Cilt Bakımı

Cildinin Su Gibi Güzel Görünmesini Nasıl Sağlayabilirsin?

3 dk.
Cildinin Su Gibi Güzel Görünmesini Nasıl Sağlayabilirsin?
Cansu Girgin

Cansu Girgin

Blogger

'Su gibi güzel bir cilt' terimi sadece lafta kalmamalı. Cildinin su gibi kusursuz görünmesi doğru cilt bakımı ve doğru cilt bakım ipuçları ile mümkün. Su gibi berrak, fresh ve kusursuz görünen cilt için yapman gerekenleri seninle paylaşıyoruz. 

Su gibi pürüzsüz görünen cilt için olmazsa olmaz bakım adımı cildini en doğru şekilde nemlendirmek. Cilt tipin ister yağlı, ister kuru olsun, doğru cilt bakım ürünleriyle cildini nemlendirerek su gibi fresh gösterebilirsin. Hangi nemlendiriciyi kullanmalı, cilt tipine uygun nemlendiriciyi nasıl bulmalı? Tertemiz görünen su gibi ciltdin ipuçlarını anlatıyoruz!

Cildini temiz tut

Cildinin daha temiz, bakımlı ve kusurlarından arınmış görünmesini istiyorsan yüzünü düzenli olarak temizlemelisin. Cildini temiz tuttuğuna eminiz fakat makyaj yapmadığın günlerde veya çok uykun olduğu zamanlarda cildini temizlemeyi es geçiyorsan bu sana cilt kusuru olarak geri dönebilir. 

Yüzünü temiz tutmak için sabah akşam cilt tipine uygun temizleyiciyle temizlemelisin. Eğer yağlı bir cildin varsa krem formülündeki süt formundaki temizleyiciler sana uygun olmayabilir. Yağlı cilde uygun temizleyicilerden sonra tonik kullanarak gözeneklerinin derin temizliğini tamamlayabilirsin. Kuru bir cilde sahip olanlar da argan yağlı misel su gibi cildi nemlendirme özelliği olan temizleyicileri kullanabilirler. Kuru cilt temizliğinde en çok yapılan hatalardan biri tonik kullanmamak oluyor. Kuru cilde uygun olan tonikleri kullanarak gözeneklerinde biriken yağ, kir ve makyaj artıklarını temizleyebilirsin. 

Aloe Vera suyu ile tanış

Aloe Vera bitkisinin cilde ne kadar iyi geldiğini bilmeyen kaldı mı? Aloe veranın içeriğindeki zengin su, cildi yoğun bir şekilde nemlendirerek su gibi görünmesini sağlıyor. İşte tam da senin aradığın içerik!

Aloe Vera içeren nemlendiriciler arasında bizim favorilerimizden biri L'Oreal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu oldu. Su gibi güzel bir cilt görünümü sağlayan bu nemlendiricinin içeriğinde aloe vera suyu ve hyaluronik asit bulunuyor. Özel likit yapısıyla cildi anında nemlendiriyor ve yumuşacık bir his bırakıyor. Nem Terapisi'nin en çok sevdiğimiz özelliği ise ciltte yağlı bir his bırakmaması ve hızlı emilerek yüzde rahatsızlık yaratmaması oldu. Nem Terapisi'ni gün içinde cildinin neme ihtiyaç duyduğu her an kullanabilirsin. Biz bu nemlendiriciyi makyaj altına da uygulayarak gün boyu cildimizin su gibi güzel görünmesini sağlıyoruz. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

Su bazlı nemlendirici kullan

Su bazlı nemlendirici kullan

Cildinin su gibi güzel görünmesi için su bazlı cilt bakım ürünleri kullanmalısın. Çünkü cildimiz günlük olarak ihtiyacı olan suyun ortalama %20'sini kaybediyor. Su bazlı ürünlerle cildinin ihtiyacı olan nem takviyesini yaparak canlı ve ferah güzelliği elde edebilirsin. 

Cildinin nem tutma kapasitesini arttırmak için ihtiyacın olan en önemli içerik, hyaluronik asit. Bu değerli asit, kendi ağırlığının 1000 katı kadar nem tutma özelliğine sahip! Böylece cildin daha nemli, dolgun ve dinamik görünüyor. Hyaluronik asit içeren nemlendiriciler arasında en öne çıkanlardan biri olan L'Oréal Paris Nem Terapisi, cildi yoğun bir şekilde nemlendirerek 72 saate kadar devam eden canlılık kazandırıyor. Anında daha ferah, canlı, yumuşak ve esnek bir cilt görünümü arıyorsan su bazlı Nem Terapisi'ni kullanmaya hemen başlamalısın. Su bazlı günlük bakıma başladığında cildinin ne kadar nemli ve canlı göründüğünü fark edeceksin. 

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap