Mercek Altında: En İyi Cilt Bakım Ürünleri🔍

İncele

En Çok Satan Cilt Bakım Ürünleri!

Hemen Al

400₺ alışverişe 40₺indirim❤️

Hemen Al!

Cilt Nemlendirme

Biberiye Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

2 dk.
Biberiye Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?
Damla Yılmaz

Damla Yılmaz

Blogger

+ Tüm yazıları

Biberiye yağının cilde faydası olduğunu biliyor muydun? Biberiye yağı, cilt bakımında oldukça önemli bir içerik. Bizim gibi bakım kremlerinin içeriklerini her daim takip edenler biberiye yağının faydalarını çok iyi bilirler. 

Doğal içeriklerin cilde yararlarını gördükçe daha fazla araştırma yapıyor ve yeni keşfettiğimiz doğal cilt bakımı ürünlerini seninle paylaşıyoruz. Özellikle yağlı cilt bakımında kullanılan biberiye, ciltteki fazla sebumu alıyor ve yağ oranını dengeliyor. Biberiyenin cilde faydalarını öğrenmek için yazının devamına bekleniyorsun.

Biberiye yağının cilde faydaları nelerdir?

Biberiye yağının cilde faydaları nelerdir?

Biberiye yağının en önemli faydası antiseptik özelliği olması. Antiseptik içeriğe sahip olan biberiye yağı sayesinde cildindeki sivilce ve akneleri giderebilir, siyah nokta görünümünü azaltabilirsin. Biberiye yağının cilde faydaları arasında ten rengi eşitlemesi ve cilde parlak bir etki sağlaması da var.

Biberiye yağı cilt lekelerini azaltmak için de tercih ediliyor. Leke kremlerine baktığımızda içeriğinde biberiye yağını görüyoruz. Cilt renginin eşitlenmesini sağlayan bu zengin yağ, leke görünümünü azaltarak cilde kusursuz bir görünüm sağlar. 

Biberiye yağı yüze sürülür mü?

Biberiye yağı yüze sürülür mü?

Biberiye yağını direkt cildine sürmeni tavsiye etmiyoruz. Evet, biberiye yağı cilt için çok faydalı fakat bu faydaları aktif içeriklerle birlikte kullandığında görebilirsin. Biberiye yağı içeren bakım kremleri, biberiye leke kremi gibi ürünler cildin için doğru tercih olacak. 

Editörün önerisi: Biberiye yağı gibi doğal içerikleri cildine direkt uygulamak alerji riskini ortaya çıkabilir. Bu nedenle sakın arkadaş çevresinden duyduğun bu tarz önerileri dikkate alma. Doğal içerikleri cilt bakımında kullanırken mutlaka test edilmiş kremleri tercih etmelisin. Aksi takdirde cildinde hassasiyet oluşabilir.

Biberiye yağı içeren yüz bakım ürünleri

Kiehl's Cactus Flower & “Tibetan Ginseng” Hydrating Mist

Kiehl's Cactus Flower & “Tibetan Ginseng” Hydrating Mist

Cildini ferahlatacak ve anında serinlemeni sağlayacak bir yüz spreyi ile seni tanıştırmak istiyoruz: Kiehl's Cactus Flower & “Tibetan Ginseng” Hydrating Mist. İçeriğindeki biberiye yağı ve Tibet Ginsengi cildi yumuşatıyor ve anında daha pürüzsüz hissetmene yardımcı oluyor. 

Biz Kiehl's yüz spreyini ferahlamak istediğimiz her anda kullanıyoruz. Cildimiz kuruduğunda, matlaştığında veya cansız göründüğünde Cactus Flower & “Tibetan Ginseng” Hydrating Mist'i sıkıyoruz ve anında yenileniyoruz. Makyaj üzerine de kullanılan bu yüz spreyi sayesinde biberiye yağının o mükemmel kokusunu yüzümüzden eksik etmiyoruz. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

L'Oréal Paris Mucizevi Yağ Cilt Güzelleştirici gündüz kremi

L'Oréal Paris Mucizevi Yağ Cilt Güzelleştirici gündüz kremi,

Antioksidan içeren bakım kremleri arasında dikkatimizi ilk olarak L'Oréal Paris Mucizevi Yağ Cilt Güzelleştirici gündüz kremi çekiyor. Cildi besleyen ve daha parlak görünmesini sağlayan bu kremi biz de düzenli olarak kullanıyoruz. 

Lavanta ve biberiye yağı içeren Mucizevi Yağ Cilt Güzelleştirici krem cildi yağlandırmadan nemlendiriyor, pürüzsüzleştiriyor ve daha yumuşak görünmesine yardımcı oluyor. Sabahları cildini önce temizle daha sonra gündüz kremini uygula. Düzenli olarak nemlendirici kullanmak cildini besler ve yaşlılık etkilerinin cildine yansımasını geciktirir. 

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap