Cilt Lekeleri için En İyi 6 Krem🧴

İNCELE

Paris Fashion Week: Cildin Işıldasın✨

Hemen Al

Hangi Asit Cildine Göre?

Hemen Oku

Sivilce Kurutucu 6 Yöntem🧼

HEMEN KEŞFET

Yaşlanma Karşıtı Bakım

Dolgun bir cilt için nasıl bakım yapmalı?

4 dk.
Dolgun bir cilt için nasıl bakım yapmalı?
Ece Atalay

Ece Atalay

Blogger

+ Tüm yazıları

Dolgun görünen, canlı, pürüzsüz bir cildi kim istemez ki? Ancak bu görünüme ulaşmanın yolu düzenli ve özenli cilt bakımından geçiyor. Tabii bir de bu bakımı destekleyen beslenme alışkanlıkları edinmek oldukça önemli. Eğer sen de dolgun cilt görünümüne sahip olmak istiyor, kırışıklık görünümünü azaltmak istiyorsan bu yazımız tam sana göre!

Dolgun bir cilt için ihtiyacın olan içerik: Hyaluronik asit

Dolgun bir cilt için ihtiyacın olan içerik: Hyaluronik asit

Cildin daha genç, daha parlak ve daha dolgun görünebilmesi için nem desteği sağlamak gerekiyor. Cilde nem sağlamak söz konusu olduğunda da hyaluronik asit en büyük yardımcılarımızdan. Son döneme damga vuran cilt bakım içeriklerinden hyaluronik asit, nem tutucu özelliği sayesinde cildin nemli, yumuşak, pürüzsüz ve dolgun görünmesini sağlıyor.

Hyaluronik asidin cilde gerçek etkisini sağlamak için ise, cildin alt tabakasına, epidermise inmesi gerekiyor. İşte bu nedenle 2 hyaluronik asit çeşidi olan mikro ve yüksek moleküler hyaluronik asit içeren cilt bakım ürünleri kullanmak çok önemli. Mikro moleküler hyaluronik asit, epidermis tabakasına inerek cildi dolgunlaştırıyor, yüksek moleküler hyaluronik asit ise cildi  pürüzsüzleştiriyor ve kırışıklık görünümünü azaltıyor.

Cilt dolgunlaştıran bakım rutini:

Gelelim cilt dolgunlaştıran, hyaluronik asit içeren bakım rutinine! Aşağıda, bizim de takip ettiğimiz ve sonuçlarından da çok memnun kaldığımız bir cilt bakım rutini önerimiz var. Hemen incelemeye var mısın?

İlk adım: Temizlik

İlk adım: Temizlik

Cilt temizliği, bakım rutininin daima ilk adımı olmalıdır. Ancak kullanacağın cilt temizleyici ürün seçimi çok önemlidir. Cildinin dolgun görünmesi için mutlaka cildinin ihtiyacına uygun bir temizleyici jel kullanmanı öneririz. Cildi derinlemesine arındırıp temizleyen L'Oréal Paris Saf Kil Temizleme Jelleri bu konudaki favorilerimizden. 

L'Oréal Paris Saf Kil Peeling Jeli, cildi temizleyip tıkalı gözenekleri açarak sıkılaştırıyor, L'Oréal Paris Saf Kil Detoks Jeli, detoks etkisi sağlayarak ışıltı kazandırıyor, L'Oréal Paris Saf Kil Arındırıcı Jel ise ciltteki yağlanmayı azaltıyor. Bu jel temizleyicilerle cildini temizleyerek canlı bir görünüm elde edebilirsin.

İkinci adım: Hyaluronik asit serumu

İkinci adım: Hyaluronik asit serumu

Cildini dolgunlaştırmak için kullanabileceğin en iyi cilt bakım ürünlerinin başında hylauronik asit serumları geliyor. Farklı boyutta hyaluronik asit moleküller içeren hyaluronik asit serumları kullanarak hem cildinin daha dolgun hem de daha nemli olmasını sağlayabilirsin.

Bizim cilt dolgunlaştırma konusunda en çok güvendiğimiz serumlardan biri L'Oréal Paris Revitalift Filler Saf Hyaluronik Asit Serum'u. Makro, mikro ve 50 kat daha küçük formuyla yeni nesil mikro hyaluronik asit içeren bu serum, cildin alt katmanlarına nüfuz ederek derinlemesine dolgunlaştırıcı bir etkiye sahip. İğnesiz dolgu etkisi sayesinde Tiktok'ta da çok popüler olan Revitalift Filler Serum, cildin 10 yıl önceki dolgunluğunu geri kazandırma etkisi, gerçekten de gözle görülür bir şekilde fark ediliyor.

Ürünü burada inceleyebilirsin

Üçüncü adım: Nemlendirme

İkinci adım: Nemlendirme

Bakım rutininin vazgeçilmezi nemlendirici bakım kremleri! Gece ve gündüz bakımında farklı kremler kullanmanı öneririz. Gündüz kremin güneş ışınlarından cildini koruyacak özellikte, gece kremin ise daha yoğun yapıda bir krem olmalı.

Bizim son dönemde bu konudaki favorilerimiz L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Cilt Dolgunlaştıran Nemlendirici Kremler. Diğer hyaluronik asit içeren kremlerden farklı olarak, mikro moleküler ve yüksek moleküler Hyaluronik Asit içeren bu kremler, daha parlak, pürüzsüz ve genç görünen bir cilt görünümüne destek oluyor.

L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Cilt Dolgunlaştıran Gündüz Kremi, 20 faktörlü güneş korumasıyla cildini koruma altına alırken kırışıklık görünümünü azaltıyor, cilde dolgun bir görünüm kazandırıyor. Gece Kremi ise maske dokusuyla, cilde yoğun nem desteği sağlayarak cilde capcanlı bir görünüm kazandırıyor. Her iki kremi de, yüz ve boyun bölgesine, dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayabilirsin.

Ürünü burada inceleyebilirsin

Dördüncü adım: Göz çevresi bakımı

Üçüncü adım: Göz çevresi bakımı

Bakım rutinlerinde çoğu zaman unutulan ama aslında çok önemli olan göz çevresi bakımında sıra! Özellikle göz çevrende kazayağı görünümü gibi kırışıklıklardan şikâyetçiysen göz çevrene özel bir bakım uygulaman şart. Göz çevresindeki deri oldukça ince olduğundan, bu bölge daha fazla neme ihtiyaç duyar. Bu nedenle göz çevrene bakım yaparken mutlaka nemlendirici özelliğe sahip ürünler tercih etmeni öneririz.

Biz, göz çevresi bakımında da hyaluronik asidin nemlendirici özelliklerinden yararlanıyoruz ve L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Nemlendirici Göz Kremi’ni kullanıyoruz. Göz çevresini nemlendirerek bu bölgedeki kırışıklık görünümünü azaltan bu kremi, her gün göz çevremize ve göz kapaklarımıza parmak uçlarımızla gözlerin iç kısmından dış kısmına doğru uyguluyoruz. Böylece göz çevresi bakımımızı da tamamlıyoruz.

Dördüncü adım: Maske

Dördüncü adım: Maske

Maske kullanımı, cilde yoğun bakım sağlaması açısından çok önemli. Ancak kabul edelim, maske yapmaya üşeniyoruz… Neyse ki artık işimiz çok kolay çünkü cildimize anında etki sağlayan kağıt maskeler var!

Konsantre hyaluronik asit içeren L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Cilt Dolgunlaştıran Nemlendirici Maske de bu maskelerden biri! 1 kullanımda anında cilde etki eden bu maske, diğer kağıt maskelerden farklı olarak Japon pamuğundan elde edilen, yüz hatlarıyla harika uyum sağlayan,ultra ince yapıya sahip. Bu sayede de cilde hızla nüfuz ediyor, yoğun şekilde nemlendirip cilde dolgun, sıkı bir görünüm kazandırıyor. Hızlı etkisini ve cildimize sağladığı etkiyi çok seviyoruz! :)

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap