Cilt Bakımı

En Etkili 6 Aloe Vera Maskesi

3 dk.
En Etkili 6 Aloe Vera Maskesi
Ece Atalay

Ece Atalay

Blogger

+ Tüm yazıları

Son dönemin popüler bitkilerinden aloe vera, evde yapılan maskelerde en çok kullanılan içeriklerden. Sen de evde karışım hazırlayıp, cilt maskesi yapıyorsan ve bu kez aloe vera içeriğini kullanacaksan bu yazımızı mutlaka okumalısın!

Aloe Veranın Faydaları:

Aloe Veranın Faydaları:

Aloe vera bitkisi, çok eskiden beri çeşitli tedavilerde, cilt bakımında kullanılıyor. Özellikle yara, yanık tedavisinde sıklıkla kullanılıyor. Bunun dışında cildi nemlendirme özelliği olduğundan cilt bakımında da tercih edilen bitkilerden. Ayrıca sivilce kurutmak, leke tedavisi gibi cilt sorunlarında da aloe vera kullanılıyor.

Doğal Aloe Vera Maskesi Kullanmadan Önce Bilmen Gerekenler:

Doğal Aloe Vera Maskesi Kullanmadan Önce Bilmen Gerekenler

Aloe vera her ne kadar çok faydalı bir bitki olsa da, evde yapılan karışımlarla hazırlanan aloe vera maskeleri her cilt tipi için uygun olmayabiliyor. Ayrıca aloe vera, doğru miktarda uygulanmadığında ciltte farklı reaksiyonlara yol açabilir. 

Doğru miktarı tutturmak, aloe veranın senin cildine uygun olup olmadığını bulmak gibi riskli adımlar yerine cilt tipine uygun, aloe vera içeriğine sahip ürünleri tercih etmeni öneririz. Bu sayede hem cildini korumuş hem de aloe veranın mucizevi dokunuşundan da yararlanmış olursun! :)

Editörün Favorisi

Aloe vera içeriğine sahip L’Oréal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu, Cildimveben.com editörlerinin en sevdiği nemlendiricilerden! Su bazlı likit dokusuyla cildimize nemi, suyu hapsediyor ve ışıltılı bir cilt görünümü elde etmemizi sağlıyor. Aloe vera içeren favori cilt bakım ürünlerimizden diyebiliriz! :)

Ürünü burada inceleyebilirsin

1.Yağlı Ciltler için Aloe Vera Maskesi

Yağlı Ciltler için Aloe Vera Maskesi

Yağlı, sivilceye eğilimli ciltler için esmer şeker ve aloe vera bitkisinin özünden elde edeceğin jel karışımını hazırlayabilirsin. Bu maskeyle cildini ölü derilerden ve yağdan arındırabilirsin.

2.Hassas Ciltler için Aloe Vera Maskesi

Hassas Ciltler için Aloe Vera Maskesi

Hassas bir cilde sahipsen, cildin sık sık kızarıyor, geriliyorsa evde maske karışımları yapmamanı öneririz. Cildin alerjik bir reaksiyon gösterebilir ve istemediğin sonuçlarla karşılaşabilirsin. Bunun yerine, dermatoloğuna danışarak hassas ciltlere özel ürünler tercih etmeni öneririz.

Editörün Favorisi

Hassas cildimiz için bizim favorimiz La Roche-Posay Toleriane serisi. Özellikle son dönemde, cilt hassasiyetini yatıştıran prebiyotik nemlendirici bakım Toleriane Sensitive Krem favorilerimizden.  Cildimizi nemlendirip, yatıştıran, koruyan bu bakım cilt bakım rutinimizin vazgeçilmezlerinden oldu. 

3.Kuru Ciltler için Aloe Vera Maskesi

Kuru Ciltler için Aloe Vera Maskesi

Kuru cilde sahipsen badem yağı ve aloe vera jeli karışımını deneyebilirsin. Bu yüz maskesi cildinin nemlenmesine destek olur.

4.Karma Ciltler için Aloe Vera Maskesi

Karma Ciltler için Aloe Vera Maskesi

Karma cildin için yumurta ve aloe vera bitkisinin jelini karıştırarak maske elde edebilirsin. Bu cilt maskesi, cildinin yağlı noktalarında yağ dengesini sağlıyor ve cildi nemlendiriyor.

5.Normal Ciltler için Aloe Vera Maskesi

Normal Ciltler için Aloe Vera Maskesi

Normal cilde sahipsen, aloe vera maskesi ve gül suyu karışımını deneyebilirsin. Bu maske, cildini nemlendirip cilt tonunun eşitlenmesine destek oluyor.

6. Aloe Vera Cilt Bakım Maskesi önerimiz:

Aloe Vera Cilt Bakım Maskesi önerimiz

Yukarıda da açıkladığımız gibi, evde yaptığın aloe vera yüz maskesi karışımları yerine, doğru cilt bakım ürünleriyle, doğru bakımı yapmaya özen göstermelisin. Bu sayede hem aloe vera maskesinden en yüksek verimi almış, hem de cilt sağlığını korumuş olursun.

Aloe Vera

Nemli, canlı bir cilt için bizim aloe vera maskesi önerimiz: Kiehl’s Calendula Aloe Soothing Hydration Masque. Hafif jel yapılı olan bu maske Kadife Çiçeği özleri ve Aloe vera içeriği ile hemen cilde nüfuz ediyor. Düzenli kullanım sonrasında da cilt görünümünü yenileniyor ve canlılık kazanıyor. Aloe vera maskesi arayışındaysan tavsiye ediyoruz!

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap