Sivilce (Akne)

Akneye Eğilim Gösterebilen Ciltler İçin Cilt Bakım Rutini Önerisi

3 dk.
Akneye Eğilim Gösterebilen Ciltler İçin Cilt Bakım Rutini Önerisi
Ece Atalay

Ece Atalay

Blogger

+ Tüm yazıları

Akne yani sivilce, hayatımızın bir döneminde çoğumuzun karşılaştığı cilt sorunlarından biri. Cildimveben editörleri olarak bizler de sivilce sorunu yaşadığımız için seni çok iyi anlıyoruz… Sivilce sorunumuz için biz, düzenli olarak bakım yapmayı ihmal etmiyoruz. Tabii ki takip ettiğimiz de bir cilt bakım rutinimiz var. Hatta bu süreçte bir de yağlı ve sivilceli ciltlere özel, sadece selfie çekerek yapabileceğimiz süper bir analiz yöntemi keşfettik! Hem de bu analiz ücretsiz!

Şimdi, bakım rutinimizi ve bu yöntemi merak ediyorsan, seni yazımızın devamına alalım! :)

Akneli ve Yağlı Ciltler Hangi Ürünleri Kullanmalı?

Akneli ve Yağlı Ciltler Hangi Ürünleri Kullanmalı?

Yağlı, akneli ciltlerin bakım rutininde, cildi derinlemesine arındıracak, ciltteki kiri, fazla yağı temizleyecek, sivilce görünümünün azalmasına destek olacak ürünler yer almalı. Biz, sivilcelere etki eden ve cilde bakım yapan cilt bakım ürünlerini kullanıyoruz. Bu ürünler arasında favorilerimizden biri de La Roche-Posay’in Effaclar serisi.

Temizleyici, düzenleyici ve güneş koruyucu ürünlere sahip bu seri, uzun zamandır bizim favorilerimizden! Aknenin yanında, yağlı ciltlerin en sık karşılaştığı sorunlardan olan siyah nokta, geniş gözenek sorunlarına da etki eden bu seri ile cildimize özel bir bakım rutini edindik.

Akneli ve Yağlı Ciltlere Özel Bakım Rutini Nasıl Olmalı?

Gelelim Effaclar rutinimizin adımlarına!

İlk adım: Temizleme

İlk adım: Temizleme

Cilt temizliği yağlı ve akneye eğilimli ciltler için oldukça önemli. Bu nedenle cilt bakımımızın ilk adımında La Roche-Posay Effaclar Jel bulunuyor. Yüzümüzü nazikçe temizleyen bu jeli, elinizde az miktarda suyla köpürtüyoruz ve yüzümüze uyguluyoruz. Uygularken de dairesel hareketlerle, hafifçe masaj yaparak, özellikle T bölgesine ve boyun kısımlarına odaklanıyoruz. Sonrasında da gözenekleri sıkılaştırmaya yardımcı olmak için soğuk suyla duruluyoruz.

Ardından bir parça pamuğa La Roche-Posay Effaclar Tonik dökerek, önceden temizlediğimiz ve kuruladığımız yüzümüze nazikçe uyguluyoruz. Böylece cildimiz tertemiz oluyor!

Ürünü burada inceleyebilirsin

İkinci adım: Düzenleyici bakım

İkinci adım: Düzenleyici bakım

Temizleme adımından sonra sıra düzenleyici bakım uygulamasında. Akneye eğilim gösteren ciltler için cilt kusurlarına karşı savaşan La Roche-Posay Effaclar Duo (+) Cilt Bakım Kremi’ni tüm yüzümüze uyguluyoruz. Bu krem, cilt kusurlarının görünümünü azaltmaya yardımcı oluyor. Aynı zamanda da daha eşit bir cilt tonu ve pürüzsüz bir cilt dokusu sağlıyor.

Üçüncü adım: Güneş koruması

Tüm cilt tiplerinde olduğu gibi akneye eğilimli ciltler için de güneş koruması olmadan olmaz! Yağlı, akneye eğilimli ciltlere uygun, UV koruması sağlayan La Roche-Posay Anthelios XL Dry Touch SPF 50+ kullanıyoruz. Parlama karşıtı etkisiyle uzun süreli koruma sağlıyor ve ultra mat görünüm sağlıyor. Aynı zamanda beyaz leke bırakmıyor ve jel-krem dokusuyla çabucak emiliyor.

Ürünü burada inceleyebilirsin

Yağlı ve Akneye Eğilim Gösteren Ciltlere Özel Ücretsiz Cilt Analizi: Effaclar Spotscan

Şimdi de sıra bahsettiğimiz ücretsiz cilt analizinde! Eğer yağlı ve akneye eğilimli cilde sahipsen, evde oturduğun yerde, sadece selfie çekerek cilt analizi yapabilir, cildindeki kusurları ve cilt kusur dereceni öğrenebilir, cildine uygun bakım rutinini öğrenebilirsin.

Nasıl kullanabilirsin?

Yapman gereken:

  • Akıllı telefonundan, Iphone kullanıyorsan Safari üzerinden, Android kullanıyorsan da Chrome üzerinden bu linke tıkla: https://tr.spotscan.com/#/
  • Web sitesindeki QR kodu, cep telefonunun kamerasına okut.
  • Açılan sayfada ilk önce ön, sağ ve sol profilinden 3 tane selfie çek.
  • Sonra da cildindeki kusurları ve cilt kusuru dereceni öğreniyorsun. 0’dan 4’e kadar cilt kusurların için alacağın dereceye göre, La Roche-Posay Effaclar SpotScan sana, yağlı cildin için uygun olan kişiselleştirilmiş cilt bakım rutini önerisini hazırlıyor. Kullanman gereken ürünleri tek tek görüp inceleyebilir, kullanım önerileri alabilir, cilt günlüğünü oluşturabilirsin.

 İşte bu kadar! :)

Önerilen cilt bakım rutini

Sana daha iyi bir deneyim sunabilmek için çerezler kullanıyoruz.
Detaylı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması ve Çerez Politikası metinlerini inceleyebilirsin.