Cildine Özel Bakım Rutini💯

KEŞFET

Saç Derisinde Egzama🔍

Hemen Oku

Cilt Bariyerini Nasıl Onarırsın?

Hemen Oku

Paris Fashion Week: Cildin Işıldasın✨

Hemen Al

Cilt Bakımı

Badem Sütünün Cilde Faydaları Nelerdir?

3 dk.
Badem Sütünün Cilde Faydaları Nelerdir?
Ece Atalay

Ece Atalay

Blogger

+ Tüm yazıları

Gün içinde yorulan cildi temizlemek çok önemli. Makyaj, çevresel koşullar, stres ve hava kirliliği cildini boğuyor. Badem sütü faydaları bu noktada yanında olmaya hazır! Bu mucizevi içerik sayesinde sağlıklı ve aydınlık bir cilde kavuşmak mümkün. “Peki ama nasıl?” dediğini duyar gibiyiz. Badem sütü nedir? Badem sütü ne işe yarar? Tüm sorularına yanıt vermeye hazırız. Sen de hazırsan, yazının devamına ışınlanalım!

Badem Sütü Nedir?

Badem Sütü Nedir?

Badem, kalsiyum açısından zengin bir kuruyemiş. Badem sütü ise bademin farklı işlemlerden geçirilmesiyle elde ediliyor. Finalde inek sütüne benzer bir kıvama geliyor. Yani aslında gerçek bir ‘süt’ değil. Beslenme tercihi ya da intoleranslar sebebiyle hayvansal süt tüketmeyenler için ise nefis bir alternatif. Tabii cildini onarmak, nemlendirmek isteyenler için de!😊 

Badem sütü kalori açısından ideal. Protein, kalsiyum ve vitaminler açısından ise oldukça zengin. İçeriğindeki antioksidanlar sayesinde çoğalması istenmeyen serbest radikallerin oluşumunu engelliyor. 

Badem Sütünün Cilde Faydaları Nelerdir?

Badem Sütünün Cilde Faydaları Nelerdir

Badem sütü besin değeri konusunda olduğu gibi cilt üzerinde de faydalı. Işıldayan, canlı bir cilt için düzenli olarak cildini nemlendirdiğini düşünüyoruz. Badem sütünü ise bu konuda mükemmel bir seçenek olarak kabul ediyoruz. Neden mi? İşte badem sütünün cilt üzerindeki etkileri:

  • Ciltte oluşan hasarlar hücre ölümüne sebep olabilir. D vitamini yönünden zengin olan badem sütü ise hücreleri güçlü ve sıkı tutuyor.

  • Badem sütü içeren ürünlerle cildine bakım yaptığında ertesi gün ışıltılı bir ciltle uyanmanı sağlıyor.

  • Badem sütü iyi bir nemlendirici. “Cildim yağlı, nemlendirmeme gerek yok.” hatasına düşmemelisin. Tüm ciltler neme ihtiyaç duyar.

  • Cildin yorgunluğunu alır götürür. Tazelenme ve bakım ihtiyacın varsa badem sütü şaşırtıcı etkiler sunabilir.

Badem Sütü Cilde Nasıl Uygulanmalı?

Badem Sütü Cilde Nasıl Uygulanmalı

Cilt bakım ürünleri uçsuz bucaksız bir okyanus… Nemlendiriciler, temizleyiciler, antiseptik akne kremleri, tonikler ve çok daha fazlası var. Badem sütü ise neredeyse tüm bu ürünlerin içeriğinde yer alabilecek kadar faydalı bir bileşen. Cilt bakım ürünleri seçerken badem sütü içeren ürünlere yönelebilirsin. Bu sayede cildini dış etkenlerden en doğal şekilde koruyabilirsin.

Her cilt tipi neme ihtiyaç duyar. Önemli olan, ideal seviyede nemlendirmek. Badem sütü içeren bakım ürünleri, cildin için gereken nem dengesini sağlıyor. Özellikle havası kuru olan bir yerde yaşıyorsan ya da kuru cilt tipine sahipsen, nemlendirici senin için çok daha önemli. Cildinin kuruyup gergin görünmemesi için badem sütü içeren bakım kremleriyle cildini nemlendirebilirsin.

Garnier Süt Bombası Besleyici Kağıt Yüz Maskesi

Son dönemde badem sütü içeren ürünler arasında bizim favorimiz Garnier Süt Bombası Besleyici Kağıt Yüz Maskesi! Kuru ve gergin ciltlere özel bu kağıt maske, badem sütü dışında hyaluronik asit de içeriyor. Bu zengin formülü sayesinde de cildimizin ihtiyacı olan nemi ve besini 15 dakikada bize sağlıyor! 😊 

Bittkisel kaynaklı ve 3 katmanlı kağıt dokusu sayesinde cildimizin rahatlamasını sağlıyor. Kullanım sonrasında ise anında etkilerini görebiliyoruz. Cildimiz anında nemleniyor ve cildimiz yatışıyor, kuru bölgelerin görünümü azalıyor ve çok daha pürüzsüz görünüyor. Düzenli kullanımla beraber de cilt güçleniyor, onarılıyor.

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap