Cilt Nemlendirme

Deniyoruz: Kiehl's Ultra Facial Cream

3 dk.
Deniyoruz: Kiehl's Ultra Facial Cream
Deniz Özübek

Deniz Özübek

Blogger

+ Tüm yazıları

Cildin günlük nem ihtiyacını karşılamanın, cilt bakımında ne kadar önemli olduğunu biliyor olmalısın. Deneyip en sevdiğimiz nemlendiricilerden biri olan Kiehl’s Ultra Facial Cream’i tüm yönleriyle seninle paylaşıyoruz!

Cildin en önemli ihtiyacı: Nem. Cilt bakımına dair hiçbir şey yapmıyor olsan bile, en azından temizlemek ve nemlendirmek atlamaman gereken adımlardan. Peki nemlendirmek neden bu kadar önemli? Çünkü cilt nemini kaybedip kurumaya başladığında, yaşlanma belirtileri çok daha erken ortaya çıkmaya başlıyor, kırışıyor, solgun ve mat bir görünüme sahip oluyor. Bu yüzden nemlendirici kullanmayı bir alışkanlık haline getirmelisin. Cildin günlük nem ihtiyacını iyi bir şekilde karşılayan Kiehl’s Ultra Facial Cream’i uzun bir süredir deniyoruz ve şimdi cildimizde gözlemlediğimiz tüm etkilerini tek tek anlatıyoruz.

Kiehl’s Ultra Facial Cream

Kiehl’s Ultra Facial Cream

Kiehl’sın en çok satan nemlendiricisinin Ultra Facial Cream olduğunu biliyor muydun? Tüm dünyada herkes tarafından çok sevilen bu nemlendirici kremleri denedikten sonra, neden bu kadar çok sevildiğini tam anlamıyla anlamış olduk. Ciltte ağırlık yapmayan, hemen emilen, gün boyu nemli kalmasını sağlayan bu krem, gerçekten de en iyi cilt nemlendiricilerinden biri bizim için. Peki Kiehl’s Ultra Facial Cream’i bu kadar iyi yapan şey ne?

Yüz nemlendiricilerinin en önemli özellikleri bize göre gerçekten işe yaramasının yanında hafif bir formüle sahip olması. Kiehl’s Ultra Facial Cream’in formülü, hem çok güçlü hem de ultra hafif. Cilt tarafından çok hızlı bir şekilde emiliyor, cilde 2.3 katı kadar nem veriyor ve hassas ciltler dahil olmak üzere tüm cilt tipleri tarafından rahatça kullanılabiliyor.

Kiehl’s Ultra Facial Cream’in Formülü

Kiehl’s Ultra Facial Cream’in Formülü

Gelelim bu harika nemlendiricinin formülüne: Cilde 2.3 katı kadar nem veren, gün boyu nemli kalmasını sağlayan ve bunu yaparken de en sert hava koşullarında bile etkili olan bu kremin içerisinde buzul glikoproteinleri ve zeytinden elde edilen skualan yağı bulunuyor.

Buzul glikoproteinleri: Bu içerik cilde nem veriyor, yumuşacık olmasını sağlıyor ve serbest radikallere karşı ciltte koruma sağlıyor.

Skualan yağı: Zeytinden elde edilen bu yağ, yüksek nemlendirme gücüne sahip. Ciltteki doğal yağlarla da uyumlu olduğu için ciltte ağırlık yaratmıyor, yağlı bir his bırakmıyor. Yapısı çok hafif olduğu için de cilt tarafından hızlı bir şekilde emiliyor.

Bu iki içerik, Kiehl’s Ultra Facial Cream’in formülünde bir araya gelerek gerçekten harika bir nemlendirme sağlıyor. Düzenli olarak bu kremi kullandığında, en kuru ciltlerin bile normal cilt tipine dönüşmesi çok yüksek bir ihtimal, denedik ve kendi gözlerimizle gördük! Cildimizde artık eskisi gibi kuruluk kaynaklı mat ve solgun görünüm yok, yerine çok daha canlı, sağlıklı ve yumuşak bir his var.

Kiehl’s Ultra Facial Cream Nasıl Kullanılır?

Kiehl’s Ultra Facial Cream Nasıl Kullanılır?

Cildi nemlendirmenin özel bir zamanı yok, Kiehl’s Ultra Facial Cream’i ne zaman ihtiyaç duyarsan o zaman kullanabilirsin. Bir cilt bakım rutini oturtmak istiyorsan, sabahları ve akşamları temiz cildine uygulayabilirsin. Dairesel hareketlerle masaj yaparak uyguladığında daha etkili bir sonuç elde edebilirsin.

Cilt bakım rutininde cildinin çok daha temiz olması için Kiehl’s Ultra Facial Cleanser’ı kullanabilir, dengelemek ve kalıntılardan tamamen arındırmak için de Kiehl’s Ultra Facial Toner’ı kullanabilirsin. Ultra Facial serisinin gece maskesi ve yağlı ciltler için su bazlı versiyonu da mevcut. Sana uygun cilt bakım ürününü tercih edebilir ve cilt bakım rutinine dahil edebilirsin.

Editörün Notu: Eğer kremi önceden denemek istersen, bir Kiehl’s mağazasına giderek Kiehl’s Müşteri Temsilcisi’ne Ultra Facial Cream’i denemek istediğini söyleyerek deneme boyunu alabilirsin! :)

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap