağlıyor. İnce çizgiler, kırışıklıklar, güneşin zararlı etkilerinden kaynaklanan yaşlanma belirtileri ve dengesiz cilt tonunu hedefleyen bu kırışıklık kremi, içeriğindeki saf retinol ile ciltteki yaşlanma belirtilerini azaltırken aynı zamanda hassasiyetini de koruyor. Eğer hassas bir cilde sahipsen ve hangi kırışıklık kremini kullanacağını bilmiyorsan, La Roche-Posay’in Redermic R kremi tam sana göre. Hem kırışıklıklarınla ilgilenirken aynı zamanda da hassas cildinde reaksiyon olmasına engel olan bu kırışıklık kremini kullanırken, mutlaka SPF içeren bir krem veya güneş kremi kullanmayı unutmamalısın.

7. Vichy Liftactiv Collagen Specialist Gündüz Bakım Kremi

7. Vichy Liftactiv Collagen Specialist Gündüz Bakım Kremi

Yaşlanma belirtileri ve kırışıklıkların meydana gelmesinin esas sebeplerinden biri de vücudun eskisine oranla daha az kolajen üretmesidir. Yaş ilerledikçe, vücuttaki kolajen miktarı da azalır ve ilk kırışıklıklar ortaya çıkar, cilt sıkılığını kaybeder. Vichy’nin Liftactiv Collagen Specialist kremi ise içerisindeki Biopeptitler ve vitamini ile kolajen üretimini artırarak kırışıklıkların azalmasını ve cildin sıkılaşmasını sağlıyor. Kırışıklıkların sadece yaşlanma ile değil, çevresel faktörlerle de oluştuğunu düşünürsek, kremin içerisindeki peptitler ve C vitamini bu etkileri azaltmak için en başarılı içerikler. Kullanan kadınların %52’sinin cildinde sıkılık görmesi boşuna değil! Daha pürüzsüz, sıkı ve eşit bir cilt tonu elde etmek istiyor, kırışıklıkla baş etmenin zamanı geldiğini düşünüyorsan, Vichy Liftactiv Collagen Specialist’i mutlaka denemelisin.


Ürünü burada inceleyebilirsin

8. Lancome Renergie Multi-Lift Ultra Krem

Lancome Renergie Multi-Lift Ultra Krem

Kolajenin ciltte eskisi kadar üretilmemesi, ciltte yaşlanma belirtileri olarak karşımıza çıkıyor. Kolajen kaybı nedeniyle oluşan kırışıklık, ince çizgi, sıkılık kaybı ve cilt lekelerini gidermek için, kolajen kaybına karşı etkili olan bir kırışıklık kremi kullanmalısın.

Lancome Renergie Multi-Lift Ultra Krem, formülündeki keten tohumu özlerindeki gluko-peptitlerle, kolajen kaybının neden olduğu tüm bu yaşlanma belirtilerini hedefliyor. Bu kremi düzenli olarak cilt bakım rutinine dahil ettiğinde, cildindeki kırışıklık ve ince çizgi görünümünün azaldığını, eskiye oranla cildinin sıkılaştığını ve leke görünümünün azaldığını görebilirsin.

9. Vichy Liftactiv Supreme Gündüz Bakım Kremi

9. Vichy Liftactiv Supreme Gündüz Bakım Kremi

Eğer derin kırışıklıkların için iyi bir kırışıklık kremi arıyorsan, Vichy’nin Liftactiv Supreme gündüz bakım kremini deneyebilirsin. 35 yaş ve üzeri için uygun olan bu kırışıklık kremi, en derin kırışıklıkları ve sıkılık kaybını hedefliyor. Formülündeki %5 Rhamnose, Neohesperidin antioksidanı, Adenosine ve kafein ile cildi yenileme, derin kırışıklıkların giderilmesine ve sıkılık kaybının azalmasına yardımcı olma özelliği bulunuyor. Sabahları bu kremi yüzüne düzenli uyguladığında, kırışıklıklarında gözle görülür bir düzelme ve uzun süren bir ışıltı olduğunu fark edeceksin.

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap