Şehir Yaşamı

Dişil Enerji Nedir? Dişil Enerjiyi Yükseltmenin Yolları

3 dk.
Dişil Enerji Nedir? Dişil Enerjiyi Yükseltmenin Yolları
Deniz Özübek

Deniz Özübek

Blogger

+ Tüm yazıları

Dişil enerji nedir ve dişil enerji nasıl yükseltilir? Bilmen gereken her şeyi anlatıyoruz!

Son zamanların en ilgi çekici konularından biri de dişil enerji ve dişil enerji yükseltmek. Peki dişil enerji tam olarak nedir? Nasıl hissettiğimizi belirleyen dişil enerji hakkında bilmen gereken her şeyi bir araya getirdik…

Dişil enerji nedir?

Dişil enerji nedir?

Dişil enerjiyi yükseltmenin yollarına geçmeden önce, çok sık sorulan “Dişil enerji nedir?” sorusunu yanıtlayalım. Genellikle daha feminen olmak anlamında anlaşılsa da, dişil enerji aslında çok daha bütünsel bir kavramdır ve insanın kendine bakış açısıyla ilgilidir.

Dişil enerji ve eril enerji dengede olduğunda çok daha bilinçli ve mutlu bir yaşam sürmek mümkün. Dişil enerji içimizdeki duyguların ve sezgilerin bir yansımasıdır. Eril enerjiye göre edilgendir, sanatın, tutkuların ve estetiğin kaynağıdır. Cinsiyetimiz en olursa olsun dişil ve eril enerji aynı anda bulunur.

Dişil enerji özellikleri

  • Dişil enerji sevgi dolu, hoşgörülü, affedici ve uyumludur.
  • Dişil enerji sevgiyi açığa çıkarır.
  • Üretkendir.
  • İnsanın özgürlüğünü ve kendini olduğu gibi kabul etmesini simgeler.
  • Sezgiler ön plandadır.
  • Yaratıcı yönü öne çıkarır.
  • Dişil enerji insanın iç dünyasını tanımasını, özsevgi ve özşefkati destekler.
  • Dişil enerjisi yüksek olanlar yaşamı olduğu gibi kabul eder ve farkındalığı yüksektir.

Dişil enerji nasıl yükseltilir?

Dişil enerji nasıl yükseltilir?

Gelelim en önemli konuya: “Dişil enerji yükseltmek için neler yapılmalı?” Dişil enerjiyi yükseltmek için yapabileceğin şeyleri adım adım anlatıyoruz:

1. Kendini tanımaya başla

Dişil enerjiyi yükseltmenin en önemli adımı, kendinle barışmak ve kendini tanımaya başlamak. Kişinin özsevgi ve özşefkati keşfetmesi, kendine, duygularına ve isteklerine öncelik vermesi, dişil enerjiyi yükselten en önemli noktalardan biri.

2. Sezgilerini dinle

Dişil enerji, özgürlüğümüzü simgelediği için sezgilerimiz de ön plana çıkıyor. “İnsanlar ne düşünür?” demeden içimizden geldiği gibi hareket etmek, sezgilerimize güvenmek dişil enerjimizi yükseltir.

3. Yaratıcı yönünü geliştir

Dişil enerji yaratıcılıkla ilgilidir. Sanatla ilgilenmek, resim yapmak, bir şeyler yazmak veya okumak, yaratıcı yönünü açığa çıkaracak ve dişil enerjini yükseltecek.

4. Dişil enerji olumlamaları ve meditasyonu yap

Dişil enerji olumlamaları da içindeki dişil enerjiyi yükseltmek için faydalı olacaktır. İçindeki negatif enerjileri uzak tutmak, sevgi ve hoşgörüyü ön plana çıkaran, özsevgiye dayalı olumlamalara fırsat verebilirsin. Buna yönelik meditasyonları da deneyebilirsin.

5. Fikirlerini dile getir

Dişil enerjide kendini engellememek, özgür, özgüvenli olmak ve fikirleri dile getirmek son derece önemli. Baskılardan kurtulup özgürce kendini ifade etmeye çalışmak, dişil enerjini yükseltmende yardımcı olacak.

6. Alıcı ol

Dişil enerji alıcı olmakla, eril enerji ise verici olmakla ilgilidir. Karşına çıkan fırsatları reddetmemek, yeniliklere açık olmak, kısacası alıcı olmak dişil enerjini yükseltecek.

7. Feminenliğinle barış

Dişil enerji, feminenliği simgeler ve söylediğimiz gibi dişil ve eril enerji bir arada bulunur. Bu yüzden içindeki feminenlikle barıştığında dişil enerjinin yükseldiğini fark edeceksin.

8. Kişisel bakımına özen göster

Düzenli cilt bakımı yapmak, kendine özen göstermek, dişil enerjiyi en çok yükselten şeylerden biri. Kendini iyi ve güzel hissetmek için yapacağın tüm cilt bakımı adımları çok işe yarayacak. Özellikle bir serumla cilde masaj yapmak, düzenli cildi temizlemek ve nemlendirmek cilt kaliteni artırıp daha sağlıklı görünmeni sağlayacak, böylece kendini çok daha iyi hissedeceksin.

9. Müzik ve dans ile dişil enerjini yükselt

Müzik dinlemek, dans etmek çakraları harekete geçireceği için dengelenmeni ve enerji dolmanı sağlayacak. Ayrıca özgürce dans ettiğinde kendini harika hissedeceksin.

10. Dişil enerji için tuzlu su banyosu

Dişil enerji su elementiyle ilgilidir ve sık sık duş almak dişil enerjiyi yükseltir. Son dönemde popüler olan dişil enerji için tuzlu su ile yıkanmak da işe yarayabilir. Duştan çıkmadan önce son adımda deniz tuzu karıştırdığın 1 litre suyu üzerine dökebilirsin. Tuzlu su, negatif enerjilerden arınmana yardımcı olabilir.

11. Dişil enerji için kırmızı rengi kullan

Kırmızı oje sürmek veya kırmızı takılar takmanın dişil enerjiyi yükselttiği söyleniyor. Aynı şekilde turuncunun da dişil enerjiyi yükseltmekte işe yaradığı düşünülüyor.

12. Günlük tut

Günlük tutmak, içe dönüp kendinle bağ kurmak konusunda çok etkili. Dişil enerji duygularla ilgili olduğu için günlük tutmak ve hisleri yazıya dökmek, dişil enerjini yükseltecek.

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap