Güneş Koruması

Bahara Hazırlık: Cildine Uygun Güneş Kremi Hangisi?

4 dk.
Bahara Hazırlık: Cildine Uygun Güneş Kremi Hangisi?
Deniz Özübek

Deniz Özübek

Blogger

+ Tüm yazıları

Farklı cilt tiplerine uygun güneş kremi önerilerimizi bir araya getirdik!

Herkesin cilt tipi ve cilt problemleri birbirinden farklı. Bu yüzden de tek bir güneş kremi kullanmak yerine, cildinin ihtiyacına göre bir güneş kremi tercih ederek cildinin çok daha sağlıklı görünmesini sağlayabilirsin. Yağlı, akneye eğilim gösteren, kuru, kırışıklıkları veya lekeleri olan, hatta kuruluk sorunu olan ciltler için farklı farklı güneş kremleri kullanmak gerekiyor. Peki sen cildine uygun güneş kreminin hangisi olduğunu biliyor musun? Bahar mevsimine giriş yaptığımız bu günlerde cildine uygun güneş kremini seçebilmen için hazırladığımız rehberle karşındayız!

Akneye eğilim gösterebilen ciltler için güneş kremi önerisi

Akneye eğilim gösterebilen ciltler için güneş kremi önerisi

Akneye eğilim gösterebilen ciltler için güneş koruması son derece önemli bir adım. Güneş ışınları, cilt kusurlarının kalıcı olmasına sebep oluyor. Bunun önüne geçmek için, La Roche Posay Anthelios Anti Imperfections Güneş Kremi’ni önerebiliriz.

Salisilik asit ve niasinamid içeren formülü ile parlama karşıtı etki sunan ve UV kaynaklı cilt kusurlarını hedef alıyor. Cilt kusuru oluşumunun da önüne geçen bu güneş kremi, yağlı ve akneye eğilim gösteren ciltler için son derece uygun, SPF 50 içeriyor, yağlı his ve beyaz bir iz bırakmıyor.

Güneş hassasiyeti olan ciltler için güneş kremi önerisi

Güneşe karşı hassas, toleransı olmayan bir cilde sahipsen, bu hassasiyete yönelik bir güneş kremi tercih etmelisin. Güneşe karşı hassasiyet, cildinin diğer kişilere oranla zarar görmeye daha açık olduğu anlamına gelebilir. Bu yüzden yüksek güneş koruma faktörlü bir güneş kremini her gün uygulamalısın.

La Roche Posay Anthelios Sun Intolerance Güneş Kremi, neurosensine içeren formülü ile hassas ciltlerin yatışmasına yardımcı oluyor. Aynı zamanda SPF 50 ile cildi UV ışınlarına karşı yüksek bir şekilde koruyor.

Lekeli ciltler için güneş kremi önerisi

Lekeli ciltler için güneş kremi önerisi

UV ışınlarının cilde verdiği zararlar arasında en görünür olanı güneş lekeleri. Hiperpigmentasyonun yani güneş lekelerinin oluşumunun önüne geçmek için, Procerad içeren güneş kremlerini önerebiliriz.

La Roche Posay Anthelios Pigmentation Güneş Kremi, Procerad ile zenginleştirilmiş formülü ile cilde aydınlık bir görünüm veriyor, renkli dokusuyla cilt tonunu eşitliyor. Hiperpigmentasyon yaşayan ciltlerin severek kullanacağını düşündüğümüz bu renkli güneş kremi, SPF 50 içeriği ile yüksek bir koruma sağlıyor.

Ürünü burada inceleyebilirsin

Kırışıklık karşıtı bakım yapan güneş kremi önerisi

Kırışıklık karşıtı bakım yapan güneş kremi önerisi

Güneşe korumasız çıkmak demek, cildin erken yaşlanmasına neden olmak demek. Yaşlanma dendiğinde de akla ilk olarak kırışıklıklar ve lekeler geliyor. Yaşlanma belirtilerinin görünümünü azaltmak, aynı zamanda da güneşe karşı yüksek bir koruma sağlamak için La Roche Posay Anthelios Age Correct Güneş Kremi’ni önerebiliriz. CELLOX-B3 TECH teknolojisi ile cildi güneşin zararlı etkilerinden korurken, aynı zamanda kirlilik ve kızılötesi A’nın yaşlandırıcı etkisinden de korumaya yardımcı oluyor.

Aynı zamanda La Roche Posay Anthelios Age Correct’in hyaluronik asit, Fe-resorcinol ve niasinamid içeren formülü yaşlanma belirtilerinin görünümünü azaltmaya, gün boyu nemlendirmeye yardımcı oluyor. Ayrıca renkli versiyonu ile de eşit bir cilt tonu elde edebilirsin.

Ürünü burada inceleyebilirsin

Cilt kuruluğu için güneş kremi önerisi

Cilt kuruluğu için güneş kremi önerisi

Eğer kuru bir cilde sahipsen, kullanacağın güneş kreminin nemlendirme özelliğinin bulunmasına dikkat etmelisin. Hem hassas, hem de kuruma eğiliminde olan cildin için La Roche Posay Anthelios Ultra Hydrating Güneş Kremi’ni önerebiliriz.

Güneşe karşı hassas kişiler için son derece uygun olan bu güneş kremi ciltte çok kolay dağılıyor. Aynı zamanda suya dayanıklı formüle sahip, hassas göz çevresinde rahatlıkla kullanılabiliyor ve terlemeye karşı da dayanıklı. Ayrıca La Roche Posay Anthelios Ultra Hydrating Tinted ile hem cildini güneşten koruyabilir hem de renkli dokusuyla kusursuz görünmesini sağlayabilirsin.

Yağlı ciltler için güneş kremi önerisi

Yağlı ciltler için güneş kremi önerisi

Yağlı ciltler, güneş kremi seçiminde son derece seçici olmalılar. Cildin daha fazla yağlanmasını ve parlamasını engelleyecek bir güneş kremi tercih etmeliler. La Roche Posay Anthelios Dry Touch Güneş Kremi, parlama karşıtı özelliği ile rahatlıkla kullanabileceğin bir seçenek.

La Roche Posay Anthelios Dry Touch Tinted ise renkli dokusu ile cildinin kusursuz görünmesini sağlayacak. SPF 50 içeriği ile yüksek bir koruma sağlarken, parlamaya sebep olmuyor, beyaz iz ve yağlı bir his bırakmıyor.

Hassas ciltler için günlük güneş kremi önerisi

Hassas ciltler için günlük güneş kremi önerisi

Hassas bir cilde sahipsen ve günlük olarak kolayca uygulayabileceğin, incecik yapıda bir güneş kremi arıyorsan, La Roche Posay Anthelios Invisible Fluid Güneş Kremi’ni önerebiliriz. Hassas ciltlerin kullanımı için çok uygun olan bu güneş kremi, incecik, su gibi bir dokuya sahip. Bu sayede cilde çok kolay uygulanıyor ve SPF 50 ile de yüksek bir koruma sağlıyor.

Gözlerde batma hissi oluşturmayan, beyaz iz ve yağlı his bırakmayan bu güneş kreminin ayrıca renkli versiyonu da var. İkisi de ciltte asla ağırlık yaratmıyor ve çok kolay bir kullanım sağlıyor.

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap