Cilt Temizleme

Cildini Temizlemek İçin Kullanabileceğin Doğal İçerikler

3 dk.
Cildini Temizlemek İçin Kullanabileceğin Doğal İçerikler
Deniz Özübek

Deniz Özübek

Blogger

+ Tüm yazıları

Doğal içerikler, cildi arındırmak ve beslemek konusunda çok etkililer. Bu yazımızda cildini temizlemek için kullanabileceğin doğal içerikleri bir araya getirdik!

Doğal kaynaklı içerikler içeren yüz temizleme suları, cildi kirlerden, makyajdan ve fazla yağdan arındırırken aynı zamanda cildi besleme özelliğine de sahipler. Argan yağı, kantaron yağı, gül suyu ve aloe vera gibi doğal içerikler ile cildini temizlerken aynı zamanda cildinin daha nemli, beslenmiş ve ferah bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsin. Şimdi gel birlikte cildini temizlemek için kullanabileceğin doğal içeriklere daha yakından bakalım.

Cildi temizlemek neden önemli?

 Cildi temizlemek neden önemli?

Pürüzsüz, ışıl ışıl, sağlıklı görünen bir cilde sahip olmak için cildini düzenli olarak temizlemelisin. Özellikle makyajını iyi bir şekilde temizlemek, gözenek, siyah nokta, pürüzler ve solgun görünüm gibi cilt problemlerini önlemek için son derece önemli. Makyajla birlikte gün boyunca cildinde biriken kirler, kalıntılar ve fazla yağı da mutlaka arındırmalısın. Cildini düzenli bir şekilde temizleyip nemlendirdiğince, cildinde meydana gelecek değişimi kendi gözlerinle görebilirsin.

Cilt temizleme konusunda micellar sular, en etkili çözümlerden biri. Micellar teknolojisini tıpkı bir mıknatıs gibi düşünebilirsin. Micellar tanecikler ciltteki kirleri, makyajı ve kalıntıları bir mıknatıs gibi çekiyor, cildin kusursuz bir şekilde temizlenmesini sağlıyor. Böylece cildini fazla ovalamadan, tek seferde kolayca temizleyebilir, üstelik suya dayanıklı makyajını bile tek bir pamukla temizleyebilirsin. Doğal kaynaklı içerikler içeren micellar sular cildi hem iyi bir şekilde arındırmak hem de beslemek için ideal.

Argan yağı

Argan yağı

Argan yağının cilde olan faydalarını saymakla bitmez! Cilde nem veren, besleyen ve yumuşacık olmasını sağlayan bu doğal kaynaklı yağ, micellar su teknolojisiyle birleştiğinde harika bir etkiye kavuşuyor. En inatçı, suya dayanıklı bir makyajı bile ovalamadan, kolayca çıkmasını sağlarken, cildi rahatlatıyor ve yumuşacık olmasını sağlıyor. Eğer yoğun makyajlar yapıyor, suya dayanıklı ürünler kullanıyorsan, cildini yormamak için cildini temizlerken son derece nazik olmasın. Garnier Çift Fazlı Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu, argan yağı içeren formülü sayesinde cildini tek bir pamukla temizlemene ve arındırmana yardımcı olacak. Yağlı bir his bırakmayan argan yağlı bu micellar su, hassas ciltlerin kullanımı için de son derece uygun.

Ürünü burada inceleyebilirsin

Gül suyu

Gül suyu

Cildini temizledikten sonra, özellikle de makyajını çıkardıktan sonra solgun görünümden şikayetçiysen, sana harika bir doğal kaynaklı içerik önerimiz var: Gül suyu! Gül suyu cilde faydaları herkes tarafından bilinen bir içerik. Cilde verdiği parlak etki sayesinde, özellikle tonik olarak kullanıldığında son derece etkili. Garnier Micellar Gül Suyu Kusursuz Makyaj Temizleme & Işıltı, makyajını temizleyip cildini arındırırken aynı zamanda cildine parlaklık da verecek. Gül suyu ile zenginleştirilmiş formülü sayesinde, artık cildini temizledikten sonra karşılaştığın solgun görünümü unutabilir, parlak cildinin tadını çıkarabilirsin!

Ürünü burada inceleyebilirsin

Mavi kantaron çiçeği suyu

Cildini temizlerken ve makyajını arındırırken, mavi kantaronun gücünden de yararlanabilirsin. Mavi kantaron çiçeği suyunun cildi besleme özelliği sayesinde cildini temizlerken aynı zamanda cildinin daha yumuşak ve rahatlamış olmasını sağlayabilirsin. Özellikle hassas göz çevresine sahipsen ve hatta lens kullanıyorsan, Garnier Besleyici Çift Fazlı Micellar Temizleme Suyu’nu tercih edebilirsin. Mavi kantaron çiçeği suyu içeren bu çift fazlı micellar su, yağlı bir his bırakmadığı gibi hassas göz çevresinde kullanmaya da son derece uygun.

Aloe Vera

Aloe Vera

Cildini ferahlatmak ve rahatlatmak için aloe veradan yardım alabilirsin. Cildini kirlerden ve kalıntılardan arındırmak için aloe vera içeren bir tonik kullanabilirsin. Böylece hem cildini iyi bir şekilde arındırabilir, hem de aloe veranın nemlendirici ve ferahlatıcı etkisiyle daha temiz hissedebilirsin. Garnier Hyaluronik Aloe Tonik, hyaluronik asit ve aloe vera içeren doğal kaynaklı formülü sayesinde cildini kalıntılardan iyice arındırken, cildinin nemlenmesine ve farh hissetmesine yardımcı olacak.

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap