Cilt Bakımı

Cilt Bakımı Yapmanın Faydaları Nelerdir?

4 dk.
Cilt Bakımı Yapmanın Faydaları Nelerdir?
Cansu Girgin

Cansu Girgin

Blogger

Cilt bakımı faydaları artık herkes tarafından biliniyor. Cilt bakımı denilince aklına profesyonel güzellik merkezlerinde yapılan bakımlar gelmesin. Evde kendi cilt bakımını yaparak cildinin kusursuz görünmesini sağlayabilirsin.

Peki, cilt bakımı yapmanın cilde ne gibi katkıları olduğunu biliyor musun? Cildindeki geniş gözenekler, siyah noktalar, mat ve donuk görünümün sebebi yeteri kadar cilt bakımı yapmamak olabilir. Zaten cilt bakımı öncesi sonrası fotoğraflara baktığında cilt bakımının faydalarını daha iyi göreceksin. Bugünü hep birlikte motivasyon günü ilan edelim! Cilt bakımının faydalarını öğrendikten sonra cildini şımartmaya ne dersin?

Cildinin daha pürüzsüz görünmesini sağlar

Cildinin daha pürüzsüz görünmesini sağlar

Cilt bakımı yapmanın bize göre en büyük faydalarından biri cildin daha pürüzsüz görünmeye başlaması. Cildindeki minik pürüzler tek tek bir anlam ifade etmesinde, yüzünün geneline bakımsız bir görünüm katabiliyor. Yanaklarının çevresinde, çene bölgesinde ve alında biriken pürüzler, makyaj yaptığında daha da belirgin bir hal alıp yüz güzelliğine gölge düşürebilir.

Evde düzenli cilt bakımı yaparak cildinin daha pürüzsüz görünmesini sağlamak senin elinde. Yüzündeki pürüzlere en iyi gelecek cilt bakımı peeling! La Roche Posay Effaclar Micro Peeling, salisilik asit ve LHA içeren içeren formülü sayesinde cildinde kontrollü bir soyulma gerçekleştiriyor. Böylece tıkanmış gözenekleri temizliyor, yüzündeki fazla sebum ve kirden arınıyorsun. Mikro peeling ile formüle edilen bu ürünü yüz ve vücut için kullanabilirsin. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

Gözeneklerini sıkılaştırır

Gözeneklerini sıkılaştırır

Cilt bakımı yapanların ne kadar sıkı bir cilde sahip olduğunu görebilirsin. Özellikle cildinde geniş gözenekleri olanların her daim hayalini kurduğu sıkı bir cilt görünümü, cilt bakımı ile mümkün! 

Cilt bakımı yaparken gözeneklerini sıkılaştırmak istiyorsan tonik kullanımını araştırmalısın. Düzenli olarak tonikle cildini silmek, gözeneklerindeki sebum kalıntılarının azalmasına ve geniş gözeneklerinin daha sıkı görünmesine yardımcı olur. Biz geniş gözenek görünümünü iyileştirmek için L'Oreal Paris Değerli Çiçekler Temizleyici Tonik’i kullanıyoruz. Lotus ve gül özleri içeren Loreal tonik, cildin anında rahatlamasını sağlarken aynı zamanda gözenek görünümü düzeltiyor, cildi dengeliyor. Ayrıca, Loreal toniğin mis gibi çiçek kokusu, evde cilt bakımını bir anda SPA deneyimine dönüştürüyor ve kendini eşsiz hissetmeni sağlıyor. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

Cildini toparlar

Cildini toparlar

30’lu yaşlardan sonra bazı cilt tiplerinde sarkma, elastikiyet kaybı ve yumuşak cilt dokusu gibi sorunları görebiliyoruz. Özellikle yağlı cilde sahip olanlarda cilt sarkması sorunu daha hızlı ortaya çıkabiliyor.

Cilt bakımı sonrası fotoğraflara baktığımızda ise cildin daha adeta lifting etkisiyle yukarı doğru kaldırıldığına şahit oluyoruz. Tabii bu görünüm bir kere cilt bakımı yapmakla ortaya çıkmaz. 30 yaşının üzerinde olanlar, günlük anti-aging cilt bakımı yaptığında cildin daha sıkı ve toparlanmış göründüğünü fark edebilir.

Cildinde sıkılık kaybı olan okuyucularımız için Vichy Liftactiv Supreme Nemlendirici’yi öneririz. En derin kırışıklıklar ve cilt dokusunun yaşlanmasına karşı etkili olan bu nemlendirici, 30 günün sonunda cildine daha sıkı bir etki kazandırıyor ve ince kırışık görünümü gözle görülür derecede azaltıyor. Gördüğün gibi cilt bakımı yapmak, yüzündeki yaşlanma belirtilerini de azaltmak konusunda da etkili! 

İnce kırışıkların azalmasını sağlar

İnce kırışıkların azalmasını sağlar

Pratik ve hızlı etki gösteren cilt bakım ürünleri kullanmayı seviyorsan cilt bakım rutinine ampul maskeleri eklemeni öneririz. Cilt bakımı yaparken bir yandan yüzüm daha canlı görünsün, bir yandan da ince çizgi görünümü azalsın istiyorsan Garnier Ampul Hyaluronik Asit Kağıt Yüz Maskesi tam sana göre bir tercih olacak. 

Garnier maskenin formülündeki %1 hyaluronik asit ve karpuz özü, cildinin daha canlı ve pürüzsüz görünmesine yardımcı oluyor, ince kırışıklıkları azaltıyor. Bildiğin gibi, hyaluronik asit kendi ağırlığının 1000 katı kadar nem tutma özelliğine sahip. Cildinde nemsizlik, matlık ve solgun bir görünüm varsa ince kırışıklıkların oluşması da kaçınılmaz oluyor. Bu görünümü cilt bakımıyla onarmak istiyorsan mutlaka hyaluronik asit içeren cilt bakım ürünlerini rutinine eklemelisin.

Yorgunluk izlerini siler

Yorgunluk izlerini siler

Dönem dönem yorgun hissetmen ve bu yorgunluğun yüzüne yansıması çok normal. Fakat etrafındakilerin ‘hasta mısın?’ yorumlarını duymak istemiyorsan yorgunluk izlerini silmenin zamanı geldi demektir. 

Düzenli olarak cilt bakımı yapanların yüzüne baktığında ne kadar dinamik ve enerjik göründüklerini fark edebilirsin. Bunun sebebi günde 8-9 saat uyumaları değil, doğru bakım ürünleri kullanmaları! Sen de cildine enerji kazandırmak için Kiehl’s Midnight Recovery Concentrate bakım iksiri ile tanışmalısın. Sağlıklı cilt görünümünü geri kazandıran ve cildi gözle görülür bir şekilde daha dinamik gösteren bu gece bakım iksirini her akşam uyumadan önce cildine birkaç damla uygulamalısın. 

Yenileyici, dengeleyici ve antioksidan etkileri olan Kiehl’s serum, gece boyunca cilt bariyerini yenileyecek ve sabah cildinin daha dinlenmiş, tazelenmiş görünmesini sağlayacak. 

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap