Cilt Temizleme

Cilt Temizliğini Kusursuzlaştırmanın Yolları

3 dk.
Cilt Temizliğini Kusursuzlaştırmanın Yolları
Ece Atalay

Ece Atalay

Blogger

+ Tüm yazıları

Genelde cilt temizliği denilince akla gelen, jeli yüzümüze sürüp suyla yıkamak… Ancak gerçek ve doğru cilt temizliği bu kadarla sınırlı değil. Söz konusu derinlemesine temizlenmiş, arınmış bir cilt ise cilt temizliğini doğru yapmak oldukça önemlidir. Özellikle de cildimizin her gün sağlıklı görünmesini istiyorsak günlük cilt temizliğine ekstra özen göstermeliyiz.

Peki, kusursuz bir cilt temizliği için neler yapmak gerekir? İşte bu yazımızda bu soruyu cevaplıyoruz! :)

Kusursuz cilt temizliği için dikkat edilmesi gerekenler:

1.Cilt tipine uygun temizleyicileri kullanmalısın

Cilt tipine uygun temizleyicileri kullanmalısın

Yüz temizleyici seçerken, cilt tipini mutlaka göz önünde bulundurmalısın. Eğer karma ya da normal cilt tipine sahipsen bu cilt tiplerinin ihtiyacı farklı olduğundan cilt tipine uygun, gözenekleri temizleyici jelleri, tonikleri kullanmalısın. Aynı şekilde cildin hassas veya kuruysa, cildinin ihtiyacına uygun, yatışmasını ve yumuşamasını sağlayacak cilt temizleyici ürünleri tercih etmelisin.

2.Cildine nazik davranacak temizleyicileri kullanmalısın

Cildine nazik davranacak temizleyicileri kullanmalısın

Cilt tipin ne olursa olsun, mutlaka cildine hassas davranacak temizleyici cilt ürünleri kullanmanı öneririz. Cildinin rahatlamasını, yatışmasını sağlayacak içeriklere sahip cilt temizleme ürünlerini tercih etmelisin. Özellikle cilt temizliğinde çok sık kullanılan Gül çiçeği gibi çiçek özleri içeren ürünleri kullanabilirsin.

3.Gece ve gündüz rutinlerini aksatmamalısın

Gece ve gündüz rutinlerini aksatmamalısın

Cildini yalnızca dışarıdan geldikten sonra temizliyorsan ya da temizleme adımını günlük bakım rutininde atlıyorsan, bu alışkanlığından vazgeçmeni öneririz. Cildini hem sabah uyanınca gündüz bakım rutininde hem de gece yatmadan önce cilt bakım rutininde mutlaka temizlemeni öneririz. Cildini temizlemediğinde, cildinde günlük kirler, yağlar, makyaj kalıntıları birikebilir ve gözeneklerin tıkanabilir. İşte bu duruma engel olmak için her gün sabah ve akşam rutininde, cildini düzenli olarak temizlemelisin.

4.Kullandığın suyun sıcaklığını ayarlamalısın

Kullandığın suyun sıcaklığını ayarlamalısın

Cildini temizleyici jellerle yıkadıktan sonra durulama adımında kullandığın suyun sıcaklığı da oldukça önemlidir. Sıcak suyla yüzünü duruladığında, cildinde hassasiyet, kızarıklık gibi reaksiyonlar oluşabilir. Uzun vadede cildinin nem dengesi bozulabilir. Bu nedenle cildini her zaman ılık, hatta soğuk suyla yıkamanı öneriyoruz.

5.Yüzünü doğru şekilde kurulamalısın

Yüzünü doğru şekilde kurulamalısın

Yüzünü havluyla mı yoksa kağıt havluyla mı yıkıyorsun? Aynı havluyla tekrar tekrar yüzünü kurulamak gibi bir alışkanlığın varsa, yüzüne çok sayıda bakteri yaydığını söylemek zorundayız! Yüzünü havluyla kurulamak yerine kağıt havlularla, nazikçe kurulamanı öneririz.

2 Adımda Kusursuz Cilt Temizliği:

Gelelim kusursuz cilt temizliğinde hangi ürünlerin, nasıl kullanılması gerektiğine! İşte 2 adımda kusursuz cilt temizliği!

1.Temizleyici jellerle cildini temizle

Temizleyici jellerle cildini temizle

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, cilt tipine, cildinin ihtiyaçlarına uygun temizleyici jel kullanımı oldukça önemli. Bizim şu sıralar favorimiz, L’Oréal Paris Değerli Çiçekler serisinin jel temizleyicileri! Normal ve karma ciltler, kuru ve hassas ciltler için 2 farklı çeşidi olan bu temizleyici jelleri, sabah ve akşam bakım rutininde, nemli cildine dairesel hareketlerle masaj yaparak uyguluyorsun ve cildini duruluyorsun. Sonrasında da rahatlayan, ferahlayan, sağlıklı cildinin tadını çıkartıyorsun! :)

Ürünü burada inceleyebilirsin

2.Tonik ile cildini canlandır

Tonik ile cildini canlandır

Cilt temizliğinin olmazsa olmazlarından biri de temizleme tonikleri! L’Oréal Paris Değerli Çiçekler serisinin tonikleri de cildimize nazik bir dokunuş yaparak cildimizi güzelleştiriyor! Özellikle çiçeksi kokularını çok seviyoruz! :) Cildimizi jel ile temizleyip kuruladıktan sonra, bir pamuk yardımıyla, göz çevremiz hariç tüm yüzümüze ve boynumuza uyguluyoruz. Böylece cildimizi derinlemesine arındırıp canlanmasına destek oluyoruz.

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap