Cilt Bakımı

Cilt Bakımına Yeni Başlayanlar İçin Öneriler

3 dk.
Cilt Bakımına Yeni Başlayanlar İçin Öneriler
Deniz Özübek

Deniz Özübek

Blogger

+ Tüm yazıları

Cilt bakımına yeni başlayanlar için ürün önerilerimizle karşındayız!

Cilt bakımına yeni yeni başlıyorsan ve hangi ürünü kullanman gerektiğine emin olamıyorsan, ürün önerilerimizle sana yardım etmeye geldik! Cildinin temel ihtiyaçlarını karşılayacak, daha canlı, sağlıklı ve pürüzsüz olmasını sağlayacak, belli başlı uygulaman gereken cilt bakımı adımlarını ve ürün önerilerimizi bu yazımızda bir araya getirdik. İşe karşında yeni başlayanlar için cilt bakımı önerileri!

Editörün Notu: Cilt bakımına başlarken, önerdiğimiz ürünlere nereden ulaşabileceğini düşünüyorsan, sana harika bir haberimiz var: Amazon.com.tr açıldı ve bizim için cilt bakımı alışverişimiz için yepyeni bir seçenek oldu! Özel kampanyaları ve indirimleri takip edebileceğin Amazon.com.tr’de ihtiyacın olan tüm cilt bakımı ürünlerini kolayca bulabilirsin..

1. Adım: Cildini temizle

1. Adım: Cildini temizle

Cildini düzenli bir şekilde temizlemek, asla ama asla atlamaman gereken bir adım. Makyaj yapmamak, evden dışarı çıkmamak gibi durumlar da cildini temizlememen için bahane değil. Dışarı çıkmasan bile cildin yağ ürettiği için, bu yağın fazlasını arındırman gerekir. Aynı şekilde makyaj yapmadığın günlerde bile cildinde kirler oluşabilir. Eğer kirleri, fazla yağı, ölü derileri ve makyaj kalıntılarını iyi bir şekilde arındırmazsan, gözeneklerin tıkanmaya başlayabilir, siyah noktalara, hatta sivilcelere davetiye çıkarabilirsin. Ayrıca cildinde cansız bir görünüm ve pürüzler de oluşabilir.

Cilt bakımına yeni başlayan biri olarak, günlük olarak rahatlıkla kullanabileceğin bir yüz temizleme jeli arıyorsan, Garnier’in Hyaluronik Aloe Temizleme Jeli, formülündeki hyaluronik asit ve aloe vera ile cildini kurutmadan arındırırken aynı zamanda gözeneklerin sıkılaşmasına da yardımcı oluyor. Tüm cilt tipleri için uygun olan, %96 doğal kaynaklı içeriklere sahip olan bu temizleme jelini günlük olarak cildini temizlemek için rahatlıkla kullanabilirsin.

Ürünü burada inceleyebilirsin

2. Adım: Cildini nemlendir

2. Adım: Cildini nemlendir

Cilt bakımında diğer atlamaman gereken adım ise cildini iyi bir şekilde nemlendirmek. Cildin doğal nem dengesini korumak, kuru, normal ve yağlı ciltler için son derece önemli. Nem dengesi yerinde olan ciltler her zaman çok daha sağlıklı, canlı ve pürüzsüz görünür. Bunun için cildini temizledikten sonra, sabah ve akşam olmak üzere cildini düzenli bir şekilde nemlendirmelisin.

Günlük olarak kullanabileceğin, cildini iyi bir şekilde nemlendirecek bir nemlendirici arıyorsan, Garnier Hyaluronik Aloe Jel’i kullanabilirsin. Formülündeki hyaluronik asit ve aloe vera ile cildi 48 saate kadar nemlendiren bu nemlendirici, %96 doğal kaynaklı içerikler barındıran jel formülü ile cilt tarafından hızlı bir şekilde emiliyor ve hiç ağırlık yaratmıyor. Eğer kuru bir cilde sahipsen, yoğun nemlendirme özelliği ve krem dokusuyla Hyaluronik Aloe Krem’i de tercih edebilirsin.

3. Adım: Yüz Maskesi Uygula

3. Adım: Yüz Maskesi Uygula

Düzenli olarak yüz maskesi uygulamak, cildine yoğun bir bakım yapmak için en etkili yöntemlerden biri. Eğer cildini neme doyurmak istiyorsan, kağıt yüz maskelerinden yardım alabilirsin. Uygulaması gayet kolay olan bu maskeler, cildinin ihtiyacı olan nemi kısa bir sürede yoğun olarak verebiliyorlar.

Haftada 1-2 kez düzenli olarak kullanabileceğin, cildine yoğun bir şekilde nem verecek, aynı zamanda da çok daha canlı ve pürüzsüz görünmesini sağlayacak kağıt yüz maskesi önerimiz: Garnier Nem Bombası Kağıt Yüz Maskeleri. Bu kağıt maskelerin formülündeki hyaluronik asit içeren serum, cildin 1 haftalık nem ihtiyacını karşılıyor. Üstelik bu maskeler yüze iyi bir şekilde oturduğu için, maske yaparken diğer işlerini yapmaya da devam edebilirsin. Sonuç olarak bu maskeleri düzenli olarak kullandığında, cildinin neme doymasını ve sağlıkla parlamasını sağlayacaksın.

Ürünü burada inceleyebilirsin

4. Adım: Peeling uygula

4. Adım: Peeling uygula

Cildindeki kirleri, fazla yağı ve ölü derileri iyi bir şekilde arındırmak için haftada 1-2 kere cildine peeling de uygulayabilirsin. Cildine zarar vermeden, nazik bir şekilde peeling yaparak, cildindeki ölü derilerden kurtulabilir, böylece cildinin çok daha canlı ve sağlıklı görünmesini sağlayabilirsin.

Cilt bakımına yeni başlayan birine hangi peelingi önerirdik diye düşündük ve aklımıza ilk gelen: Garnier Kayısı Peelingi oldu. Doğal kaynaklı organik kayısı yağı içeren bu peeling, cildi iyi bir şekilde arındırırken aynı zamanda sağlıklı bir parlaklık veriyor. Perlit ve kayısı çekirdeği yağı içeren özel formülü ile, çok nazik bir şekilde cilde peeling yapıyor ve sonrasında da cildin sağlıkla ışıldamasını sağlıyor.

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap