Cilt Bakımı

Aloe Vera’nın Faydaları: Aloe Vera ile Cilt Bakımı Önerileri

4 dk.
Aloe Vera’nın Faydaları: Aloe Vera ile Cilt Bakımı Önerileri
Deniz Özübek

Deniz Özübek

Blogger

+ Tüm yazıları

Son yıllarda cilt bakım yöntemlerinde doğal ürün kullanımına büyük oranda bir yönelim söz konusu. Doğanın iyileştirici gücüne doğru olan bu yolculuk, cilt bakımında etkisi olduğu bilinen bazı içerikleri de önemli kılıyor. Bunlardan biri de şüphesiz ki Aloe Vera. Doğal içerikler arasında belki de en fazla dikkat çekenlerden biri olan Aloe Vera’yı senin için araştırdık. O halde hazırsan, arkana yaslan ve aloe veranın faydalarını öğren!

Aloe Vera’nın Keşfi

Aloe Vera’nın Keşfi

Aloe Vera aslında bir bitki. Mısırlıların “ölümsüzlük”, Kızılderililerin ise “cennetin asası” olarak adlandırdığı bu bitki; Afrika kökenli ve zambakgiller familyasından geliyor. Görünüm itibarıyla kaktüse benzeyen yapısı ve 200’ün üzerinde bileşene sahip gücü ile Aloe Vera bitkisi bugün, oldukça değerli bir bitki konumunda.

Kalın ve etli yapraklarının içerisinde barındırdığı jeli ile mucizeler yaratan bu bitki, ayrıca yaklaşık 5 bin yıldır da tıbbi amaçlı olarak kullanılıyor. İlk kez 1968 yılında günlük kullanım için yasal olarak devreye giren Aloe Vera, ülkemizde de sık sık başvurulan doğal kaynaklar arasında yer alıyor. 

Aloe Vera’nın Cilde Faydaları

Aloe Vera’nın Cilde Faydaları

Faydaları saymakla bitmeyen, her derde deva Aloe Vera’nın cilde faydalarını biliyor musun? Biz senin için araştırdık ve oldukça değerli bilgilere ulaştık. Aloe Vera;

  • İçerisinde barındırdığı yüksek miktardaki potasyum sayesinde tüm yara ve tahrişleri iyileştirici etkiye sahiptir. Güneş yanıklarına da iyi geldiği bilinmektedir.

  • Yüksek oranda su ve mineral içermesi sebebi ile ciltteki yıpranmış ve solgun görünümü yok eder. Aynı zamanda içeriğindeki kolajen ile kırışıklık karşıtı bakımda da mükemmel sonuç gösterir.

  • Doğal bir antioksidan olması ve antibakteriyel özelliği nedeniyle sivilcelerin yatışmasına ve kurumasına yardımcı olur.

  • Düzenli kullanımda cilt tonu eşitsizlikleri ve kızarıklık gibi problemleri giderir. Limon ile birlikte kullanıldığında cilt açıcı özelliği de bulunmaktadır.

  • Sebum dengeleyici özelliği sayesinde, yağlı ciltlerin en büyük sıkıntısı olan parlama sorununa karşı etkilidir.

  • Ayrıca doğal ve güçlü bir nemlendirici olan Aloe Vera, kuru ciltler için de vazgeçilmez bir nem kaynağıdır.

  • Yatıştırıcı özelliği saçlarda da etkilidir. Saç derisini rahatlatarak zamanla kepek oluşumunun önüne geçer.

  • Saçlardaki kabarma ve elektriklenmeyi de önleyerek, daha kolay şekil almasını sağlar.

Cilde faydalarından bu kadar bahsetmişken, şimdi bu eşsiz bitkiyi nasıl kullanacağın konusuna açıklık getirmek istiyoruz. Öyleyse gelsin bakım sırları!

Aloe Vera Kremler ile Cildini Nemlendir

Aloe Vera Kremler ile Cildini Nemlendir

Nemli bir cilt için su tüketimi ne kadar önemli olsa da cildin, dışarıdan da beslenmeye ihtiyacı vardır. Bu noktada hayatımızın vazgeçilmez parçalarından birini oluşturan nemlendirici kremler devreye giriyor. Bilhassa cilt bakımında büyük önem taşıyan doğal içerikli kremler, cilde üstün bir bakım sunuyor. 

Aloe Vera kremler de bunlardan biri. İçeriğindeki yoğun su ve mineral bileşenleri sayesinde mükemmel bir nemlendirici olan bu değerli içerik, cildin nem dengesini sağlıyor. Cilde ferahlık sunarken aynı zamanda içerdiği kolajen ile ince çizgi ve kırışıklık görünümünü de azaltıyor. Aloe Vera içerikli kremler ile elveda kuru cilt, merhaba ferahlık ve tazelik!

Aloe Vera Maskesinden Gelen Güzellik

Aloe Vera Maskesinden Gelen Güzellik

Cilt bakımının en önemli adımlarından birini maskeler oluşturuyor. Temizleyici ürünlerin ardından haftada 1 ya da 2 kez uygulayacağın cilt bakım maskeleri, güzel ve pürüzsüz görünen cildinin de anahtarı. Söz konusu maskeler bir de Aloe Vera içerikli ise keyiflenmemen için hiçbir sebep yok. Neden mi? Çünkü Aloe Vera maske sayesinde neredeyse tüm cilt problemlerini rafa kaldıracağın bir bakım rutini seni bekliyor da ondan.

Aloe Vera’nın yatıştırıcı, nemlendirici, cilt tonunu düzenleyici ve sivilceleri yok edici etkisi sayesinde cildin, günden güne sağlıkla ışıldayacak. Düzenli kullanımında etkisi karşısında büyüleneceğin Aloe Vera maskeleri ile iddia ediyoruz, sen de cildindeki büyük değişime inanamayacaksın. 

Güneş Yanıklarına Aloe Vera ile Dur De

Güneş Yanıklarına Aloe Vera ile Dur De

Faydalarına yukarıda da değindiğimiz üzere Aloe Vera, güneş yanıkları karşısında da oldukça etkili. Yanık sonrası hissedilen acıyı ve ciltte gözlemlenen kuruluğu yok etmek için Aloe Vera jel formundaki kremleri tercih edebilirsin.

İçeriğindeki potasyum sayesinde yaraları hızlıca iyileştiren ve tahriş olmuş cildi rahatlatan bu etkili bileşen, güneş sonrası bakımının en mühim parçalarından biri olacak. Ayrıca cildin nemli kalmasını sağlayan yapısı ile ne kadar hızlı bronzlaştığını gördüğünde bize teşekkür edeceksin.

Sen de doğanın eşsiz gücü ile cilt bakımında benzersiz bir deneyim yaşamak istiyorsan, Aloe Vera ile cilt bakımında yeni bir dönemi başlat!

Aloe Vera İçeren Nemlendirici Önerisi

Aloe Vera İçeren Nemlendirici Önerisi

Cilt bakımında aloe veranın nemlendirme etkisinden faydalanmak istersen, L'Oréal Paris'in Nem Terapisi Aloe Vera Suyu'nu deneyebilirsin. Su bazlı bu günlük nemlendirici, formülündeki aloe vera ve hyalüronik asit ile cilde yoğun bir şekilde nem verirken, 72 saate kadar da nemi tutmasını sağlıyor. Böylece cilt nemlendiği için sağlıklı ve ışıl ışıl görünüyor.

Ürünü burada inceleyebilirsin

Aloe Vera Nemlendirici Jel Önerisi

Aloe Vera Nemlendirici Jel Önerisi

Jel formda bir aloe vera nemlendirici kullanmak istersen, Garnier'in Hyalüronik Aloe Jel nemlendiricisini deneyebilirsin. Doğal kaynaklı aloe vera ve hyalüronik asit içeren bu jel, cildi anında rahatlatıyor, ferahlatıyor ve 48 saat boyunca da nemlendiriyor.

Ürünü burada inceleyebilirsin

Aloe Vera Maskesi Önerisi

Aloe Vera Maskesi Önerisi

Cildinin yatışmasını, nemlenmesini ve canlılık kazanmasını istiyorsan, Kiehl's Calendula & Aloe Vera Soothing Hydration Masque'ı deneyebilirsin. Jel yapısı sayesinde çok hızlı bir şekilde cilt tarafından emilen bu maske, özellikle hassas ciltleri yatıştırmak ve nemlendirmek için ideal. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap