Kuru Cilt

Cilt Bakımı Trendi: Slugging Nedir?

3 dk.
Cilt Bakımı Trendi: Slugging Nedir?
Deniz Özübek

Deniz Özübek

Blogger

+ Tüm yazıları

Yepyeni bir cilt bakımı trendi ile karşındayız: Slugging nedir ve nasıl uygulanır? Bu yazımızda adım adım anlatıyoruz!

Cilt bakım trendlerini sıkı bir şekilde takip etmek, bizim için en heyecanlı şeylerden biri. Bundan birkaç yıl önce hayatımıza giren glass skin, kore cilt bakımı, Cream skin ve Mochi Skn trendi gibi sosyal medyada viral olan cilt bakım trendlerine bir yenisi daha eklendi: Slugging!

Peki Slugging cilt bakımı nedir? Nasıl uygulanır? Kimlere uygundur? Tüm bu sorulara bu yazımızda yanıt buluyoruz!

Slugging cilt bakımı nedir?

Slugging cilt bakımı nedir?

Son zamanlarda “Slugging nedir?” sorusuyla sık sık karşılaşmaya başladık. Vakit kaybetmeden de duruma el atıp bu yeni cilt bakımı trendini yakın merceğe aldık. Peki slugging cilt bakımı nedir?

Slugging’i çok özet bir şekilde anlatmamız gerekirse, özellikle kuru ciltler için uygun olan, birkaç kısa cilt bakım adımı ile nemi cilde hapsetme yöntemi diyebiliriz. Kullanılan ürünlerin ciltte bıraktığı yoğun nemli görünüm, sümüklü böcek görünümünü andırdığı için bu yönteme slugging adı veriliyor. Cilde nem verecek ve nemi hapsedecek ürünleri belirli bir sırayla uygulamak gerekiyor.

Slugging ne işe yarar?

Slugging, kuru ciltlerdeki pul pul dökülme, gerginlik ve kuru görünümü ortadan kaldırmak, cilde ihtiyacı olan nemi vermeye ve hapsetmeye yarıyor. Özellikle pul pul dökülme sorununu ortadan kaldıran, kuruyarak cildin gerilmesine engel olan bu yöntem sayesinde cilt çok daha nemli, sağlıklı ve dolgun görünüyor.

Şimdi, Tiktok cilt bakım trendleri arasında çok popüler olan slugging cilt bakımı yöntemine daha yakından bakalım…

Slugging cilt bakımı nasıl yapılır?

Slugging cilt bakımını, ciltte yoğun bir ürün kalmasını gerektirdiği için geceleri yapmanı öneririz. Sabah yumuşacık ve nemli bir ciltle uyanacağına emin olabilirsin!

1. Cildini temizle ve ıslak bırak

Cildini temizle ve ıslak bırak

Hangi cilt bakımı rutinini uygularsan uygula, cildinin mutlaka temiz olması gerektiğini biliyor olmalısın. Slugging yapmadan önce de cildini iyice temizlemeli ve kalıntıları arındırmalısın. Yalnız burada ufak bir fark var, cildini yıkadıktan sonra kurulamadan hemen hyaluronik asit adımına geçmelisin.

Cilt temizleyici önerisi: Cildindeki tüm kirleri ve kalıntıları arındırmak için bizim favori yüz temizleme jelimiz Garnier Hyaluronik Aloe Temizleme Jeli. Hyaluronik asit ve aloe vera içeren bu yüz temizleme jeli cildi kurutmadan harika bir şekilde arındırıyor.

Ürünü burada inceleyebilirsin

2. Hyaluronik asit serumu kullan

Cildini temizle ve ıslak bırak

Slugging cilt bakımı yönteminde cildini yıkadıktan sonra ıslak bırakıp, hemen üzerine hyaluronik asit içeren bir yüz serumu sürmelisin. Böylece hyaluronik asit molekülleri, cilt yüzeyinde kalan su molekülleri cildinin alt katmanlarına taşıyarak iyice nemlenmesini sağlayacak.

Biliyorsun ki hyaluronik asit molekülü, kendi ağırlığının 1000 katı kadar su molekülü taşıma özelliğine sahip. Böylece cildinin çok daha iyi nemlenmesini garantilemiş olacaksın.

Hyaluronik asit serumu önerisi: Cildini nemlendirmek ve daha dolgun görünmesini sağlamak için L’Oréal Paris Revitalift Filler Saf Hyaluronik Asit Serumu’nu tercih edebilirsin. %1,5 saf hyaluronik asit içeren bu serum, cildi nemlendirerek dolgunlaştırma konusunda çok etkili.

Ürünü burada inceleyebilirsin

3. Merhem formüllü bir nemlendirici ile nemi hapset

Merhem formüllü bir nemlendirici ile nemi hapset

Slugging’in son adımı ise cilde verdiğimiz bu nemi hapsetmek olacak. Bunun için merhem formlu, yoğun nemlendirici özelliği olan bir cilt bakım ürünü kullanmalısın. Merhem kremler yoğun formları ve nemi hapsetme özellikleri ile bu görevi harika bir şekilde yerine getiriyorlar. Bu şekilde nemi bütün bir gece boyunca içeri hapsettiğinde, sabahları cildinin çok iyi bir şekilde nemlendiğini ve eskisi gibi kuru olmadığını göreceksin! Eğer bu yöntemi uygularsan, yorumlarını bizimle de paylaşmayı unutma!

Merhem yapılı nemlendirici önerisi: Kuru cildi yatıştıran ve onarmaya yardımcı olan La Roche Posay Cicaplast Baume B5, formülündeki madecassoside ve panthenol ile mucizeler yaratıyor. Bebek ve çocuklarda bile rahatlıkla kullanılabilen bu merhem formlu kremi, kuru cildini yatıştırmak, onarmak ve korumak için kullanabilirsin.

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap