Kırışıklık

Bukkal Yüz Masajı Nedir ?

3 dk.
Bukkal Yüz Masajı Nedir ?
Cansu Girgin

Cansu Girgin

Blogger

En yeni masaj tekniklerini denemeyi çok seviyoruz. Hele söz konusu daha genç, sıkı ve kontürlenmiş yüz görünümü olunca farklı yüz masajı tekniklerini denemeyi asla ertelemeyiz! Son günlerin editör masası gündeminde bukkal yüz masajı var. Bukkal yüz masajı nedir ve nasıl yapılır? Gıdı, çene ve alt yüz hattını hedef alan bukkal yüz masajıyla daha sıkı görünen bir cilde sahip olabilirsin. Sen de bizim gibi lifting masaj yöntemlerine ilgiliysen bukkal yüz masajını öğrenmelisin. 

Bukkal Yüz Masajı Nedir?

Bukkal Yüz Masajı Nedir?

Yanak ve çene bölgesindeki yağ yastıkçılarını hedef alan bukkal masajı, yüzün alt bölgesini yeniden şekillendiriyor. Alt yüzdeki kas dokusunu ağız içinden ve dışından şekillendiren bu masaj tekniğinde yanakların inceldiğini ve jawline hattının belirginleştiğini fark edebilirsin.

Bukkal masaj tekniğinin diğer yüz masajlarından farkı, ağız içinden de yanaklara ve çeneye masaj yapılmasıdır. Bu lenfatik yüz masajı tekniğinde, yüzdeki ödemlerin azaltılması ve yüz hattının şekillendirilmesi sağlanıyor. Ağzın içinden kasları, bağları ve lenfleri çalıştıran bukkal masajı sonrası doğal face lift etkisi görmeye başlayacaksın. 

Bukkal Masajı Faydaları

Bukkal masajı çoğunlukla yanak ve çene bölgesine odaklanıyor. Bukkal masajı yaptıranlar, çene bölgesindeki sarkmaların toparlandığını ve yüzde lifting etkisi gördüklerini söylüyorlar. Ayrıca bukkal masajı, lenfatik drenaja yardımcı olduğu için kan dolaşımını hızlandırarak alt yüzdeki ödemi ve şişliği azaltıyor, yüz inceliyor. 

Bukkal yüz masajı faydalarından biri yüz simetresini daha kusursuz göstermesidir. Yüzü adeta kontürlenmiş gibi gösteren ve jawline hattını belirginleiştiren bukkal masajı lifting masaj teknikleri arasında hızla yükselişe geçiyor. Kan dolaşımını hızlandıran ve cilde daha çok oksijen gitmesini sağlayan bu masaj tekniği sayesinde yüzün daha canlı, pürüzsüz ve eşit görünecek. Eğer sen de yüzünün daha genç görünmesini sağlamak ve çene hattındaki sarkmaları toparlamak istiyorsan bukkal yüz masajıyla harekete geçebilirsin. 

Bukkal Yüz Masajı Nasıl Yapılır?

Bukkal Yüz Masajı Nasıl Yapılır?
  • Bukkal yüz masajı mutlaka uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Evde kendine lenfatik masaj veya bukkal masaj tekniklerini denemeni önermiyoruz. Bukkal masajının nasıl yapıldığını aşağıdan öğrenebilirsin. 
  • Masajı yapacak olan uzman ellerini temizleyerek eldivenlerini giyer. İlk önce yüz kaslarının rahatlaması için yüze dışarıdan masaj yapmaya başlar. 
  • Daha sonra baş parmağını yanak içine yerleştirerek ağız içinden kasların çalılmasını sağlar. Bukkal yüz masajında ağız çevresi ve burun çevresine odaklanılır. Bu bölgedeki ödemin atılması için dairesel hareketlerle masaj yapılır. 
  • Yanakların incelmesi ve kan dolaşımının artması için işaret parmağıyla yanakların alt ve üst kısmına ulaşılır. Ağız içinden uygulanan lenfatik masaj sayesinde cildine daha fazla oksijen ulaşır. Bu da daha canlı ve dolgun bir cilt görünümüne yardımcı olur. 
  • Bukkal masajı sırasında ağız bölgesinde ağrı olmuyor. Tam tersi rahatlama hissi duyabilirsin. Fakat ağzın ağrıdığında mutlaka uzmana söylemeli ve birkaç dakika ara vermesini istemelisin.

Yüz Masajı Ne Sıklıkla Yaptırılır?

Uzmanlar en iyi sonuç için 7 haftada 5 seans bukkal masajı yaptırmanı öneriyor. 5 seans yüz masajı sonrasında bir ay ara vermelisin. Bu bir ay içinde bukkal masajının faydalarını yoğun olarak göreceksin. Yaşlanma belirtilerini azaltmak ve daha kusursuz bir cilde sahip olmak için bir ay sonra yeniden bukkal masajı yaptırmaya başlayabilirsin.

Yüz Masajı Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Yüz masajının faydalarını iki veya üç gün sonra görmeye başlarsın. Bukkal masajının etkilerini bir ay boyunca cildinde görebilirsin. Bukkal masajının etkilerinin uzun süreli olmasını istiyorsan mutlaka 5 seansı tamamlamanı öneririz.

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap