Cilt Bakımı

Cilt Bakımı Trendi: "Cream Skin" Nedir?

4 dk.
Cilt Bakımı Trendi:
Deniz Özübek

Deniz Özübek

Blogger

+ Tüm yazıları

Kore’den çıkan yepyeni bir cilt bakımı trendiyle karşındayız: Cream Skin nedir? Nasıl yapılır? Tüm detaylarıyla inceliyoruz!

Kore cilt bakım trendleri her zamanki popülerliğini devam ettiriyor. İlk önce karşımıza çıkan Glass Skin trendinden sonra yepyeni bir cilt bakım trendi gündemimizde: Cream Skin! Glass Skin’e oranla çok daha az uygulama adımından oluşan, cildin nemli, dolgun ve sağlıklı görünmesini hedefleyen bu cilt bakımı trendini hemen denedik! İşte karşında Cream Skin yani Krem Cilt trendi!

Cream Skin – Krem Cilt Trendi Nedir?

Cream Skin – Krem Cilt Trendi Nedir?

Bundan bir veya iki yıl önce hayatımıza giren Glass Skin trendi, bildiğin üzere bir Kore cilt bakım rutini. Yaklaşık 10 adımdan alışan bu cilt bakım rutini, cildin cam gibi parlak görünmesini hedefliyor. 10 adım ilk bakışta çok korkutucu gelse de, uygulanan adımların hepsinin cilt için bir anlamı ve etkisi olduğu da gerçek. Peki bu kadar uzun süren ve çok ürün gerektiren Glass Skin trendini azaltmak mümkün mü? Cevap: Evet!

Glass Skin trendinin 10 adımını her gün uygulamaya vakti olmayan cilt bakımı bağımlıları bu yeni cilt bakım trendine çok sevinecek! Cream Skin yani krem cilt trendinde sadece bir ürün var. Nemlendirme özelliği bulunan, süt dokuya sahip bir tonikle cildin daha nemli, dolgun ve sağlıklı görünmesini hedefleyen bu cilt bakımı trendini duyar duymaz harekete geçtik! Cream Skin trendi nedir ve nasıl uygulanır sorularının cevabını bu yazımızda veriyoruz!

Cream Skin Rutini nasıl yapılır?

Cream Skin Rutini nasıl yapılır?

Cream Skin trendinde, tek bir ürün kullanılıyor. Süt dokuya sahip, nemlendirme ve temizleme özelliği bulunan bir tonik kullanmak esas. Bu tonik cildini tüm kirlerden, kalıntılardan ve fazla yağdan arındırırken, cildinin nemli, dolgun ve sağlıklı görünmesini sağlıyor. Glass Skin trendindeki cam gibi parlayan bir cilt görünümünden ziyade, daha nemli, sağlıkla ışıldayan, dolgun bir etkiye sahip.

Cream Skin trendinde illa sadece süt dokulu bir tonik kullanmak zorunda da değilsin. Cildini iyi bir şekilde temizledikten sonra nemlendirme etkili bir tonik kullanıp, üzerine hafif dokulu bir nemlendirici de uygulayabilirsin. Önemli olan cildin dokusunun nemli görünmesi.

Aslında daha kolay ve kısa süren bir cilt bakım rutinine duyulan ihtiyaç yüzünden ortaya çıkan bu Kore cilt bakımı trendi, önümüzdeki dönemde popülerliğini artıracağa benziyor. Bu yüzden de hiç vakit kaybetmeden Cream Skin için kullanabileceğin ürün önerilerini bir araya getirdik.

Cream Skin – Krem Cilt Trendi için Ürün Önerileri

 Lancome Tonique Confort

Lancome Tonique Confort

Cream Skin trendi için Lancome Tonique Confort, tek başına arındırma ve nemlendirme etkisi için ilk önerilerimizden. Tonique Confort’un tatlı badem yağı, akasya balı ve hyaluronik asit içeren formülü, cildi arındırırken yatıştırmaya, nemlendirmeye ve ışıltı kazanmasına yardımcı oluyor. Bu toniği uyguladıktan sonra cilde verdiği yumuşak, nemli ve dolgun his ile Cream Skin etkisini elde edebilirsin.

Ürünü burada inceleyebilirsin

L’Oréal Paris Değerli Çiçekler Tonik

L’Oréal Paris Değerli Çiçekler Tonik

L’Oréal Paris’in Değerli Çiçekler Tonik’i de Cream Skin trendi için uygun toniklerden biri. Kuru ve hassas ciltler için son derece uygun olan bu tonik, formülündeki gül ve yasemin özleri ile cildi temizlerken aynı zamanda da daha nemli, yumuşak, pürüzsüz ve canlı görünmesini sağlıyor. Sütümsü dokusu sayesinde daha uygular uygulamaz cilt yumuşacık oluyor ve yatışarak canlı bir görünüm kazanıyor.

Ürünü burada inceleyebilirsin

Kiehl’s Ultra Facial Toner

Kiehl’s Ultra Facial Toner

Cream Skin trendi için kullanabilceğin, sütümsü forma sahip, nemlendirme etkili diğer bir tonik ise Kiehl’s Ultra Facial Toner. Cildi iyi bir şekilde temizleyip arındırırken, nemlendirip rahatlatıyor. Formülündeki skualan, kayısı çekirdeği yağı, E vitamini ve avokado yağı gibi nemlendirme özelliği yüksek içerikler sayesinde cilt nemleniyor, pürüzsüzleşiyor ve yumuşacık oluyor.

Vichy Purete Thermale Micellar Süt

Vichy Purete Thermale Micellar Süt

Vichy’nin Purete Thermale serisindeki Micellar Sütü de, süt dokusuyla cildi iyi bir şekilde temizliyor ve nemlendiriyor. Termal su ve koruyucu beyaz çay polifenolleri içeren formülü ile ciltteki kirleri temizlerken yumuşacık olmasını da sağlıyor.

Garnier Hyaluronik Aloe Jel

Garnier Hyaluronik Aloe Jel

Cream Skin trendinin önemli adımlarından biri de cildi iyi bir şekilde arındırmak. Tonik öncesinde cildini makyaj kalıntılarından, kirlerden ve fazla yağdan arındırmak için Garnier Micellar Kusursuz  Makyaj Temizleme Suyu'nu kullanabilirsin. Cİltteki makyajı, kiri ve kalıntıları mıknatıs gibi çekip alan bu micellar su,  cildinin arınmasını sağlayacak. Sonraki adımda da cildini iyice arındırmak ve gözeneklerinin sıkılaşmasını sağlamak için Garnier Hyaluronik Aloe Jel Temizleyici’yi kullanabilirsin. Aloe vera ve hyaluronik asit içeren formülüyle cildi temizlerken kurutmayan bu jeli kullandığında, temiz cildine uygulayacağın nemlendirici toniğin etkisini daha da artırmış olacaksın. Önerimiz ise jel formülü ile cildini nemlendirecek ve ferahlatacak olan Hyaluronik Aloe Jel!

SkinCeuticals Equalizer Toner + Daily Moisture

SkinCeuticals Equalizer Toner + Daily Moisture

Cream Skin trendinde illa sadece tek bir tonik kullanmak zorunda değilsin. Cildinin nemli ve dolgun görünmesini sağlamak için cildinin pH oranını dengeleyecek bir tonik üzerine, hafif formüllü bir nemlendirici de uygulayabilirsin. SkinCeuticals’ın Equalizing Toner’ı, ciltteki fazla yağı arındırırken, formülündeki botanik özleri ile cilt pH’ını dengeliyor, yumuşatıyor ve pürüzsüzleştiriyor. Son adımda da üzerine Daily Moisture nemlendiriciyi uygulayarak nemli, dolgun ve sağlıklı görünümü elde edebilirsin.

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap