Cilt Bakımı

Cilt Bakımı Buzdolabı Nasıl Kullanılır? İçine Neler Konur?

3 dk.
Cilt Bakımı Buzdolabı Nasıl Kullanılır? İçine Neler Konur?
Deniz Özübek

Deniz Özübek

Blogger

+ Tüm yazıları

Cilt bakımı dünyasının yepyeni bir trendiyle karşı karşıyayız: Cilt bakımı buzdolapları nasıl kullanılır ve içine neler konur, adım adım anlatıyoruz!

Her gün birbiri ardına yeni çıkan cilt bakımı trendlerini takip etmek bizim için büyük keyif! Bu yazımızda da bir süredir dikkatimizi çeken bir başlığa değiniyoruz: Cilt bakımı buzdolapları! Kozmetik buzdolabı veya güzellik buzdolabı olarak da bilinen bu mini buzdolapları, güzel ve havalı bir görünüm vermenin yanında, işe de yarıyorlar mı? İşte karşında cilt bakımı buzdolabı nasıl kullanılır? Kozmetik buzdolaplarının içine neler konur? sorularının yanıtları!

Cilt bakımı buzdolabı ne işe yarar?

Cilt bakımı buzdolabı ne işe yarar?

Kabul ediyoruz, bir cilt bakımı bağımlısı için, içi cilt bakımı ürünleriyle dolu mini bir buzdolabı harika bir görüntü! Peki cilt bakımı ürünlerini buzdolabında saklamak, gerçekten de bir işe yarıyor mu? Cevap: Evet.

Pek çoğumuz küçükken annelerimizden görmüşüzdür, evdeki buzdolabını açtığımızda yumurtaların yanında parfümler, ojeler ve nemlendiricileri de bulurduk. Cilt bakım ürünlerini buzdolabında saklamak, aslında gerçekten de işe yarayan bir yöntem. Birçoğunun raf ömrünü uzattığı söyleniyor. Ayrıca cilde soğuk bir ürün uygulamak da çoğunlukla ciltteki şişkinliği, rahatsızlık hissini ve kızarıklığını giderdiği söyleniyor. Özellikle buz gibi kağıt bir maske uygulamak harika bir fikir, hele ki yaz aylarında!

Cilt bakım ürünlerini buzdolabına koymak, formüllerinin değişmesine neden olur mu?

Cilt bakım ürünlerini buzdolabına koymak, formüllerinin değişmesine neden olur mu?

Cilt bakımı ürünleri formüle edildikten sonra, çeşitli ortam testlerine tabii tutuluyorlar. Bu yüzden direkt güneşin altında veya çok sıcak ortamlarda muhafaza edilmedikçe, buzdolabında ürünleri saklamak formüllerinin bozulmasına veya etkilerinin kaybolmasına neden olmuyor.

Retinol ve benzoyl peroxide gibi içerikleri cilt bakımı buzdolabında saklamak, raf ömürlerini biraz daha uzatmana yardımcı olabilir. Bununla birlikte, C vitamini içeren ürünleri de soğukta saklamak, oksidasyona uğramasını geciktirebiliyor.

Ayrıca cilt bakımı ürünlerini mini buzdolaplarında sakladığında, cildindeki şişkinliği ve kızarıklığı azaltma, yatıştırma yardımcı olabilirsin. Şimdi gel birlikte, hangi cilt bakım ürünlerini buzdolabında saklayabileceğine bakalım.

Hangi ürünler buzdolabında saklanır?

Hangi ürünler buzdolabında saklanır?
  • C vitamini serumları
  • Retinol serumları
  • Göz kremleri (göz çevresindeki şişkinliği gidermek için ideal!)
  • Kağıt maskeler
  • Jade roller ve diğer değerli taşlardan yapılmış masaj aletleri
  • Yüz spreyleri
  • Nemlendiriciler

Cilt bakımı buzdolabına koyabileceğin ürün önerileri:

Cilt bakımı buzdolabına koyabileceğin ürün önerileri:

C vitamini serumu önerisi: Kiehl’sın Powerful-Strength Line-Reducing Concentrate serumu, formülündeki %12,5 C vitamini ve hyaluronik asit ile kırışıklıkların görünümünü gözle görülür bir şekilde azaltan bir C vitamini serumu.

Göz kremi önerisi: Kiehl’s Creamy Eye Treatment with Avocado, avokado yağı içeren formülüyle göz çevresini öyle güzel nemlendiriyor ki, bir süre sonra vazgeçilmez oluyor. Soğuk soğuk uygulamak da ayrı bir keyifli!

Nemlendirici önerisi: En zorlu hava koşullarında bile cildi 24 saat boyunca nemlendiren Kiehl’s Ultra Facial Cream, en sevdiğimiz nemlendiricilerden. Buzul glikoproteinleri ve skualan içeren formülü sayesinde cildi 2.3 kata kadar nemlendiriyor.

Yüz spreyi önerisi: Serinletici etkisiyle çok severek kullandığımız Kiehl’s Cactus Flower & “Tibetan Ginseng” Hydrating Mist, cildi ferahlatıyor, arındırıyor ve nemlendiriyor. Üstelik mini buzdolabında serinletici etkisi katlanarak artıyor!

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap