1 Dakikanı Ayır ve Sokak Tacizine Dur de!

Cilt Bakımı

Cilt beyazlatma nasıl yapılır?

3 dk.
Cilt beyazlatma nasıl yapılır?
Damla Yılmaz

Damla Yılmaz

Blogger

+ Tüm yazıları

Cilt beyazlatma son günlerin en popüler cilt bakım trendlerinden biri! Asya ülkelerinden çıkıp Türkiye'ye kadar gelen beyaz cilt trendine biz de uyum sağladık. Cilt beyazlatma maskesi ve cilt beyazlatma kremlerini son zamanlarda yoğun bir şekilde denedik. En beğendiğimiz ve etkisini gördüğümüz cilt beyazlatıcı ve aydınlatma etkili ürünleri şimdi seninle paylaşıyoruz. Cildinin daha temiz, aydınlık ve eşit tonda görünmesini istiyorsan sen de cilt rengini açan bu bakım kremleri ile tanışmalısın. 

Cilt beyazlatma nedir?

Cilt beyazlatma nedir?

Cilt beyazlatma yöntemlerinin amacı aslında cilt rengini açmaktır. Cilt renginin açılmasını sağlamak aynı zamanda cilt tonunun eşitlenmesini sağlar. Böylece cildin pürüzsüz ve eşit tonda görünür. 

Cilt beyazlatmaya neden ihtiyaç duyarız? Ciltteki güneş lekeleri ve sivilce izleri yüzde eşit olmayan bir görünüme yol açar. Cilt lekeleri ve sivilce izleri yüzün daha kusurlu ve solgun görünmesine neden olur. Eğer aynaya baktığında yüzündeki izler seni rahatsız ediyorsa sen de cilt beyazlatma yöntemlerini araştırmaya başlayabilirsin.

Cilt beyazlatma nasıl yapılır?

Cilt beyazlatma nasıl yapılır?

Medikal cilt bakımı ile cilt beyazlatma mümkün. Cilt bakımında kullanılan özel serumlar, cilt renginin açılmasına ve eşitlenmesine yardımcı olur. Baby Face, Hydrafacial gibi cilt bakımları, cilt tonunun açılmasını sağlayarak yüzündeki leke, sivilce izleri gibi görünümleri ortadan kaldırır.

Cilt beyazlatmak için PRP, Somon DNA aşılarını de değerlendirebilirsin. Aman dikkat! Yüzünü beyazlatmak için yaptıracağın medikal işlemleri mutlaka serin kış günlerinden yaptırmalısın. Yazın yapılan cilt bakımları yüzünde daha fazla leke oluşmasına yol açabilir. Eğer yazın cildinin rengini açtırıyorsan mutlaka SPF 50+ güneş kremi ile yüzünü korumalısın.  Bu medikal işlemlere başvurmadan önce mutlaka dermatologuna danışman gerektiğini de unutmamalsın.

Editörün Favorisi

Bizim favorimiz cilt beyazlatma kremleri:

L'Oréal Paris Revitalift Lazer 7 Günlük Kür Peeling Etkili Ampul

L'Oréal Paris Revitalift Lazer 7 Günlük Kür Peeling Etkili Ampul

Yenilenmiş cilt etkisine kavuşmak isteyenleri buraya alalım. Peeling etkili L'Oréal ampuller, cildin mikro bir şekilde soyularak yenilenmesini sağlıyor. Böylece cildimizdeki leke ve renk eşitsizliklerinden  kurtulabiliyoruz. 

L'Oréal Paris Revitalift Lazer 7 Günlük Kür Peeling Etkili Ampul içeriğindeki yüksek konsantre %10 Glikolik asit sayesinde cildi aydınlatır, pürüzsüzleşmesini sağlar ve lekeleri azaltır. 7 gün boyunca düzenli olarak günde bir ampul kullandığında cildinin yavaş bir şekilde soyulduğunu ve ölü deriden arındığını fark edeceksin. 7.günün sonunda cildin çok daha aydınlık ve doğal alarak açılmış görünecek. 

Editörün önerisi: Cildini soyan ampuller veya asitler kullanırken mutlaka gün içinde 50+SPF'li güneş kremleri kullanmalısın.

Kiehl's Clearly Corrective Dark Spot Solution Serum

Kiehl's Clearly Corrective Dark Spot Solution Serum

C vitaminin leke açıcı etkisini bilmeyen kalmamıştır, değil mi? C vitamini etken içeriklerle buluştuğunda cilt rengini açtığı ve cildi daha beyaz gösterdiği biliniyor. Kiehl's'in C vitamini içeren koyu leke karşıtı serumu Clearly Corrective Dark Spot Solution bizim kullandığımız en etkili leke serumlarından biri. Leke açıcı serumu düzenli kullandığında cildinin daha aydınlık, parlak ve sağlıklı göründüğünü fark edecebilirsin. Birinci haftadan itibaren lekelerin C vitamini içeriği sayesinde açılmaya başlar ve cildin tek renk görünür. Leke açıcı Kiehl's serumu sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere temiz cildine uygula. 

Lancome Renergie Multi-Lift Ultra Krem

Lancome Renergie Multi-Lift Ultra Krem

Cilt aydınlatıcı etkili kremler, bizim gibi lekeli cilde sahip olanların favorisi! Sen de cildindeki lekelerden kurtulmak istiyorsan leke açıcı, beyazlatma etkili bakım kremlerine yönelebilirsin. 

Lancome'un Renergie Multi Lift Ultra Krem'i cildinin hem sıkı ve dolgun görünmesini sağlar, hem de koyu renkli lekelerinin renginin açılmasına yardımcı olur. Düzenli olarak Renergie Multi Lift Ultra Krem'i kullandığında cilt renginin daha aydınlık olduğunu fark edersin. Yüzündeki ince ve derin olmayan kırışıklar için de Lancome bakım kremi uygun!

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap