Estetik

Çekik Göz (Badem Göz) Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?

3 dk.
Çekik Göz (Badem Göz) Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?
Cansu Girgin

Cansu Girgin

Blogger

Badem göz estetiği gözlerin daha çekik ve dışarı doğru daha iri görünmesi için yapılan estetik uygulamalardan biridir. Büyük ve iri gözlerin popülerleşmesi ile birlikte çekik göz estetiğine olan ilgi de arttı! Bella eyes da denilen bu estetik ameliyatta gözler dış köşelerinden çekilerek adeta badem şeklini alması sağlanıyor. Sen de aynaya baktığında gözlerinin küçük ve yuvarlak görünmesinden şikayetçiysen çekik göz ameliyatını değerlendirebilirsin. 

Çekik göz (Badem göz) estetiği nedir?

Çekik göz (Badem göz) estetiği nedir?

Badem göz estetiği, gözlerin daha çekik ve orantılı görünmesi için yapılan bir estetik uygulaması. Bu estetik uygulama genellikle orantısız göz şekline sahip olanlara ve göz çevresindeki ince kırışıklıklardan kurtulmak isteyenlere tavsiye ediliyor. Çekik göz estetiğinde göz çevresi daha pürüzsüz görünüyor ve gözler belirginleşiyor.

Çekik göz estetiği ilk olarak Hollywood'da popülerleşti ve oradan ülkemize de transfer oldu! Daha belirgin ve badem göz şekline sahip olmak isteyenler badem göz estetiğini tercih ediyor. Etkileri uzun yıllar kalıcı olan bu estetik uygulama yüzün geneline gençlik katar, yüz hatlarını daha enerjik gösterir. 

Editörün Favorisi

Yüzüne estetik yaptırmadan önce Hyaluronik Asit serumları ile cildini beslemeli ve dolgunlaşmasını sağlamalısın. Biliyorsun, estetik işlemlerin geri dönüşü yok... Bizim severek kullandığımız Skinceuticals H. A. Intensifier Serum, cildin nem tutma kapasitesini arttırır ve yüzün daha dolgun görünmesine yardımcı olur. Düzenli olarak hyaluronik asit serumu kullanarak kazayağı, dudak ve yanak çevresindeki mimik çizgilerinin dolmasını ve cildinin daha pürüzsüz görünmesini sağlayabilirsin. 

Formülünde yüksek oranda saf hyalüronik asit (H.A.) konsantrasyonu, Proxylane ve mor pirinç özü olan bu serumu sabah ve akşam temiz cildine uygulayabilirsin. 

Çekik göz estetiği nasıl yapılır?

Çekik göz estetiği nasıl yapılır?

Çekik göz estetiği cerrahi bir işlem, yani bıçak altına yatman gerekiyor. Sadece 40-45 dakika süren bu estetik operasyon lokal anestezi altında yapılır. Badem göz estetiği, gözlerin dış köşelerinde bulunan bağlar saçlı derisine doğru çekilerek buradaki kemiğe sabitlenmesi ile tamamlanır. 

Badem göz estetiği yapan doktorlar, estetik öncesinde kişinin göz yapısını inceleyerek tavsiyelerde bulunuyorlar. Gözlerinin ne kadar çekileceği ve operasyon sonunda nasıl görüneceğini doktorundan öğrenebilirsin. Çekik göz estetiğinden sonra estetik dikiş yapılır ve bu dikişler saçlı deriye gizlenir. Yüzünde belirgin bir iz kalmaz. 

Editörün Favorisi

Badem göz estetiği fiyatları bizi biraz düşündürüyor. Bu nedenle daha pratik ve ekonomik bir şekilde göz çevremizin kusursuz görünmesinin yollarını arıyoruz. Bizim gibi düşünenler için göz çevresinde lifting etkisi yaratan göz kremi önerimizi paylaşalım! 

Lancome Rénergie Multi-Lift Ultra Göz Kremi, içeriğindeki Hyaluronik Asit ve keten tohumu özü sayesinde göz çevresinin yoğun bir şekilde sıkılaşmasını sağlıyor. Göz çevresi daha pürüzsüz görünmeye başlıyor ve sağlıkla ışıldadığını fark ediyorsun. Koyu halka görünümünde %15 azalma sağlayan bu göz kremini badem göz estetiği düşünen herkesin denemesini tavsiye ederiz. 

Badem göz estetiğinden sonra nasıl bakım yapmalı?

Badem göz estetiğinden sonra nasıl bakım yapmalı?

Estetik operasyondan sonra yüzünde kızarıklık ve ödem oluşması çok normal. Genellikle çekik göz estetiğinden sonra ödemlerini 10 gün içinde atabilirsin. Bu süreçte çok sıcak banyo ve saunadan uzak durmalısın. Birkaç gün içinde işe başlayabilir ve işlemin sonuçlarını yüzünde görebilirsin. 

Çekik göz estetiğinden sonra ne zaman makyaj yapacağını mutlaka doktoruna danışmalısın. Genellikle ilk 10 gün göz makyajı yapman tavsiye edilmiyor. 

Editörün Favorisi

Çekik göz estetiği gibi cerrahi uygulamalardan sonra cildini mutlaka güneş ışığından korumalısın. Hassas bir döneme giren cildini güneşin zararlı etkilerinden koruyarak daha hızlı iyileşmesini sağlayabilirsin. 

Badem göz estetiği yaptırdıktan sonra cildini güneşten korumak için La Roche Posay Anthelios Age Correct SPF 50 güneş kremini kullanmanı tavsiye ediyoruz. UV ışınlarına karşı yüksek koruma sağlayan ve kırışıklık, koyu leke görünümlerini azaltan bu güneş kremini tüm yüze uygulayabilirsin. Parçalanmış Hyalüronik Asit, Fe-Resorsinol, Niasinamid içeren formülü sayesinde cildinde 24 saat boyunca nemlendirme etkisi gösteriyor ve dış etkenlerin cildine zarar vermesine engel oluyor. 

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap