1 Dakikanı Ayır ve Sokak Tacizine Dur de!

Cilt Lekesi

Cilt lekelerinin bakımı için hangi içeriklerden yararlanılabilir

3 dk.
Cilt lekelerinin bakımı için hangi içeriklerden yararlanılabilir
Deniz Özübek

Deniz Özübek

Blogger

+ Tüm yazıları

Cilt lekelerinin bakımında kullanabileceğin içerikleri ayrıntılarıyla anlatıyoruz!

Cilt lekeleri, birçoğumuzun başında olan bir cilt problemi. Cilt lekesi dendiğinde, baş etmesi zor diye düşünüldüğü için keyifler kaçıyor ama doğru ürünü kullandığında cildinin daha aydınlık ve eşit tonda görüneceğinden emin olabilirsin. Bu yazımızda, cilt lekesi bakımında hangi içeriklerin işe yaradığını, cilt lekelerini nasıl geçirebileceğini ve en önemlisi de onlara nasıl engel olabileceğini anlatıyoruz!

Traneksamik asit

Traneksamik asit

Cilt lekeleri konusunda en etkili olan içeriklerden biri, Traneksamik asit. Bu içerik, ciltteki lekelerin oluşumunu engellerken, var olan lekelerin rengini açmaya da yardımcı oluyor. Özellikle inatçı leke görünümünde etkili olan traneksamik asit içeren yüz serumları kullanarak, cilt tonunun eşitlenmesini sağlayabilirsin.

Traneksamik asit içeren serum önerisi: SkinCeuticals Discoloration Defense Serum

Ürünü burada inceleyebilirsin

Niacinamide

Niacinamide, cilt tonu eşitleme konusunda son derece etkili içeriklerden bir diğeri. Bir B vitamini formu olan bu içerik, anti-aging etkisi ile cilt bakımı ürünlerinde sıkça karşımıza çıkıyor. Yaşlanmanın etkisiyle ortaya çıkan renk eşitsizlikleri ve leke görünümü için, niacinamide içeren ürünleri cilt bakım rutinine dahil edebilirsin.

Glikolik asit

Glikolik asit

Glikolik asit, cildi mikro bir şekilde soyarak, kısacası peeling etkisi göstererek cildin aydınlanmasına ve renginin eşitlenmesine yardımcı oluyor. Bir AHA formu olan bu içerik, cildi yenileme özelliğine sahip. Tek dikkat etmen gereken geceleri kullanmak ve gündüzleri de yeni leke oluşumunu engellemek için yüksek SPF içeren güneş kremleriyle desteklemek.

Glikolik asit içeren krem önerisi: SkinCeuticals Glycolic 10 Renew Overnight

Ürünü burada inceleyebilirsin

L-askorbik asit (C vitamini)

L-askorbik asit (C vitamini)

L-askorbik asit, cildin en iyi kullanabildiği bir C vitamini etken maddesi ve cilt tonu eşitleme özelliğine sahip. Cilt tonunu eşitlerken de cildi yeniliyor ve ışıltı veriyor. L-Askorbik asit içeren cilt bakım ürünlerini rutinine dahil ederek, çok daha genç ve aydınlık bir cilde sahip olabilirsin.

L-Askorbik asit içeren serum önerisi: SkinCeuticals Phloretin CF Serum (Bu serumun formülündeki Phloretin'in de güçlü antikosidan etkisiyle renk eşitlemeye destek oluyor.)

 Retinol

 Retinol

Retinol, anti-age bakımda en popüler içeriklerden biri. Hücre yenilenmesini destekleme özelliğine sahip olduğu için, ince çizgi ve kırışıklık görünümünü azaltırken, cilt tonunu da eşitlemeye yardımcı oluyor. Bu içeriği de geceleri kullanmak ve gündüzleri de yüksek SPF ile desteklemek son derece önemli. Eğer retinol kullanmaya karar verirsen, öncesinde bir cilt bakımı uzmanına danışmanı önerebiliriz.

Retinol içeren krem önerisi: SkinCeuticals Retinol 0.3

UV koruma

UV koruma

Cilt lekeleri bakımı için bahsettiğimiz tüm bu içerikleri kullanırken, mutlaka ama mutlaka cildini yüksek güneş koruma faktörlü bir güneş kremiyle korumalısın. Bunu sadece cildindeki lekeler için değil, lekeler daha oluşmadan bir önlem olarak görmelisin. Unutma ki, en iyi leke ve yaşlanma karşıtı bakım güneş kremi uygulamak. Lekelerin oluşmasına en başından engel olmayı hangimiz istemeyiz ki?

Cilt lekeleri için güneş kremi önerisi: SkinCeuticals Advanced Brightening UV Defense SPF 50

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap