Cilt Bakımı

Cilt Bakımında Neye Öncelik Vermelisin?

3 dk.
Cilt Bakımında Neye Öncelik Vermelisin?
Ece Atalay

Ece Atalay

Blogger

+ Tüm yazıları

Cilt bakımı konusunda hepimizin çözmek istediği bir cilt problemi, ulaşmak istediği bir cilt görünümü var. İşte bu nedenle de cilt bakımında bazı bakımlara daha çok öncelik vermemiz gerekiyor. Eminiz ki senin de ulaşmak istediğin bir cilt görünümü vardır. Ancak buna ulaşmak için hangi bakımları önceliklendirmen gerektiğini bilmiyor olabilirsin. Merak etme, sana destek olmak için buradayız. :) Cilt bakımında neye öncelik vermen gerektiğini bu yazımızda açıklıyoruz!

Cilt bakımında öncelik vereceğin adımı nasıl belirleyebilirsin?

Cilt bakımında öncelik vereceğin adımı nasıl belirleyebilirsin?

Bu noktada öncelikle cildindeki hangi problemi çözmek istediğini ya da nasıl bir cilt görünümüne ulaşmak istediğini bilmen gerekiyor. Örneğin, yağlı, akneli bir cilde sahipsen bu problemi çözmeye yönelik adımları önceliklendirmen, kuru bir cilde sahipsen de nemlendirme adımlarını önceliklendirmen gerekir. Kısacası cilt bakımında önceliklerini, cildinin ihtiyacına göre şekillendirmen gerekiyor.

Nem desteğine öncelik vereceksen:

Nem desteğine öncelik vereceksen:

Eğer cildinin neme ihtiyacı olduğunu, eskisi gibi dolgun ve canlı görünmediğini düşünüyorsan, nemlendirme adımına önem vermen gerekir. Evde cilt bakımı yaparken daima kullandığın ürünlerin içeriklerine dikkat etmeli, cildini yoğun şekilde nemlendirebilecek içeriklere sahip ürünleri tercih etmelisin. Cilde yoğun şekilde nem veren, Hyaluronik Asit gibi içeriklere sahip ürünlerle cildine etkili bir nem bakımı yapabilirsin.

Hassas ciltler de dahil tüm cilt tiplerine uygun olan Vichy Mineral 89 Hyalüronik Asit İçeren Günlük Nemlendirici ve Cildi Güçlendirici Bakım, bizim en sık kullandığımız nemlendiricilerden! Cildimizi yoğun şekilde nemlendiren, güçlendiren, dış etkenlere karşı koruma altına almamızı sağlayan bu nemlendirici sayesinde cildimiz sağlıklı bir ışıltıya sahip oluyor. Nemlendirici jel dokusuyla cildimize ferahlık veriyor.

Hem sabah hem de akşam bakım rutinlerimizde kullanıyoruz. Cildimizi temizledikten sonra 2 damla kadar yetiyor. Böylece cildimizi neme doyurmuş oluyoruz. :)

Ürünü burada inceleyebilirsin

Kırışıklık karşıtı bakıma öncelik vereceksen:

Kırışıklık karşıtı bakıma öncelik vereceksen:

Eğer kırışıklıklardan, cildindeki sıkılık kaybından şikayetçiysen kırışıklık karşıtı bakıma yoğunlaşarak, cildini yoğun besleme adımına öncelik vermelisin. Zamanla, biz yaş aldıkça cildimizdeki kolajen miktarının azalmasına da bağlı olarak cildimizde yaşlanma belirtileri ortaya çıkmaya başlıyor. İşte bu duruma engel olmak, yaşlanma belirtilerini engellemek için düzenli ve özenli bakım yapmamız gerekiyor.

Vichy Liftactiv Collagen Specialist

Özellikle kullandığın bakım ürünlerinin içeriklerine bu noktada çok dikkat etmelisin. Ciltte kolajen sentezini artıran ve cildin kolajen kaybını azaltan peptitler içeren ürünleri tercih edebilirsin. Bizim bu konudaki favorilerimizden biri Vichy Liftactiv Collagen Specialist. Liftactiv Collagen Specialist, zamanla ciltte görünebilir hale gelen kırışıklık, sıkılık kaybı ve cilt tonu eşitsizliklerine karşı içeriğindeki peptitler, C vitamini ve Vichy Mineralli Termal Suyu ile ciltteki kolajen kaybı nedeniyle oluşan yaşlanma belirtilerinin görünümünü azaltır.

Aynı zamanda kırışıklık karşıtı ampulleri de cilt bakım rutinine ekleyerek kırışıklık karşıtı bakımını destekleyebilirsin. 10 günde daha sıkı, daha ışıltılı bir cilt görünümü elde etmek istersen sana önerimiz Vichy Liftactiv Peptit-C Kırışıklık Karşıtı Ampul. 10 günlük kür halinde uygulanan bu cilt bakım ampulleri, %10 saf C vitamini, bio-peptitler ve doğal kaynaklı Hyaluronik Asit içeriyor. Bu sayede cilt sıkılaşıyor, ışıltı kazanıyor ve kırışıklıkların görünümü azalıyor.

Ürünü burada inceleyebilirsin

Akne bakımına öncelik vereceksen:

Akne bakımına öncelik vereceksen:

Akneye eğilimli, yağlı bir cilde sahipsen bu sorunlara yönelik akne ve parlama karşıtı bakımlara, özellikle de temizleme adımına öncelik vermelisin. Peki akneye eğilimli, yağlı cilt bakımı nasıl yapılır? Salisilik asit gibi içeriklere sahip ürünleri ve cildini derinlemesine arındırıp, fazla yağı, parlamayı kontrol edecek ürünleri tercih etmelisin. Özellikle akneye eğilimli cilde sahip Cildimveben editörlerinin favorilerinden olan Vichy Normaderm Phytosolution serisi ile seni tanıştırmak isteriz.

Serinin günlük bakım kremi, arındırıcı jeli, parlama karşıtı volkanik temizleyicisi ve parlama karşıtı spreyi bulunuyor. Eğer cildindeki fazla yağdan kurtulmak istiyorsan yağlı cildin için Normaderm Parlama Karşıtı Volkanik Temizleyici’yi, gözenekler, akne gibi cilt kusurlarına etki arıyorsan da Normaderm Phytosolution Arındırıcı Jel'i kullanmanı öneririz. Bununla beraber, Normaderm Phytosolution Günlük Bakım Kremi ile cildini nemlendirmeyi unutmamalısın.

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap