Göz Çevresi Bakımı

C Vitamini Göz Çevresinde Kullanılır mı?

2 dk.
C Vitamini Göz Çevresinde Kullanılır mı?
Ece Atalay

Ece Atalay

Blogger

+ Tüm yazıları

Son günlerin en çok konuşulan ve en çok talep gören içeriklerinden biri, kesinlikle C vitamini! Kullandığımız nemlendiricilerde, serumlarda, hatta göz kremlerinde bile C vitamini içeriğini arar olduk. Peki bu antioksidan içerik, göz çevremizdeki renk değişikliklerine, koyu halkalara, şişkinlik görünümüne etki ediyor mu? Hatta göz çevresinde C vitamini kullanmak ne kadar doğru? İşte tüm bu soruların cevabı yazımızın devamında. :)

Göz Çevresi Bakımında C Vitaminine İhtiyacın Var mı?

Göz Çevresi Bakımında C Vitaminine İhtiyacın Var mı?

Tüm göz kremleri aynı etkiye sahip değildir, bu nedenle özel ihtiyaçlarımıza göre bir göz kremi seçmemiz oldukça önemlidir. Göz çevresinde şişkinlik, kırışıklıklar ve koyu halkalar için de C vitamini içeren cilt bakım ürünlerini tercih edebiliriz. Çünkü C vitamini, bu bölgedeki cildin temelini ve rengini güçlendirmeye yardımcı olabilecek bir antioksidandır.

Göz Çevresi Ürünlerindeki C Vitamini Konsantrasyonu Ne Kadar Yüksek?

Göz Çevresi Ürünlerindeki C Vitamini Konsantrasyonu Ne Kadar Yüksek?

Göz çevresindeki cilt, yüzün en hassas kısmıdır, bu nedenle göz kremlerindeki C vitamini konsantrasyonu, yüzümüzün geri kalanında kullanabileceğimiz bir antioksidan serum veya kremden çok daha düşük olma eğilimindedir. C vitamini genel olarak cilt tarafından tolere edilirken, bazı durumlarda cilt tahrişine neden olabilir, bu nedenle göz altı bölgesi için daha düşük konsantrasyon çok önemlidir.

Göz Çevresine C Vitamini Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Göz Çevresine C Vitamini Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Göz çevresine C vitamini içeren ürünleri kullanırken, özellikle serum formda ürünler kullanarak daha etkili sonuçlar elde edebiliriz. Göz çevresi serumları, losyon ve kremlere göre daha yoğun bakım sağlamaları ile biliniyor. Sadece birkaç damla serumla bile hayalimizdeki cilt görünümüne kavuşabiliriz.

Göz çevresine C vitamini serumu kullanmanın faydaları:

  • Koyu halka görünümü düzelir,
  • Göz çevresi şişkinliği azalır,
  • Kazayağı görünümünde azalma görülür,
  • Göz çevresi ışıltı kazanır,
  • Göz çevresi nemlenir, daha pürüzsüz bir görünüm kazanır.

Göz Çevresine Hangi C Vitamini Serumunu Kullanmalı?

Kiehl’s Powerful Strength Line Reducing Eye Serum

Bizim bu konudaki favorilerimizden biri, Kiehl’s Powerful Strength Line Reducing Eye Serum. İçerisindeki %10.5 stabilize edilmiş saf C vitamini, Tri-Peptid kompleksi ve Hyalüronik asit ile göz çevresindeki koyu halka, kaz ayağı, ince çizgi ve şişkinlik görünümünü azaltmaya yardımcı oluyor. Aynı zamanda göz çevremize daha aydınlık bir görünüm veriyor. Sen de ışıl ışıl bakışlara sahip olmak istersen bu C vitamini göz serumunu mutlaka incelemeni tavsiye ederiz.

Ürünü burada inceleyebilirsin

Göz Çevresine C Vitamini Nasıl Uygulanır?

Göz Çevresine C Vitamini Nasıl Uygulanır?

C vitamini göz serumları tıpkı diğer göz çevresi ürünleri gibi uygulanabilir. Ancak önceden de bahsettiğimiz gibi, göz çevremiz oldukça hassas olduğundan bu bölgeye çok fazla baskı uygulamamaya veya cildi aşırı ovalamamaya dikkat etmemiz gerekir. Ürünü parmak uçlarınla göz çevrene nazikçe dağıtıp, göz çevrendeki kemik boyunca yumuşak dokunuşlarla uygulayabilirsin. 

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap