Cilt Bakımı

Doğa Dostu ve Geri Dönüştürülebilir Cilt Bakımı Önerileri

4 dk.
Doğa Dostu ve Geri Dönüştürülebilir Cilt Bakımı Önerileri
Cansu Girgin

Cansu Girgin

Blogger

Yeni cilt bakım ürünleri almayı çok sevsek de her defasında doğaya verdiğimiz zarar bizi endişelendiriyordu. Cilt bakım ürünlerinin üretim süreçleri, ambalajları ve transfer süreci doğada büyük etkiler bırakıyor. 

Biz de sürdürülebilir cilt bakımı ve daha az atık anlayışıyla yeni cilt bakım önerileri araştırmaya başladık ve karşımıza Kiehl's'in Future Made Better projesi çıktı. Her zaman doğal içerikler kullanmayı tercih eden Kiehl's, bu sefer çıtayı çok yükseğe çıkarmış! Kiehl's markasının doğamızı korumak için yaptıklarından ilham alarak sen de daha yeşil ve sürdürülebilir bir cilt bakım rutini oluşturabilirsin. 

"Future Made Better" nedir?

Future Made Better

Kiehl's ürünlerinin çoğunlukla doğal içeriklerden oluştuğunu biliyorduk. Doğal cilt bakım ürünlerinin gücüne güvenen ve onları en doğru bileşenlerle tamamlayan Kiehl's, doğa sevgisini bununla bırakmamış, Future Made Better projesiyle, üretim sürecinden kargolama aşamasına kadar her bir detayda sürdürülebilir ve ekolojik yöntemleri tercih ediyor. Kiehl's markasının dünyada en çok satan ürünlerine baktığımızda %100 vejetaryen formüle sahip olduğunu görüyoruz. Kiehl's en popüler cilt bakım ürünlerinin %98'i yenilenebilir içeriklerden meydana geliyor. Yani Kiehl's ürünlerini gönül rahatlığı ile kullanabilir ve doğal içeriklerin cildine verdiği faydaları değerlendirebilirsin.

Kiehl's Future Made Better projesinde dikkatimizi çeken bir diğer başlık ise kullanılan ambalajlarının çoğunun eski müşterilerin geri dönüştürdüğü paketler olduğunu öğrendik! Kiehl's markasının en çok satan ilk 10 ürününe baktığımızda, bu ürünlerin %80'nin geri dönüştürülmüş ambalajlar oldğunu gördük. Yeni ambalaj üretiminin doğamız için ne kadar zararlı olduğunu biliyoruz, bu yüzden teşekkürler Kiehl's! 

Yeni bir şans!

Yeni bir şans!

Kiehl's cilt bakım ürünleri doğamızı korumak için geri dönüştürülmüş ambalajları tercih ediyor! 2009 yılından beri Kiehl's 13 milyon kutu ve kavanozu değerlendirmiş. Yani bitirdiğin Kiehl's kremlerine yeni bir şans vererek değerlendirebilir, yeni ambalaj üretiminin önüne geçebilirsin. 

Yeni krem kutuları ve ambalajları üretmek, cilt bakım şirketlerinin en çok enerji harcadığı adımlardan biri. Kiehl's yeni ambalaj üretmek yerine, kullandığı krem kutularının bir çoğunu (%80'ni) geri dönüştürülmüş eski Kiehl's ürünlerinden elde ediyor. Böylece doğamızı koruyor ve eski Kiehl's kutularına bir şans daha veriyor. İşte Kiehl's markasını seçmek için bir sebep daha! 

Editörün önerisi: Kiehl's Ultra Facial Cream, en zorlu hava şartlarında bile cildini 24 saat boyunca nemlendirerek ihtiyacın olan cilt bakımını sağlar. Formülündeki buzul glikoproteinleri ve zeytinden elde edilen skualan içeren Kiehl's nemlendirici, hafif yapısıyla her cilt tipi için uygun!

Ürünü burada inceleyebilirsin

Doğal içerikleri tercih et

Doğal içerikleri tercih et

Kiehl's ürünlerini bu kadar çok sevmemizin sebebi doğal içeriklerden faydalanması! Kiehl's cilt bakım ürünlerinin %98'i en az 3 yenilenebilir içerikten meydana geliyor. Yenilenebilir malzemeler, yeniden üretilebilir olduğu için doğamıza zarar vermiyor ve yeşili destekliyor. 

Kiehl's son zamanlarda su tüketimine de dikkat çekerek, artık üretim tesislerinden %78 daha az su harcadığını açıkladı! Sürdürülebilir üretim için kocaman bir adım! Sen de Kiehl's ürünlerini kullanarak doğamız için etik bir adım atabilir ve cildini şımartabilirsin. En değerli cilt bakım yağlarından olan Avokado yağı, Kiehl's markasının en çok satan göz kreminde yer alıyor! Kiehl's Creamy Eye Treatment with Avocado, formülündeki avokado yağı sayesinde göz çevresini yoğun bir şekilde nemlendirir ve ince kırışıkların daha az görünür olmasını sağlar. Hassas göz çevresine uygun olan bu kremi düzenli kullandığında daha aydınlık ve genç göründüğünü fark edersin. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

Yeniden doldurulabilir ürünleri kullan

Yeniden doldurulabilir ürünleri kullan

Organik marketlerde refill yani yeniden doldurulabilir ürünleri görmüş olabilirsin. Minimal ve sürdürülebilir doğa anlayışına göre paketli ürünler almak yerine eski ambalajlara yeni şans vermeyi tercih etmelisin. Bazı ürünlerde bu çok basit olsa da bazı alışverişlerde neredeyse imkansız olabiliyor! Neyse ki Kiehl's imdadımıza yetişti ve saç, cilt bakımı gibi alanlarda yeniden doldurulabilir ürünleri bizimle tanıştırdı. 

Kiehl's ürünlerinden en çok sevdiğimiz Créme De Corps Vücut Nemlendiricisi ve Amino Acid Shampoo & Conditioner ürünlerini artık yeniden doldurulabilir ambalajı ile satın alabilir ve %81 daha az plastik harcayabilirsin! 

Kiehl's markasının en sevdiğimiz uygulamasını ise sona sakladık! Kiehl's X Ecording projesi sayesinde satılan her Kiehl's ürününün doğada EcoDrone ile bir izi olacak. Online olarak aldığın her Kiehl's ürünüyle bir tohum ekmiş olacaksın ve bu tohum topu atışlarını QR kod aracılığı ile nerede atıldığını ve ne zaman atıldığı gibi detaylara ulaşabileceksin. Sen de doğaya destek olmak ve bir tohum topu bağışlamak için hemen online Kiehl's alışverişine başlayabilirsin. 

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap