Renk Eşitsizliği

Cilt Tonu Nasıl Eşitlenir?

3 dk.
Cilt Tonu Nasıl Eşitlenir?
Cansu Girgin

Cansu Girgin

Blogger

Cilt tonunun eşitsizliği sadece senin kabusun değil! Ciltte oluşan pürüzler, kusurlar, lekeler ve kızarıklıklar cilt tonunun kusursuzluğuna gölge düşürür ve cildi olduğundan daha bakımsız gösterebilir. Maalesef bir çoğumuzda bu durum var!

Cilt tonunu eşitlemek ve cildinin daha pürüzsüz görünmesini sağlamak için hedefe yönelik ürünler kullanmalısın. Cilt rengini eşitlemek, cilt rengini açmak için neler yapman gerektiğini seninle paylaşıyoruz. Aynaya baktığında tek ton cilt görmek ve cilt kusurlarından uzaklaşmak için bu önerilere kulak verebilirsin! 

Düzenli peeling yap

Düzenli peeling yap

'Cilt tonu neden düzensiz görünür?' sorusu ile başlayalım. Aslında cilt tonunun dengesiz, farklı görünmesinin sebebi cildindeki minik pürüzler olabilir. Cildinde pürüzler varsa, ışık yüzüne vurduğunda cildinde minik gölgeler ve farklı renk dalgalanmaları olması çok normaldir. Bu nedenle cilt tonunu eşit göstermek için ilk önce peeling yaparak cilt bakımına başlamalısın. 

Peeling yapmak, cildindeki pürüzleri azaltır, ölü derileri uzaklaştırır ve cildini daha kusursuz görünmesine yardımcı olur. Yüzüne ışıltı kazandırmak ve ölü derilerin uzaklaşmasını sağlamak için L'Oreal Paris  Işıltı Canlandırıcı Şeker Peelingi kullanabilirsin. Loreal Şeker Peeling, formülündeki üzüm çekirdeği yağı, E vitamini, Monoi yağı ve Acai mikro tanecikler sayesinde cildine bakım yapar ve ışıltı katar. %100 doğal kaynaklı 3 şeker de cildine hassas bir şekilde gözeneklerin temizlenmesini sağlıyor ve cildinin beslenmesine yardım ediyor. Böylece cildindeki minik pürüzler temizleniyor ve cilt rengin daha eşit görünmeye başlıyor. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

Glikolik asit kullan

Glikolik asit kullan

Cilt lekeleri olanlar ve cilt rengini eşitlemek isteyenler için tavsiye ettiğimiz değerli içeriklerin başında glikolik asit geliyor. Glikolik asit kullanmak, cildin kontrollü ve hassas bir şekilde soyulmasına yardımcı olur. Altta kalan taze, aydınlık ve pürüzsüz derinin yüzeye çıkmasını sağlar. 

Cilt lekeleri olanlar için tavisye ettiğimiz ürünlerden biri de Vichy Liftactiv Glyco-C Leke Karşıtı Ampuller! Yüzdeki en koyu lekelerde bile etkili olan bu ampuller  %10 glikolik asit, doğal kaynaklı cG vitamini ve hyaluronik asit içeriyor. Böylece cildinde kontrollü bir şekilde aydınlanma sağlıyor, cilt lekelerinin görünürlüğünü azaltıyor. Vichy leke karşıtı ampulleri 20 gün boyunca düzenli kullandığında cildinde peeling etkisi görmeye başlayacaksın. Aman dikkat! Glikolik asit uyguladıktan sonra cildini UV ışınlarından uzak tutmalısın. Bu nedenle glikolik asidi gece bakımında kullanmanı öneririz. Eğer gündüz asit içeren cilt bakımı yapıyorsan mutlaka yüksek faktörlü güneş kremi kullanmalısın. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

C vitamini maskesi yap

C vitamini maskesi yap

Cilt görünümü eşitlemek ve lekelerden kurtulmak için glikolik asit ile birlikte C vitamini de kullanmanı öneriyoruz. C vitamini, glikolik asidin gücünü destekler ve cilt lekelerinin sebebi olan melanin üretimini de en aza indirirler. Bu nedenle cilt tonunu eşitlemek isteyenler için gün için C vitamini içeren kağıt maskeler yapmalarını öneriyoruz. 

C vitamini maskesi kullanmak cildin kolajen üretiminin artmasına, renk farklılığın eşitlenmesine ve cildin serbest radikallere karşı daha iyi savaşmasına yardımcı olur. Peki, hangi C vitamini maskesi? Bize göre en iyi C vitamini maskelerinin başında Garnier C Vitamini Ampul Kağıt Yüz Maskesi geliyor. %1 Vitamin Cg ve ananas özü içeren bu maske, cilde sadece 5 dakika içinde parlaklık kazandırıyor ve solgun görünümü adeta yok ediyor. Daha aydınlık görünen cilt için kağıt maskeleri haftada 2-3 kere ihtiyacına uygun olarak kullanmalısın. Biz C vitamini maskesini en çok yorgun hissettiğimiz akşamlarda kullanmayı tercih ediyoruz. Böylece sabahları cildimiz daha dinlenmiş, eşitlenmiş ve aydınlık görünüyor. 

Leke serumunu bakım rutinine ekle

Leke serumunu bakım rutinine ekle

Tek renk bir cilt hayal ediyorsan yüzündeki lekelerden kurtulman gerekiyor. Cilt lekelerini en etkili yöntemle ortadan kaldırmak ve cildini daha pürüzsüz göstermek istiyorsan leke serumları kullanmalısın. Konsantre formüllere sahip olan leke serumları, direkt hedefe odaklanarak cildindeki koyu lekeleri açar ve cildini daha aydınlık gösterirler. 

Kiehl's Clearly Corrective Dark Spot Solution Leke Serumu, yüzündeki leke görünümün azalmasına ve cildinin daha fresh görünmesine yardımcı oluyor. En koyu lekelerde bile etkili olan bu leke serumunu güneş lekesi, yaşlılık lekesi gibi farklı leke tipleri için kullanabilirsin. Aktive edilmiş C vitamini, Huş ağacı özü, E vitamini, Şakayık özü ve Salisilik asit içeren Keihl's serumu sabah-akşam düzenli kullanmanı öneririz. Gündüzleri leke serumu kullandıktan sonra cildine yüksek korumalı güneş kremi sürmeyi unutma! 

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap