Cilt Nemlendirme

Cildinin Nem Seviyesini Zirveye Çıkarmanın Yolları

3 dk.
Cildinin Nem Seviyesini Zirveye Çıkarmanın Yolları
Cansu Girgin

Cansu Girgin

Blogger

Cildinin kuru ve mat olması artık seni rahatsız etmeye başladıysa bu gidişata dur diyebilirsin! Evet, kulağa imkansız gelebilir ama doğru adımları uyguladığında kuru cildini nemli ve aydınlık bir hale getirebilirsin. Nasıl mı biliyoruz? Çünkü biz de senin gibi kuru ciltten mustariptik! Mevsim geçişlerinde cildimiz ultra kurur, sertleşir hatta pul pul dökülme eğiliminde olurdu. Her mevsim koşullarına uygun favori nemlendiricimizi bulduktan sonra cildimizin nem seviyesini en üste taşıdık. Biz yaptık, şimdi sıra sende! 

Cilt bakımında nemin önemi

Cilt bakımında nemin önemi

Cilt güzelliğinin en önemli ihtiyacı nemdir. Nemsiz kalan cilt kuruma eğilimi gösterir, çatlayabilir ve hassaslaşabilir. Özellikle kış mevsiminde karşımıza çıkan nemsiz cilt görünümü, cilt güzelliğine gölge düşürebilir. 

Nemsiz kalan ciltlerin bir diğer olumsuz özelliği ise kırışıklığa ve yaşlanma etkilerine daha yatkın olması. Evet, kuru ciltlerin daha erken yaşlılık belirtileri göstermesi maalesef doğru! Bu nedenle 20'li yaşlardan itibaren yapılan cilt bakımlarının en önemli amacı cildin nem dengesini sağlamak ve mümkünse cildin nem oranını en yükseğe taşımak. Cildinin daha nemli görünmesi, yüzüne aydınlık, tazelenmiş ve dinç bir görünüm kazandıracak. Cildinin nem dengesini en üste taşımak için düzenli nemlendirmenin yanında cildin için en iyi nemlendiricilerden birini de bulman gerekiyor.  

Her koşulda nemli bir cilt nasıl sağlanır?

Her koşulda nemli bir cilt nasıl sağlanır?

Cildinin nem oranını en yükseğe taşımak için sana Kiehl's Ultra Facial Cream'ı öneririz. İçeriğindeki buzul glikoproteinleri ve skualan sayesinde Kiehl's krem cildinde 24 saat boyunca nemlendirme desteği sağlıyor. En sert hava koşullarında bile cildini nemli tutmayı başarabilen bu kremi yaz kış demeden düzenli olarak kullanıyoruz. Kiehl's kremin en sevilen özelliklerinin başında bu kadar yoğun olmasına rağmen ciltte yapışkan ve yağlı bir his bırakmaması geliyor. Yoğun nemlendirici denilince aklına gelen kalın ve yağlı katman bu kremde yok! Tam tersine oldukça hafif ve ince yapılı bir krem. 

Ultra hafif yapılı Kiehl's krem, cildini nemlendirirken cilt bariyerini koruyarak cildinin soğuktan veya sıcaktan etkilenmesinin önüne geçiyor. Böylece eve geldiğinde kuru bir ciltte baş başa kalmıyorsun. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

Kiehl's Ultra Facial Cream’in cildine etkisi

Kiehl's Ultra Facial Cream’in cildine etkisi

Cildinin nem seviyesini en yükseğe çıkarmanın yollarının başında cildini uzun süre nemli tutacak bir nemlendirici kullanmak geliyor. Bize göre bu nemlendirici kuşkusuz Kiehl's Ultra Facial Cream. Kiehl's krem, cildinin en kuru bölgesini bile nemlendirerek cildinde 2.3 kat daha nemli bir etki bırakıyor. Böylece cildin en kuru noktası dahi en yüksek nem seviyesine ulaşıyor. 

Ultra Facial Cream'ın etkilerine gelirsek, bizim ilk gözlemlediğimiz etki nemlendirme etkisinin yanında cildi pürüzsüzleştirmesi oldu. Sanki cildimiz bir anda kadife yumuşaklığına ulaştı ve daha aydınlık görünmeye başladı. Bu etkiyi de Ultra Facial Nemlendirici'nin içeriğindeki  Skualan Yağına bağlıyoruz. Çünkü tamamen doğal olarak Skualan yağı, yüksek nemlendirme gücüne ek olarak cildi yumuşatma ve pürüzsüzleştirme etkisine de sahip. Ciltte ağırlık yapmayan Skualan yağ, hafif yapısı sayesinde gün boyu cildimizi nemli tutmayı başarıyor. 

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap