Cilt Bakımı

Cilt Bakım Rutinini Düzenli Uygulaman İçin Tüyolar

3 dk.
Cilt Bakım Rutinini Düzenli Uygulaman İçin Tüyolar
Ece Atalay

Ece Atalay

Blogger

+ Tüm yazıları

Sağlıklı ve ışıl ışıl görünen bir cildin, sadece doğuştan gelen bir özellik olduğunu düşünüyorsan yanılıyorsun. Gıptayla baktığımız o mükemmel ciltler, aslında düzenli ve özenli cilt bakımının bir sonucu. Peki, sen de hayalindeki o sağlıkla ışıldayan cilt görünümüne kavuşmak istemez misin? O zaman cilt bakım rutinini düzenli uygulaman için, sana özel hazırladığımız bu rehbere mutlaka bir göz atmalısın.

Neden Düzenli Cilt Bakımı Rutinim Olmalı?

Neden Düzenli Cilt Bakımı Rutinim Olmalı?

Bir cilt bakımı rutini oluşturmak ve ona bağlı kalmak, özellikle günü yoğun yaşayanlar için zor olabiliyor. Aslında çoğumuz günlük koşuşturmadan cilt bakımına fırsat bulamadığımızı söylesek de günde sadece birkaç dakikamızı ayırıp cildimize özen gösterdiğimizde ortaya çıkan sonuçlar bizi oldukça memnun ediyor!

Aynı zamanda cildimizin doğal savunma bariyerinin düzgün çalışmasını sağlamak ve herhangi bir dış hasarı önlemek için bir cilt bakımı rutinimiz olması önemlidir. Hatta cildimizdeki kırışıklıklara, ince çizgilere engel olmak için de özenli cilt bakımı şarttır.

Düzenli Cilt Bakımı için Öneriler:

Düzenli Cilt Bakımı için Öneriler:

Eğer sen de cilt bakımına zamanı olmadığını düşünenlerdensen, cilt bakım rutinini düzenli olarak uygulayabilmek için sana önerimiz hızlı ve pratik bir cilt bakım rutini oluşturman. Cildinin ihtiyacına uygun ürünlerle, özenli bir cilt bakım rutini edinmen gerekiyor. Düzenli olarak bu rutine uyduğunda cildinin sağlıkla ışıldadığını kolayca görebilirsin.

Özellikle cilt bakımında amacın kırışıklıklara etki eden, pürüzsüz bir cilt görünümü elde etmeni sağlayacak bir bakım rutinine sahip olmaksa, tam sana göre bir bakım rutini önerisiyle geldik! Bizim bu bakım rutinimizden ilham almak serbest. :)

İlk adım: Cilt Temizliği

İlk adım: Cilt Temizliği

Tabii ki cilt bakımının ilk adımı her zaman cilt temizliği olmalıdır. Günlük olarak, temizleyici jel ile cildini temizleyerek gün içindeki kirden, fazla yağdan cildini arındırabilirsin. Bizim bu konudaki favorilerimizden biri L’Oréal Paris Değerli Çiçekler Temizleme Jeli. Normal ve karma, kuru ve hassas ciltlere özel 2 çeşidi olan bu temizleme jelinden, cilt tipine uygun olanı seçmeni öneririz. Sabah ve akşam, nemli cildine masaj yaparak uygulayabilirsin.

Yalnızca düzenli olarak cilt temizliği yaparak günlük olarak cildini temizlemen çok önemli. Ancak haftada birkaç kez kil maskeleriyle ve peelinglerle de cildini mutlaka arındırmanı tavsiye ederiz. Cildin ölü derilerden, kirlerden derinlemesine arındığında sağlıkla ışıldadığını görebilirsin. Bu nedenle sana bir önerimiz de, L’Oréal Paris Saf Kil Detoks Maskesi ve Şeker Peelingi Besleyici Peeling. Haftada 2 kez Saf Kil Detoks Maskesi ile cildindeki kirden, pürüzlerden arınabilir, cildinin ışıltısını açığa çıkartabilirsin.

Ürünü burada inceleyebilirsin

Cildinin ihtiyacına göre, haftada 2-3 kez de, kakao yağı ve Hindistan cevizi yağı içeren Şeker Peelingi Besleyici Peeling ile cildine peeling yaparak cildinin yumuşamasını, rahatlamasını sağlayabilirsin. Hatta bu peelingi dudaklarına da yaparak kurumuş dudaklarını besleyebilirsin.

İkinci adım: Cilt Nemlendirme

İkinci adım: Cilt Nemlendirme

Unutma, yalnızca nemli, beslenmiş bir cilt sağlıkla ışıldar! Bu nedenle bakım rutinindeki nemlendirme adımını da asla unutmamalısın. Biz gündüz için farklı, gece bakım rutinimiz için farklı ürünler kullanıyoruz.

 Gündüz bakım rutinimizde L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Yaşlanma Karşıtı Bakım Serum’u, ardından da Revitalift Lazer X3 Leke Karşıtı GKF20 Krem’i uyguluyoruz. Gece bakımında ise önce L’Oréal Paris Revitalift Lazer Saf Retinol Gece Serumu, ardından da Revitalift Lazer X3 Gece Kremi’ni kullanıyoruz. Bu rutin sayesinde hem cildimize derinlemesine kırışıklık bakımı yapmış, kırışıklık görünümüne etki etmiş oluyoruz.

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap