Kırışıklık

Deniyoruz: Kiehl's Powerful-Strength Line-Reducing Concentrate C Vitamini Serumu

3 dk.
Deniyoruz: Kiehl's Powerful-Strength Line-Reducing Concentrate C Vitamini Serumu
Deniz Özübek

Deniz Özübek

Blogger

+ Tüm yazıları

Cilt bakımı rutininde C vitamini serumlarına yer vermek istiyorsan, mükemmel bir öneriyle karşındayız: Kiehl’s Powerful-Strength Line-Reducing Concentrate C vitamini serumunu birlikte deniyoruz!

Cilt bakımında C vitamininin etkisi gerçekten de çok etkili. Ciltteki ince çizgilerin ve kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olan, cilt dokusunu düzelten, cildin sağlıkla ışıldamasını sağlayan C vitamini serumları, özellikle kırışıklık karşıtı bir bakım için olmazsa olmaz içeriklerden. Kiehl’s Powerful-Strength Line-Reducing Concentrate ise içeriğindeki %12,5 C vitamini oranıyla, bugüne kadar denediğimiz en etkili C vitamini serumlarından biri.

Kiehl’s Powerful-Strength Line-Reducing Concentrate C Vitamini Serumu

Kiehl’s Powerful-Strength Line-Reducing Concentrate C Vitamini Serumu

Eğer cildindeki pürüzleri gidermek ve sağlıklı bir şekilde ışıldamasını sağlamak istiyor, aynı zamanda da ciddi anlamda ince çizgi ve kırışıklıkları gidermek istiyorsan, C vitamini serumları senin için olmazsa olmazlardan. C vitamini, kırışıklık gidermek, çizgilerin azalmasını sağlamak, cilt dokusunu düzeltmek ve pürüzsüzleştirmek gibi önemli işlere yarıyor.

Kiehl’s Powerful-Strength Line-Reducing Concentrate serumun içerisindeki C vitamini oranı %12,5. Üstelik bu yüz serumunun içerisinde sadece C vitamini değil, aynı zamanda cilde çok faydalı olan hyalüronik asit de bulunuyor. Normalde bu iki içeriği bir formülde stabilize etmek zor olsa da, Kiehl’s kimyagerleri, uzun klinik çalışmalar sayesinde bu formülü ortaya çıkarmışlar. C vitamini antioksidan özelliği ile biliniyor, aynı zamanda da lipofilik ve çok stabil olmayan yapısı yüzünden cildin alt katmanlarına inmesi çok kolay olmayan bir içerik. Ancak doğru br formülasyon ile bu sağlanabiliyor. Kiehl’s C vitaminli serumu uygulamadan 2 saat sonra üst tabakada, tekrarladıkça da 10 kat derinine kadar inebiliyor. 6 gün boyunca ciltte kaldığı gözlemlenince de bu özel formül, Kiehl’s’a patentlenmiş.

Klinik olarak etkili olduğu kanıtlanan ve Kiehl’s müşterileri tarafından da favori olan bu serumu ilk duyduğumuzda biz de çok heyecanlandık ve hemen incelemeye aldık.

Kiehl’s Powerful-Strength Line-Reducing Concentrate C Vitamini Serumu’nun Etkisi

İlk önce Kiehl’s Powerful-Strength Line-Reducing Concentrate’in formülünden biraz bahsedelim: %10,5 oranında saf Vitamin C yani L-Askorbik Asit, %2 oranında Vitamin Cg yani Askorbil Glukosit içeriyor. Bir de bu formüle en sevdiğimiz içeriklerden biri olan hyalüronik asit de eklenince, serum tamamen mucize etkisi yaratıyor.

Gelelim Kiehl’s Powerful-Strength Line-Reducing Concentrate c vitamini serumunun faydalarına: İlk önce şunu unutmamalısın ki, yüz serumlarını mutlaka ama mutlaka düzenli kullanmalısın. Her ne kadar bu serum formülü sayesinde güçlü ve hızlı etki eden bir yapıda olsa da, cildin üzerinde gerçek sonuçları tam anlamıyla görebilmek için bir cilt bakım ürününü en az 1 ay kadar kullanmalısın.

Kiehl’s Powerful-Strength Line-Reducing Concentrate, ilk kullanımda daha aydınlık bir cilt görünümü ve pürüzsüz bir cilt dokusu veriyor. 2 haftanın sonunda ince çizgi ve kırışıklıklarındaki azalmayı fark edecek, 4 haftanın sonuna geldiğinde de derin kırışıklıklarda azalma göreceksin.

Kiehl’s Powerful-Strength Line-Reducing Concentrate C Vitamini Serumu’nu Nasıl Kullanmalısın?

Kiehl’s Powerful-Strength Line-Reducing Concentrate C Vitamini Serumu’nu Nasıl Kullanmalısın?

C vitamini serumunu nasıl uygulaman gerektiğine gelirsek, mutlaka cildinin temiz olmasına dikkat etmelisin. Kiehl’s Powerful-Strength Line-Reducing Concentrate’i günde iki kez (sabah ve akşam), göz çevresine getirmeden uygulayabilirsin.

Bu serumu uyguladıktan sonra üzerine nemlendirici uygulamayı unutma. Serumu yüzüne uyguladıktan sonra bir sıcaklık hissi olabilir, bu tamamen normal ve C vitamini içeriğinin aktif olduğu anlamına geliyor. Nemlendiriciden sonra, cildini güneşin yaşlandırma ve leke gibi zararlı etkilerine karşı korumak için mutlaka güneş kremini uygulamayı unutmamalısın.

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap