Yaşlanma Karşıtı Bakım

Ameliyatsız Yüz Gerdirme: Fransız Askısı Nedir?

4 dk.
Ameliyatsız Yüz Gerdirme: Fransız Askısı Nedir?
Cansu Girgin

Cansu Girgin

Blogger

Son yılların en çok tercih edilen yüz estetiklerinden biri ameliyatsız yüz germe uygulaması. Yüzde ilk olarak sarkmaya başlayan bölgelerin başında yanaklar, göz çevresi ve alın geliyor. Yanakların sarkmaya başlayarak çene hattının üzerine yığılması, yüzün daha yaşlı görünmesine yol açıyor. Aynı zamanda alın bölgesi de sarkarak kaşların üzerine binebiliyor. Bu durumda gözler daha gölgede kalıyor ve yorgun bir görünüm ortaya çıkıyor. Yüz askılama, yüz gerdirme gibi işlemler de yüzü yukarı ve kenarlara doğru gererek kişinin yüz hatlarını belirginleştirir, daha genç görünmesini sağlar. Eğer sen de ameliyatsız yüz gerdirme işlemlerini merak ediyorsan bu yazımıza tam sana göre!

Fransız askı nedir?

Fransız askı nedir?

Fransız yüz askılama estetiği, medikal iplerle yüzün sarkan bölgelerini yukarı doğru asma işlemidir. Fransız askı ameliyatında cerrahi yöntemlerle kesme, fazla deriyi yüzden uzaklaştırma tekniği yoktur. PDO medikal ipler, yani silikon ve polyester karışımı olan ipler, minik kesilerden yüz derisinin içine yerleştirilir ve hastanın sarkan yüz derisi yukarı doğru çekilerek bu iplerin sabitlenmesi sağlanır. 

Fransız yüz askı estetiği kalıcı bir uygulama değildir. Uygulamadan sonra en doğal etkisi 2-3 ay içinde alınıyor. Medikal ipler deri altında kendiliğinden eriyerek 2 sene içinde vücuttan doğal yöntemle atılırlar. 

Fransız yüz askılama ameliyatının riskleri: Fransız yüz askı estetiği lokal anestezi altında yapılıyor. Eğer başarılı bir hekim tarafından yapılmazsa, Fransız askı yönteminde asimetrik sonuçlar alınabilir. Fransız iple askı yaptıranlar bir kaşının daha yüksek veya bir yanağının daha sarkık göründüğünü söyleyebiliyorlar. Bu nedenle mutlaka alanında uzman bir hekim tercih etmelisin.

Ultherapy yüz gerdirme

Ultherapy yüz gerdirme

Ameliyatsız yüz germe yöntemlerinden biri de Ulthera cihazı. Ultherapy, ultrason teknolojisini kullanarak kontrollü olarak ciltte hasar bırakıyor. Böylece cilt kendi kendini yenileme sürecine başlar ve ciltte gençleşme etkileri görülür. Ultherapy cilt yüzeyinde hasar bırakmadan, derinin 5 mm altına odaklanır. Deri altındaki bağ dokusu ve subdermal doku, Ultherapy cihazının ultrason atışları ile uyarılır, deri altında ısı hasarı bırakılır. Isının etkisi ile cilt kendi kendine kolajen üretmeye başlar ve sıkılaşır. 

Ameliyatsız cilt sıkılaştırma isteyen kişilerin ilk tercihlerinden biri Ultherapy oluyor. Her bir Ultherapy uygulaması ortalama 30 ila 60 dakika arasında sürüyor. Ameliyatsız gençleşme uygulamasından sonra cilt ve cilt altı bağ dokusu gençleşerek cilt yüzeyindeki kırışıkları onarır. Ultherapy yaptıranlar, yüzlerinde gençleşme etkisinin kademeli olarak ilk 6 ay boyunca arttığını söylüyorlar. Ulthera'nın etkisi 2 sene içinde kendiliğinden kaybolur. 

Editörün Favorisi

Yaşlanma karşıtı krem önerileri

L'Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Gündüz Kremi

L'Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Gündüz Kremi

Ameliyatsız yüz germe işlemlerinin bütçesi seni aşıyor ve estetik yaptırmak yerine cildine bakım yaparak yaşlanmanın etkilerini azaltmak istiyorsan sana en iyi yaşlanma karşıtı krem önerilerini hazırladık. Bizim de severek kullandığımız L'Oréal Paris Revitalift Lazer X3 kreminini seninle tanıştırmak isteriz. Bu kremin içeriğindeki Hyaluronik Asit sayesinde kırışıklar azalır ve cilt daha sıkı görünmeye başlar. Yüzün yeniden şekillenmesini sağlayan Revitalift bakım kremi, cildin destek liflerini güçlendirerek cilt kalitesinin artmasını amaçlıyor. 30'lu yaşlarından itibaren yaşlanma karşıtı kremleri kullanmaya başlayabilirsin. 

ha intensifier

Dolgu, botoks gibi estetik işlemlerin performansını desteklemek, arttırmaya yardımcı olmak için kullanılabilen SkinCeuticals H.A.Intensifier Serum, cilde dolgunluk, pürüzsüz ve sıkılık sağlıyor. Yüksek konsantrasyonlu Hyalüronik Asit içeren bu serum, ciltteki Hyalüronik Asit rezervini desteklemeye yardımcı oluyor. Böylece cilt nemleniyor, dolgunlaşıyor, sarkmaların görünümünde azalma oluyor. 

Kiehl's Ginger Leaf & Hibiscus Firming Maske

Kiehl's Ginger Leaf & Hibiscus Firming Maske

Daha pürüzsüz ve sıkı bir cildi kim istemez ki? Bizim gün aşırı yaptığımız cilt sıkılaştırıcı maske, cilt yüzeyindeki pürüzleri götürüyor ve cildin daha sıkı görünmesine yardımcı oluyor. Bahsettiğimiz maskeyi şimdiden merak ettin, değil mi? Kiehl's Ginger Leaf & Hibiscus Firming Maske ile seni tanıştırmak için sabırsızlanıyoruz.

Kiehl's Ginger Leaf & Hibiscus Firming Maske'nin içeriğine yakından baktığımızda anti-aging alanında yaygın olarak kullanılan zencefil yaprağı ve hatmi çiçeğini görüyoruz.  Doğal içerikle desteklenen Kiehl's maske sayesinde ince çizgilerimizin zamanla daha az belirgin olduğunu ve cildin yukarı doğru kalktığını gözlemledik. Sen de cildinde #lifting etkisi görmek istiyorsan bu maskeye bir şans verebilirsin. 

Vichy Liftactiv Supreme Gece Bakım  Kremi

Vichy Liftactiv Supreme Gece Bakım  Kremi

Yaşlılık karşıtı bakımda gece kreminin de yeri büyük. Geceleri sen uyurken, cildinin daha genç ve güzel görünmesini sağlayan kremlerin senin için çalışmasını istemez misin? Biz hayır demeyiz! 

En iyi sıkılaştırıcı gece kremlerinden biri olan Vichy Liftactiv Supreme Gece Bakım, yüzdeki derin kırışıkları ve sıkılık kaybını hedef alarak cildinin daha genç görünmesine yardımcı oluyor. Vichy gece kreminin içeriğindeki Rhamnose, C vitamini ve Shea yağı cildinin nemlenmesine yardımcı olurken aynı zamanda yaşlılık izlerinin azalmasını sağlıyor. Gece kremini mutlaka her gece uyumadan önce temiz cildine uygulamalısın. Düzenli kullandığında cildindeki sıkılaşma etkisini fark edeceksin. 

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap