Sıkılık Kaybı

Cildindeki Elastikiyet ve Sıkılık Kaybını Önleyecek 7 Ürün

3 dk.
Cildindeki Elastikiyet ve Sıkılık Kaybını Önleyecek 7 Ürün
Deniz Özübek

Deniz Özübek

Blogger

+ Tüm yazıları

Yaşlanma belirtilerinden biri olan ciltteki sıkılık kaybını önleyecek, en iyi 7 ürün önerimizi bir araya getirdik!

Ciltteki yaşlanma belirtilerinden biri de sıkılık kaybı. Ciltte genç yaşlarda yüksek miktarda bulunan elastanlar ve kolajen sayesinde cilt sıkıdır. Fakat yaşlanmayla birlikte, ciltteki kolajen üretimi de azaldığı için ciltte sıkılık kaybı meydana gelir. İşte cildinin daha sıkı olması için kullanabileceğin en iyi 7 ürün önerimizi bir araya getirdik!

L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Gündüz Kremi

L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Gündüz Kremi

Eğer cildinde elastikiyet ve sıkılık kaybı olduğunu düşünüyorsan, L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Gündüz Kremi’ni kullanabilirsin. Adenozin, parçalanmış Hyaluronik Asit ve Pro-Xylane bulunan formülü sayesinde, bu kremi gündüz cilt bakım rutinine dahil ettiğinde, cildin destek liftlerinin güçlenmesini, cilt dokusunun düzelmesini ve yüzün sıkılaşmasını sağlıyor. Bu kremin en güçlü tarafı, 2 ayda 3 yılın, 6 ayda da 7 yılın getirdiği kırışıklık görünümünü gideriyor ve gözle görülür bir fark yaratıyor.

Ürünü burada inceleyebilirsin

Vichy Liftactiv Collagen Specialist Ampuller

Vichy Liftactiv Collagen Specialist Ampuller

Cildindeki sıkılık kaybı için, bir kür şeklinde cilt bakım ampullerini de rutinine dahil edebilirsin. C vitamini içeren cilt bakım ampulleri, kırışıklık ve sıkılık kaybı gibi yaşlanma belirtileri konusunda çok etkili. Vichy’nin Liftactiv Specialist Peptit-C Kırışıklık Karşıtı Ampulleri, formülündeki %10 C vitamini, bio-peptitler ve doğal kaynaklı hyaluronik asit ile, sabah-akşam düzenli olarak kullanıldığında, cildin daha sıkı ve ve esnek olmasını sağlıyor. Kaz ayaklarının ve kırışıklıkların görünümünü de azaltıyor.

La Roche Posay Hylau B5 Serum

La Roche Posay Hylau B5 Serum

Hassas bir cilde sahipsen ve cildindeki sıkılık kaybı gibi yaşlanma belirtilerini engellemek istiyorsan, La Roche Posay’in Hylau B5 serumunu önerebiliriz. Formülündeki iki çeşit saf hyaluronik asit, vitamin B5 ve madecassoside ile cildin daha sıkı görünmesini ve kırışık görünümünün azalmasını sağlıyor.

L’Oréal Paris Yaş Uzmanı Sıkılaştırıcı Yüz Maskesi 40+

L’Oréal Paris Yaş Uzmanı Sıkılaştırıcı Yüz Maskesi 40+

Cildindeki sıkılık kaybı için bir maske arayışındaysan, L’Oréal Paris’in Yaş Uzmanı Sıkılaştırıcı Kağıt Yüz Maskesi 40+’ı tercih edebilirsin. Formülündeki Pro-retinol, hyaluronik asit ve peptidler ile cildin daha sıkı ve esnek olmasını sağlıyor. Cilt tonunun eşitlenmesine, nemlenmesine ve ışıltı kazanmasına da yardımcı oluyor. Bu maskeyi haftada 1-2 kere, temiz cildine 15 dakika kadar uygulayarak daha sıkı bir cilde sahip olabilirsin.

SkinCeuticals C E Ferulic Serum

SkinCeuticals C E Ferulic Serum

C vitamininin, yaşlanma belirtileri üzerinde son derece etkili olduğunu söylemiştik. Ciltteki sıkılık kaybı için, yüksek oranda C vitamini içeren bir serum önerisi istersen, SkinCeuticals’ın C E Ferulic antioksidanını deneyebilirsin. Formülündeki %10 L-askorbik asit, %1 alpha tokoferol ve %0,5 ferulik asit ile bu serum, ciltteki sıkılık kaybı ve kırışıklık görünümü gibi endişeleri azaltma konusunda çok başarılı.

Ürünü burada inceleyebilirsin

Kiehl’s Super Multi-Corrective Cream

Kiehl’s Super Multi-Corrective Cream

Sıkılık kaybı ile birlikte yaşlanma belirtilerinin bir çoğuyla aynı anda mücadele eden bir bakım arıyorsan, Kiehl’s Super Multi-Corrective Cream’i deneyebilirsin. Jasmonik ve hyaluronik asit içeren formülü ile sıkılık kaybı, kırışıklık, ince çizgi, pürüzlü doku, ışıltı kaybı gibi endişeleri gidermeyi hedefliyor. Sabah-akşam düzenli olarak kullanıldığında, 2 haftadan itibaren gözle görülür bir etki veriyor.

Lancome Renergie Multi-Lift Ultra Krem

Lancome Renergie Multi-Lift Ultra Krem

6 yaşlanma belirtisini tek bir krem kullanarak gidermek istersen, Lancome Renergie Multi-Lift Krem’i kullanabilirsin. Keten özü içeren formülü ile cildin esnekliğini geliştirmeye yarayan bu krem, sıkılaştırmaya ve dolgunlaşmasına da yardımcı oluyor. Ciltteki koyu lekelerin görünümünü azaltıp daha ışıltılı görünmesini sağlayan bu kremi, dekolte bölgesine de uygulayabilirsin.

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap