Kırışıklık

Dudak Üstü Kırışıklıkları Nasıl Geçer?

2 dk.
Dudak Üstü Kırışıklıkları Nasıl Geçer?
Damla Yılmaz

Damla Yılmaz

Blogger

+ Tüm yazıları

Aynaya baktığında dudak üstündeki kırışıklık seni rahatsız etmeye başladıysa artık bir aksiyon alma zamanı geldi demektir. Dudak üstü kırışıklık kişinin cilt yapısı ve sigara kullanımına bağlı olarak 30'lu başlarda belirebiliyor. 

Dudak üstündeki ince çizgileri önlemek ve daha pürüzsüz dudaklara sahip olmak için anti aging bakım ürünlerine başlamalısın. Kremler ve dudak kırışıklığı için egzersizler buradaki ince çizgilerin belirginliğini azaltır ve dudakları daha kalkık gösterebilir. Dudak üstü kırışıklıklarına ne iyi gelir? Daha pürüzsüz bir dudak çevresi için makalemizin devamına bekleniyorsun. 

Dudak üstü kırışıklık neden olur?

Dudak üstü kırışıklık neden olur?

Dudak üstü kırışıklıkların en yaygın sebebi olarak sigara içmek gösteriliyor. Düzenli yapılan dudak mimik hareketleri bu bölgedeki kasların gevşemesine ve derinin kırışmasına yol açabiliyor. Yaşla birlikte azalan hyaluronik asit ve güneşe maruz kalma gibi çevresel etkenler de dudak üstü kırışıklığına neden oluyor.

Dudak üstü kırışıklığı genellikle tam dudak ile burun tabanı arasındaki bölgede yer alıyor. Dudak üstü kırışıklıkları dikey şekilde olur ve burun tabanına kadar uzayabilir. 

Dudak üstü kırışıklığını nasıl anlarım?

Dudak üstü kırışıklığını nasıl anlarım?

Dudak üstü kırışıklığını anlamak için dudaklarını öpücük yapman yeterli. Ayna karşısında dudaklarını büzdüğünde dikey çizgiler görünüyorsa heh işte onlar dudak üstü kırışıklıkarın! Bazı kişilerde bu dikey çizgiler konuşurken, gülerken veya sigara içerken de belirgin olabiliyor.

Dudak üstü kırışıklığı olanlar için ruj sürmek de zor olabiliyor. Dudak çzigilerine dolan rujlar seni olduğundan daha bakımsız gösterebilir ve kırışıklarını ön plana çıkarabilir. Ruj sürmeden önce dudaklarını nemlendirmek dudak üstü kırışıklarının daha az belirgin olmasına yardımcı olabilir fakat tamamen geçirmez. Dudak üstü kırışıklıkları olanlar mat rujlardan uzak durmalı, açık renkli ve saten bitişli rujları tercih etmeliler. 

Dudak üstü kırışıkları nasıl geçer?

Dudak üstü kırışıkları nasıl geçer?

Dudak üstü kırışıklarını geçirmek için kolajen desteği içeren anti-aging kremleri kullanmalısın. Lancome Renergie Multi-Lift Ultra krem, dudak üstü kırışıklarına iyi gelen ve dudak çevresini daha pürüzsüz gösteren bakım kremlerinin başında geliyor. Sıkılaştırıcı ve yaşlanma karşıtı Lancome nemlendirici, dudak çevresindeki kırışıkları iyileştiriyor, dudak çevresindeki koyu lekelerin azalmasına yardımcı oluyor. Keten özü ile zenginleştirilmiş yaşlanma karşıtı krem sayesinde dudak çevresinin sıkılaştığını ve cilt esnekliğinin geliştiğini fark edebilirsin.

Lancome yaşlanma karşıtı kremi kullananların en sevdiği özelliği oldukça hızlı etki göstermesi! Kremi sürdükten sonra ilk 4 saat içinde cildinin sıkılaştığını görecek ve kırışıklarının gözle görülür şekilde azaldığını gözlemleyeceksin. Cilt tonunu eşitleyen ve cilt dolgunluğunu destekleyen bu krem sayesinde dudak çevresi eskisi gibi pürüzsüz görünmeye başlayacak. Lancome kremi, yaşlanma belirtileri başladığında kullanmaya başlamalı ve dudak üstü kırışıklarının oluşmasına engel olmalısın. 

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap