Kuru Cilt

Cilt nemlendirici serumlar hakkında bilmen gereken her şey!

3 dk.
Cilt nemlendirici serumlar hakkında bilmen gereken her şey!
Deniz Özübek

Deniz Özübek

Blogger

+ Tüm yazıları

Cilt nemlendirici yüz serumları hakkında bilmen gereken her şeyi bir araya getirdik!

Cilt bakımında artık sadece nemlendirici krem kullanmak geride kaldı. Serumlar cilt bakım rutinlerimizde dahil olduklarından beri çok şey değişti ve artık onlar olmadan sağlıklı bir cilt hayali düşünemiyoruz bile. Özellikle nemlendirici yüz serumları, cilt problemlerimiz konusunda o kadar büyük fark yarattılar ki, sana da bahsetmeden geçemedik. İşte nemlendirici yüz serumları hakkında bilmen gereken her şey!

Yoğun nem verir

Yoğun nem verir

Nemlendirici serumların içerisinde karşımıza ilk çıkan ve en önemlisi olan içerik: Hyaluronik asit! Hyaluronik asit molekülünün kendi ağırlığının 1000 katına kadar su molekülü tutabilme özelliği sayesinde, nemsizlik ve cilt kuruluğu artık bir problem olmaktan çıkıyor. Hyaluronik asit serumları cildin alt katmanlarına inerek cildi yoğun bir şekilde nemlendirmeye yararken, nemi kaybetmemesini de sağlıyor.

Cildi dolgunlaştırır

Cildi dolgunlaştırır

Nemlendirme etkili hyaluronik asit serumlarının en büyük özellikleri ise cilde dolgunluk vermeleri. Bildiğin gibi hyaluronik asit zaten cildin kendisinde olan bir içerik ve zamanla azalmaya başladığında cilt de eski dolgunluğunu kaybetmeye başlıyor. Hyaluronik asit içeren bir nemlendirici serum kullandığında ise cildinin eski dolgunluğuna kavuşacağına emin olabilirsin.

Yaşlanma belirtilerini azaltır

Yaşlanma belirtilerini azaltır

Ciltteki ince çizgiler ve kırışıklıkların birçoğu, aslında nemsizlikten kaynaklanıyor. Nemlendirici serumlar da cildin neme doymasını sağlayarak ince çizgi görünümünün azalmasını sağlıyorlar. Hyaluronik asit içeren nemlendirici bir serumu cilt bakım rutinine dahil ettiğinde, cildindeki dolgunluk etkisiyle birlikte ince çizgilerin ve kırışıklıkların azaldığını da görebilirsin.

Cilde canlılık verir

Cilde canlılık verir

Nem demek, canlılık demek. Cildinin daha canlı ve tazelenmiş görünmesi için cildini mutlaka düzenli olarak nemlendirmelisin. Nemlendirici kreminden önce, hyaluronik asit içeren nemlendirici bir yüz serumu uygulayarak etkiyi iki katına çıkarabilirsin. Bunu bir düzene oturttuğunda da, cildinin ne kadar canlı göründüğünü fark edeceksin.

Cildin sağlıkla parlamasını sağlar

Cildin sağlıkla parlamasını sağlar

İyi bir şekilde nemlenmiş bir cilt, sağlıkla ışıldar. Sadece yüzeysel nemlendirici uygulamakla beraber, az önce söylediğimiz gibi nemlendiricini serumla desteklediğinde cildin parlamaya başlayacak. Hem nemlenme hem de nemi tutma etkisi sayesinde cildin çok daha dinlenmiş, aydınlanmış ve ışıl ışıl görünecek.

Cilt bariyerini güçlendirir

Cilt bariyerini güçlendirir

Cildin nemli veya kuru olmasında, cilt bariyerinin önemi büyük. Cilt bariyeri güçlü olduğunda, cildin nem kaybetme ihtimali azalıyor. Bunun için hyaluronik asit ve B5 vitamini içeren nemlendirici serumları tercih edebilirsin. Bariyeri güçlenen cilt çok daha sağlıklı görünür ve böylece kuruluk, hassasiyet ve cilt problemleri bir sorun olmaktan çıkar.

Ciltteki gerginlik hissini azaltır

Ciltteki gerginlik hissini azaltır

Kuru ciltlere en çok rahatsızlık veren şeylerden biri de gerginlik hissidir. Cilt kurudukça gerilir, pul pul görünür ve matlaşır. Bu gerginlik hissini gidermek için, yine hyaluronik asit içeren bir nemlendirici serum kullanabilirsin. Böylece serum cildinin alt katmanların etki ederek yoğun bir şekilde nemlendirir ve gerginlik hissini ortadan kaldırır.

Tüm cilt tipleri kullanabilir

Tüm cilt tipleri kullanabilir

Nemlendirici serumların en iyi özellikleri ise, tüm cilt tiplerinin kullanımına uygun olması. Kuru ciltler, üzerine bir de nemlendirici kremle destekleyebilir, yağlı veya karma ciltler de iyi bir nemlendirme etkisi için, ağırlık yaratmadan tek başına kullanabilirler. Özellikle hyaluronik asit, hassas ciltler için de uygun, reaksiyon yaratmayacak bir içerik olduğu için, tüm cilt tipleri rahatlıkla kullanabilir.

Hyaluronik asit içeren nemlendirici yüz serumu önerisi

Hyaluronik asit içeren nemlendirici yüz serumu önerisi

Nemlendirici serumların tüm bu iyi özelliklerinden bahsetmişken, bir de öneride bulunmazsak olmaz! Bizim cildimizi nemlendirmek için düzenli olarak kullandığımız nemlendirici serumumuz, La Roche Posay Hyalu B5 serum. Formülündeki çift moleküllü hyaluronik asit, vitamin B5 ve madeccasoside ile cildi iyi bir şekilde nemlendiriyor, daha dolgun görünmesini sağlıyor, ince çizgi ve kırışıklık görünümünü azaltırken, cilt bariyerini onarmaya ve yatıştırmaya yardımcı oluyor.

Tüm bu iyi içerikleri bir arada barındıran bu nemlendirici serum, hassas ciltler de dahil olmak üzere tüm ciltlerin kullanımına uygun. Cilde verdiği nem ve dolgunluk hissi o kadar güzel ki, bir gün bile kullanmasak farkı hemen hissediyoruz. Eğer Hyalu B5 serumu bugüne kadar denemediysen, bir an önce denemen için şiddetle tavsiye ediyoruz!

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap