Cilt Bakımı

Bitter Çikolatanın 5 Faydası!

3 dk.
Bitter Çikolatanın 5 Faydası!
Cansu Girgin

Cansu Girgin

Blogger

Bütün okuyucularımız gönül rahatlığıyla çikolata yiyebilsin diye çikolatayı biraz aklamaya geldik! Genellikle zararlı olduğu, cilde olumsuz etkileri olduğu bilinen çikolata, aslında düşündüğün kadar kötü değil! Özellikle bitter çikolatanın içeriğindeki besinler ve vitaminler sağlığına iyi gelebiliyor. Tabii abartmamak şartıyla! Bitter çikolatanın en yaygın faydalarını ve çikolata yemenin cilde etkilerini anlatıyoruz. 

Bitter çikolata enerji kaynağı

Bitter çikolata enerji kaynağı

Minik bir çikolata parçası, düşündüğünden daha büyük bir enerji sağlayabiliyor. Bitter çikolatanın içeriğindeki kakao antioksidanları, protein, A , D, E vitaminleri ve kafein vücuduna enerji sağlayarak kendini daha dinamik hissetmene yardımcı olur. Bu nedenle diyet listelerinde minik bir parça da olsa bitter çikolataya yer veriliyor. Böylece yorucu diyet programları seni zorlamıyor ve gün içinde ihtiyacın olan enerjiyi bitter çikolatadan alabiliyorsun. 

Cildine enerji sağlamak ve yorgun görünümü silmek için sana L'Oréal Paris Şeker Peelingi Yorgunluk Karşıtı Kahve Çekirdeği'ni öneririz. Yüz hatlarının daha dinlenmiş görünmesini sağlayan ve yorgunluk sebebiyle yüzde oluşan solgun görünümü alan bu peeling sana bir anda enerji kazandıracak. Formülündeki kahve çekirdeği ve kafein, cildindeki şişkinliğin azalmasına yardımcı oluyor, gözeneklerini temizler ve cildinin daha yumuşak görünmesini sağlar. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

Cildi nemlendiriyor

Cildi nemlendiriyor

12 hafta boyunca düzenli bitter çikolata yiyenlerin cildinin daha pürüzsüz ve aydınlık göründüğünü biliyor musun? Tabii haftada 20 gramı geçmemek şartıyla! Doğru oranda bitter çikolata tüketmek kakaonun içeriğindeki flavanoller ve antioksidan özellikteki bileşenlerin cilde etki etmesine imkan sağlar. Bitter çikolata yemek cildindeki kuruluğu azaltır, cildine ihtiyacı olan nemi sağlar ve cildinin ışıltılı görünmesine yardımcı olur. 

Sen de cildinde nemlenmiş bir görünüm yaratmak istiyorsan Garnier Badem Sütü Süt Bombası Maske'yi deneyebilirsin. Kağıt maskenin içeriğindeki Hyaluronik Asit ve Badem Sütü, cildinin onarılmasına ve ışıl ışıl görünmesine yardımcı oluyor. Kuru ciltleri yoğun bir şekilde besliyor ve maske sonrası cildinde yumuşacık bir dokunuş bırakıyor. 1 Garnier kağıt maske, bir haftalık nemlendirici kullanmakla aynı etkiye sahip! 

Ürünü burada inceleyebilirsin

Bitter çikolata yiyenler daha mutlu

Bitter çikolata yiyenler daha mutlu

Kendine yasaklar koymak, çikolatayı hayatından çıkarmak düşündüğün kadar olumlu sonuçlar yaratmaz. Tam aksine, bitter çikolata tüketmek vücutta serotonin hormonu salgılanmasına yardımcı oluyor ve daha mutlu hissetmeye başlıyorsun. Beyindeki haz duygusunun üretimini hızlandıran ve kişiye mutluluk hormonu salgılayan çikolata, rejim yapanlara dahi önerilir. Az miktarda çikolata yemek, içinde bulunduğun stresli durumla daha iyi baş etmene ve olumlu düşünmene yardımcı olacak. Unutma, vücutta serotonin azlığı daha agresif hissetmene ve depresyona girmene yol açabilir. 

Kolesterol düşürür

Kolesterol düşürür

Bitter çikolatanın %80'ninin antioksidan içerdiğini biliyor muydun? Vücuttaki serbest radikallerin birikmesini önleyen antioksidanlar zararlı toksinlerin atılmasına yardımcı oluyor. Aynı zamanda bu antioksidanlar kandaki oksitlenmeyi azalttığı için kötü kolesterolün da düşmesini desteklerler.  

Bitter çikolatanın içeriğindeki nitrit maddesi, damar sertleşmesini önleyici bir özelliğe sahip. Bu da kan akışının daha sağlıklı devam etmesini sağlar ve basıncını dengede tutar. Bitter çikolatanın faydalarından yararlanmak için doğal ve organik kakaodan yapılan bitter çikolatayı tüketmek çok önemli. Formülünde palm yağı veya diğer zararlı yağlar olan çikolatalar karaciğerinde yağ birikmesine yol açabilir, aman dikkat! 

Güneş lekelerine karşı korur

Güneş lekelerine karşı korur

Evet, bitter çikolata tüketmek cildinin güneş hasarından koruyabilir. Bitter çikolatanın içeriğindeki flavonaller, cildini güneş hasarından ve güneş lekelerinden korumak ile görevli! Bu nedenle haftada 20 gram kadar bitter çikolata tüketenlerin cildinin daha pürüzsüz olduğu görülür.

Vücudunu güneşten korumak ve güneş lekelerine önlem almak için mutlaka güneş kremi kullanmalısın. Garnier Ambre Solaire Koruyucu Sprey GKF 30, cildinde 24 saat boyunca nemlendirme sağlarken aynı zamanda UVA ve UVB ışınlarına karşı seni korur. Uygulama sonrası yağlı bir his bırakmaz. Garnier güneş kreminin bu kadar sevilmesinin sebebi, doğal kaynaklı karite yağı zenginleştirilmiş olması! Böylece yumuşacık bir uygulama sağlıyor ve beyaz iz kalmıyor. Yüksek koruma sağlayan bu güneş kremini plaj çantandan çıkarmamalısın. 

Ürünleri burada inceleyebilirsin

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap