Cilt Bakımı

Cilt Bakımında Neden Yüz Serumu Kullanılmalı?

3 dk.
Cilt Bakımında Neden Yüz Serumu Kullanılmalı?
Ece Atalay

Ece Atalay

Blogger

+ Tüm yazıları

Cilt bakım rutininde kullanılan tüm ürünler arasında, yüz serumları sıklıkla ihmal ediliyor. Eminiz ki sen de çoğu zaman yüz serumunu kullanmayı atlıyorsundur. Aslında yüz serumu uygulamak, cilt bakım rutininde olması gereken en önemli adımlardan biridir. Hatta bizce yüz serumu, cilt bakımın rutinin son aşamalarındaki kendimizi ve cildimizi ödüllendirme anıdır! :)

Peki yüz serumu kullanmak neden bu kadar önemli? Yüz serumunu neden kullanman, cilt bakım rutinine eklemen gerektiğini öğrenmek istiyorsan seni yazımızın devamına alalım!

1. Yüz serumları çok hafiftir ve hızla emilir

Yüz serumları

Özellikle yağlı cilde sahip olanlar için, cilt bakım rutinine bir başka adım daha ekleme fikri pek cazip gelmiyordur. Ancak cilt tipine uygun bir yüz serumu, cildinde yağlı his bırakmaz, gözeneklerini tıkamaz. Hafif yapıya sahip olduğu için de cilt tarafından çabucak emilir.

Ayrıca yüz serumu uygulamanın uzun süreceğini sanıyorsan yanıldığını söylemeliyiz. Yüz serumları çabucak emildiğinden, uyguladıktan birkaç saniye sonra rutinindeki bir sonraki önemli adıma hemen geçebilir, nemlendiricini uygulayabilirsin.

2. Daha etkili sonuçlar için farklı serumları bir arada kullanabilirsin

Yüz serumları

Günlük güzellik rutinine sadece bir serum ekleyebileceğine dair bir kural yoktur ve aradığın sonuçları elde etmek için iki veya daha fazla formülden yararlanabilirsin. Tabii ki bu noktada kullandığın serumların içeriklerinin birbiriyle uyumlu olduğundan, cilt tipine uygun olduğundan emin olman gerekir. Cilt uzmanına danışarak tamamlayıcı yüz bakım ürünleri içeren bir rutini seçebilirsin.

Editör önerisi: Cildinin farklı ihtiyaçlarına uygun serum önerilerinde de bulunmak isteriz. Daha canlı, daha genç görünen bir cilt için yüz serumu arıyorsan Lancôme Advanced Génifique'i tavsiye ederiz. Bu gece serumu, yaş almanın ilk belirtileriyle beraber solmaya başlayan cilde parlaklık ve ışıltı katıyor. Sadece 7 gün içinde cilt gençlik ışıltısına kavuşuyor.

3. Yüz serumları çok işlevlidir

Yüz serumları

Yüz serumları, farklı içerikleri, formülleriyle beraber cilde tek bir etki yerine birden fazla etkiye sahip olabilir. Örneğin Lancôme Absolue Oléo-Sérum, içerdiği yağlarla cildi besleyerek daha aydınlık olmasını sağlarken, gül özleri içeriğiyle de cildin daha elastik ve dolgun görünmesini sağlar. Yani içerikleri sayesinde tek bir serum kullanarak cildinin diğer ihtiyaçlarına da cevap vermiş olursun.

4. Hassas ciltler de yüz serumu kullanabilir

Hassas ciltler için yüz serumu

Yoksa cildin hassas olduğu için yüz serumu kullanamayacağını mı düşünüyordun? Bizce yüz serumlarına en çok hassas cilde sahip olanların ihtiyacı var! Cildini nazikçe besleyip onaracak, hassas cildinin ihtiyaçlarına cevap verecek yüz serumlarını pekâlâ da kullanabilirsin!

Hem cildinin kaşınıp gerilmesine ve kızarmasına engel olan, hem de yaşlanma belirtilerinin görünümünü azaltan Lancôme Advanced Génifique Sensitive Serum'u denemeni öneririz. Hassas ciltlere özel bu gece serumu önerimiz eminiz ki kullanınca favorilerinden olacak!

Bonus: Süper Serum önerisi

kiehl's Vital Skin-Strengthening Super Serum

Hylauronik asit içeren, cilt bariyerini güçlendirerek erken yaşlanma belirtilerine etki eden bir yüz serumu kullanmak istersen, Kiehl's Vital Skin-Strengthening Super Serum'u önerebiliriz. Formülündeki 11kDa hyaluronik asit, kırmızı ginseng kökü, hint fesleğeni ve şizandra üzümü gibi bitkisel kaynaklı kompleks ile cildin esneklik, yumuşaklık ve dolgunluk hissini güçlendirmeye yardımcı oluyor. Hızlı emilen formülü ile uygulaması da çok pratik olan bu yüz serumunu düzenli olarak kullandığında, 4 hafta sonunda daha genç görünümlü bir cilt ve 2 kat daha güçlü hissedilen bir cilt yapısı kazanmaya yardımcı oluyor.

Cilde anında daha yumuşak bir his veren bu Süper Serum, cildi çevresel faktörlerin yaşlandırıcı etkisine karşı daha dayanıklı bir hale getiriyor, ince çizgi görünümünü azaltırken, cildin daha esnek ve ışıltılı görünmesini sağlıyor. Daha genç, güçlü ve aydınlık bir cilt için bu yüz serumunu mutlaka denemelisin!

Önerilen cilt bakım rutini

Sana daha iyi bir deneyim sunabilmek için çerezler kullanıyoruz.
Detaylı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması ve Çerez Politikası metinlerini inceleyebilirsin.