Sivilce (Akne)

Deniyoruz: Peeling Etkili La Roche Posay Effaclar Serum

3 dk.
Deniyoruz: Peeling Etkili La Roche Posay Effaclar Serum
Deniz Özübek

Deniz Özübek

Blogger

+ Tüm yazıları

Cilt kusurları, cilt lekeleri, genişlemiş ve tıkanmış gözenekler için harika bir çözümümüz var: La Roche Posay Effaclar Serum’u birlikte deniyoruz!

Ciltteki kusurlar, lekeler, geniş ve tıkanmış gözenekler bir çoğumuz için yenmesi zor cilt problemlerinden. Özellikle yağlı ve akneye eğilim gösteren ciltlerdeki izler, siyah noktalar ve lekeleri gidermek için yeni yöntemler arıyor, sık sık farklı ürünler deniyoruz. Bu yazımızda cilt lekelerine ve kusurlarına iyi gelen, tıkanmış gözenekleri azaltmaya ve sıkılaştırmaya yardımcı olan bir yüz serumunu birlikte deniyoruz! La Roche Posay Effaclar serum yorumlarımızla karşındayız!

Peeling etkili La Roche Posay Effaclar serum

Peeling etkili La Roche Posay Effaclar serum

Akneye eğilim gösteren bir cilde sahip olmak demek, hem cilt kusurlarıyla, hem lekelerle hem de genişlemiş-tıkanmış gözeneklerle aynı anda baş etmeye çalışmak demek. Cilt kusurlarının geçerken arkalarında bıraktıkları lekeleri, tıkanan ve akneye dönüşen gözenekleri ve ciltteki kusurları gidermek için aradığımız mucizevi çözümler arayıp duruyoruz. Neyse ki güzel bir haberimiz var: Artık bu cilt problemlerini hedefleyen bir yüz serumu var. La Roche Posay’in Effaclar serumu, 3 farklı asit ve niasinamid içeriği ile cilt kusurları ve cilt lekelerini azaltmayı hedefliyor.

Akneye eğilim gösteren, cilt lekelerine ve cilt kusurlarına sahip ciltler için geliştirilen Effaclar serum, içeriğindeki 3 farklı asitle ciltte peeling etkisi yaratıyor. Bu sayede cilt görünümünün yenilenmesini, lekelerin azalmasını, pürüzsüzleşmesini ve nemlenmesini sağlıyor. Özellikle izler, genişlemiş gözenekler ve siyah noktalarla başın beladaysa, aradığın o mucizeyi bulmuş olabilirsin, bizden söylemesi!

Ürünü burada inceleyebilirsin

La Roche Posay Effaclar Serum’un özellikleri

La Roche Posay Effaclar Serum’un özellikleri

Effaclar Serum, %3,5 glikolik asit, %1,5 salisilik asit, LHA ve niasinamid içeren formülüyle ciltte gerçekten de bir yenilenme ve kusurlarda da azalma etkisi yaratıyor. Glikolik asit, ciltte peeling etkisi yaratarak yenilenmeye yardımcı oluyor. Bu sayede izler ve lekeler azalıyor. Özellikle akneye eğilim gösteren ciltlerde çok etkili bir içerik olan salisilik asit, tıkanmış gözeneklerin fazla sebumdan arınmasını sağlıyor ve gözenekleri sıkılaştırıyor, LHA ise ciltte rahatsızlık hissi olmadan cilt yüzeyini pürüzsüzleştirmeye yardımcı oluyor. Formüldeki bir diğer önemli içerik ise niasinamid: B3 vitamini olarak da bilinen bu içerik, cildi yatıştırma özelliğine sahip.

Effaclar serum, içerdiği bu içeriklerle cilt kusurlarında azalma sağlarken, cildin daha yeni, nemli ve pürüzsüz görünmesini sağlıyor. Akneye eğilimli ciltlerin muzdarip olduğu leke ve iz sorunlarına çözüm olacak bir serum arıyorsan, Effaclar serumu mutlaka denemelisin.

La Roche Posay Effaclar Serum’un yapısı

La Roche Posay Effaclar Serum’un yapısı

Yüz serumlarını kullanmayı bu kadar çok sevmemizin sebebi, ciltte ağırlık yaratmadan emilmeleri ve cildin alt katmanlarına kadar inerek çok daha etkili olmaları. La Roche Posay Effaclar serum da son derece hafif yapılı bir formüle sahip ve cilt tarafından çok hızlı bir şekilde emiliyor. Geriye yapışkan ve yağlı bir his bırakmıyor, daha uygular uygulamaz cilde nemli ve rahatlamış bir his veriyor.

Effaclar Serum kullananlar, 1 ay düzenli kullanımın sonunda cilt kusurlarının, siyah noktaların ve lekelerin görünümünde azalma gördüklerini söylüyorlar.

La Roche Posay Effaclar serum nasıl kullanılır?

La Roche Posay Effaclar serum nasıl kullanılır?

Akneye eğilimli ciltlerin kullanımı için uygun olan Effaclar Serum’u sabahları temiz cildine 3-4 damla kadar uygulayabilirsin. Cilt bakım rutinininde daha etkili bir sonuç elde etmek için, cildini temizlerken Effaclar Jel’i kullanabilirsin. Akneye eğilim gösteren ciltler için uygun olan bu yüz temizleme jelinin üzerine Effaclar Serum’u uygulayarak çok daha etkili bir sonuç alabilirsin.

Peeling etkili cilt bakım ürünlerini kullanırken, dikkat etmen gereken çok öenmli bir nokta var: Mutlaka ama mutlaka yüksek faktörlü güneş kremi uygulamalısın. Bu ürünler icldi mikro şekilde soydukları için yeni kusurların oluşmaması için minimum SPF 15 içeren bir güneş kremi kullanmalısın. Bizim önerimiz, cildindeki yağlanmayı kontrol altına almak ve gün boyu yüksek bir güneş koruması sağlamak için La Roche Posay Anthelios XL Ultra Dry Touch SPF50 güneş kremi.  

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap