Kırışıklık

Alın Kırışıklıklarını Gidermenin Yolları

3 dk.
Alın Kırışıklıklarını Gidermenin Yolları
Cansu Girgin

Cansu Girgin

Blogger

Alnındaki çizgiler artık sadece mimik yaptığında değil, normal yüz hatlarında da belirgin hale geldiyse alın kırışıkları için çözüm aramaya başlamalısın. 

Alın kırışıklarını gidermek için sadece yüz masajı yapmak yeterli olmayabilir. Alındaki derin ve yerleşmiş kırışıkları ortadan kaldırmak için en iyi anti aging kremlerle tanışmalısın. Alın bölgesi gibi en çok mimik kullanılan bir bölgeyi pürüzsüzleştirmek imkansız olabilir ama ince kırışıkları azaltmanın birkaç yolunu sana anlatabiliriz! 

Alın kırışıklığı sebepleri nelerdir?

Alın kırışıklığı sebepleri nelerdir?

Alındaki yatay kırışıkları, alın kasının tekrarlanan hareketinden kaynaklanıyor ve buradaki kası ne kadar kullandığımıza bağlı olarak 20'li ve 30'lu yaşlarda oluşmaya başlayabiliyor. Alın bölgesindeki mimikleri kontrol etmek neredeyse imkansız. Gözlerini kısmak, üzülmek, ağlamak hatta gülmek bile alın bölgesindeki kasların harekete geçmesine neden oluyor. Kısaca, alın bölgesindeki ince çizgilerin oluşmasını önlemek pek mümkün görünmüyor! Fakat doğru cilt bakımı adımlarını takip ederek alın kırışıklarını azaltmak ve kontrol altında tutmak mümkün.

Alında çıkan kırışıklıkların en önemli sebeplerinden biri de UV ışınlarına maruz kalmak. Güneş ışınları cildin yapı taşları olan kolajeni parçaladığından dolayı güneş hasarı bu kırışıklıkları daha da belirgin hale getirir. Korumasız olarak güneşe çıkmak alın kırışıklıklarının en yaygın sebeplerinden biri. 

Alın kırışıklıkları için evde cilt bakımı mümkün mü?

Alın kırışıklıkları için evde cilt bakımı mümkün mü?

Evet, alın kırışıklarını geçirmek için illa ki profesyonel estetik uygulamaları yaptırmak zorunda değilsin. Evde alın çizgilerini azaltmak için kolajen ve elastin oluşumuna yardımcı olan peptitler ve cilt hücresi yenilenmesini sağlayan içerikleri cilt bakım rutinine dahil etmelisin.

Alın kırışıkları için önereceğimiz en etkili kremlerin başında L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 serisi geliyor. Çünkü bu serinin içeriğindeki konsantre Pro-Xylane, adenozine, LHA, centella asiatica, glikolik asit ve hyaluronik asit alın kırışıklarının azalmasında ve cildin sıkılaşmasında oldukça olumlu sonuçlar ortaya çıkarıyor. Eğer cildindeki alın kırışıklarının çoook eskiye dayandığını ve artık geçmeyeceğini düşünüyorsan sana önemli bir hatırlatma yapalım. Revitalift ailesindeki ürünler, 2 ay düzenli kullanımda 3 yılın, 6 ay kullanımda da 7 yılın getirdiği kırışıklık görünümünü gideriyor. Yani 7 sene öncesinde oluşan alın kırışıklarına elveda diyebilirsin. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

Alındaki kırışıkları gidermek için ne yapmalı?

Alındaki kırışıkları gidermek için ne yapmalı?

Alnındaki kırışıkların azalması için yapabileceğin en doğru şey anti aging kremler ve doğru masaj yöntemlerini öğrenmek. 

Sabahları cildini temizledikten sonra L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Gündüz Kremi'ni yüzüne ve alnına uygula. Anti aging kreminine etkisini arttırmak için kremleri her zaman cildinde yukarı doğru yani lifting hareketleri ile sürmelisin. Kan dolaşımını hızlandırmak için alında minik yuvarlaklar çizebilirsin. 

Akşamları ise yine cildini temizledikten sonra L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Gece Kremi'ni masaj yaparak yüzüne ve alnına uygula. Gece bakımında Revitalift gece kremi gibi maske dokusunda ve yoğun yapıdaki kremleri uygulamalısın. Gece boyunca hücre yenilenmesini hızlandıran ve formülündeki Centella Asiatica, LHA, konsantre Pro-Xylane ve hyaluronik asit sayesinde ince kırışıkları azaltan anti aging gece kremini her akşam kullanmanı öneririz. 

Editörün önerisi: Alın kırışıklarını daha hızlı gidermek ve etkili sonuç görmek için serum da kullanmalısın. L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Serum'u bakım kreminden hemen önce cildine uygula. Alındaki geniş gözeneklerin de azalmasına yardımcı olan bu krem, ince kırışıkların daha hızlı bir şekilde sıkılaşmasını sağlar.

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap