Cilt Bakımı

Çay Ağacı Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

3 dk.
Çay Ağacı Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?
Damla Yılmaz

Damla Yılmaz

Blogger

+ Tüm yazıları

Doğal yağları kullanmayı çok seviyoruz. Aromatik yağların cilt bakımında etkisini gördükçe daha çok doğal içerikli bakım kremlerine yöneliyoruz. Son zamanlarda radarımıza giren çay ağacı yağının cilde olan faydalarını görünce seninle paylaşmadan geçemedik. Çay ağacı yağı, cilt sorunlarının tedavisinde yüzyıllardır kullanılıyor. Avustralya'da yetişen özel bir bitkiden elde edilen çay ağacı yağı, cilt bakım ürünlerinin temel içeriklerinden biri haline geldi. Çay ağacı yağı bakım kremlerini ve çay ağacı yağının nasıl kullanıldığını öğrenmek için doğru yerdesin. 

Çay ağacı yağı nedir?

Çay ağacı yağı nedir?

Çay ağacı yağı, melaleuca alternifolia adındaki Avustralya'da yetişen bir bitkinin yapraklarının buhar yöntemiyle damıtılarak elde edilmesi sonucunda ortaya çıkan esansiyel yağ çeşitidir. Yani çay ağacı yağı denildiğinde aklına siyah çay gelmesin. Tropikal bir çay bitkisinden elde edilen çay ağacı yağı, oldukça zor koşullarda toplanıyor ve damıtılıyor.

Tarih boyunca çay ağacı yağı cilt sorunlarını tedavi etmek amacıyla kullanılmış. Günümüzde çay ağacı daha çok cilt bakım ürünlerine eklenerek tercih ediliyor. Cilt temizleme ve cilt nemlendirme ürünlerinde sık sık gördüğümüz çay ağacı yağı, hem etkisi hem de mis kokusuyla kullananları kendine aşık ediyor. 

Çay ağacı yağının cilde faydaları nelerdir?

Çay ağacı yağının cilde faydaları nelerdir?

Çay ağacı yağının faydaları arasında en çok sivilce ve akne sorununa iyi gelmesi ön plana çıkıyor. Çay ağacı yağının antiseptik özelliği sayesinde cildinde doğal bir temizlik etkisi yaratıyor. Gözeneklerindeki siyah nokta oluşumunu azaltıyor. 

Çay ağacı yağını yağlı ciltlerin çok seveceğine eminiz. Cildindeki istenmeyen parlamayı kontrol altına alıyor ve cildinde doğal bir matlık sağlıyor. Çay ağacı yağı içeren cilt temizleme ürünleri sayesinde cildinin ferahladığını ve daha kusursuz göründüğünü fark edersin. 

Editörün önerisi: Aktarlarda satılan çay ağacı yağının saf olup olmadığına emin olmadan satın almamalısın. Çay ağacı, sadece tropik bölgede büyüyen yassı yapraklı ve iki metre boyunda bir bitki. Çay ağacı yapraklarını toplamak ve saf yağ haline getirmek maliyetli bir süreç olduğu için her gördüğün çay ağacı yağını cildine sürmemelisin.

Cilt bakım ürünü önerileri 

Yüz yıkama jeli

Cilt bakım ürünü önerileri

Cildinde akne ve sivilce sorunu yaşayanlar için harika bir cilt temizleme jeli önerimiz olacak. Garnier Saf & Temiz Temizleme Jeli, içeriğindeki konsantre Salisilik Asit sayesinde sivilce ve lekelere karşı etki gösterir. Cilt kusurlarının belirgin görünümünü azaltır ve siyah noktaları derinlemesine temizler. 

Garnier yüz yıkama jelinin arındırıcı özelliği sayesinde cilt problemlerinin azalmasını ve sivilce izlerinin daha az belirgin olmasını sağlıyor. Yüz yıkama jelini kullandıktan sonra yüzün sertleşmiyor ve gerginleşmiyor. Cildindeki sebum oranının dengelenmesini sağlayan Garnier yüz yıkama jelinin fresh etkisini çok seveceksin.

Ürünü burada inceleyebilirsin

Cilt bakım kiti

Cilt bakım kiti

Yeni ürünlerle tanışmanın en pratik ve ekonomik yolu tanışma kitlerinden geçiyor. Yağlı ve akneye eğilimli olan ciltler için La Roche Posay Effaclar Tanışma Kiti'ni öneririz. İçeriğindeki Effaclar yüz yıkama jeli ve Effaclar Duo (+) bakım kremi sayesinde cildindeki sebum üretimini kontrol altına alabilir ve cilt sorunlarının azalmasını sağlayabilirsin. Akneye eğilimli olan cildinin daha kusursuz görünmesi için gözeneklerinin derinlemesine temizlenmesi gerekiyor. Bunun için Effaclar yüz yıkama jeli ideal bir ürün. Sonrasında ise yağlı cildini nemlendirmek ve sivilcelerine karşı önlem almak için Effaclar Duo (+) bakım kremini yüzüne uygula. Bu ikiliyi düzenli kullandığında cilt sorunlarının ne kadar azaldığını fark edeceksin.

Ürünü burada inceleyebilirsin

Günlük bakım kremi

Günlük bakım kremi

Cilt kusurlarını hedef alan Vichy Normaderm Phytosolution Günlük Bakım Kremi, leke ve sivilce görünümünü en aza indiriyor. Cildinin kusursuz görünmesi için doğal içerikli bir bakım kremi arıyorsan Vichy Normaderm krem ile tanışmalısın. Formülündeki doğal kaynaklı Hyaluronik Asit, Salisilik Asit ve probiyotik türevi Bifidus olan günlük bakım kremi, cilt bariyerini güçlendiriyor ve nemlendirme etkisinin gün boyu devam etmesini sağlıyor. Yağlı cildine uygun nemlendirici krem arıyorsan Vichy Normaderm Phytosolution krem ile çok iyi anlaşacaksın. Düzenli olarak bu kremi kullandığında geniş gözeneklerinin sıkılaştığını göreceksin.

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap